فرمانده کل سپاه:تحمیل انواع جنگ‌ها باعث قدرتمند ی جمهوری اسلامی شد
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: در اغتشاشات اخیر دشمن همه گسل‌ها را فعال کرد و با همه ظرفیت به میدان آمد و همه تجربیات خود را به کار گرفت، اما قاطعانه شکست خورد و آتش تفرقه به جانشان افتاده است.

به گزارش سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در همایش افتتاحیه دوره جدید فرماندهی و ستاد سپاه با تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا (س) اظهار داشت: در آستانه سالگرد شهادت فرمانده رشید و اسوه جاودانه پاسداری از انقلاب اسلامی، فرمانده پر افتخار و ستاره درخشان سپهر وفاداری، ایمان و جهاد و شهادت حاج قاسم هستیم و شهادت ایشان را هم تسلیت عرض می‌کنم.

وی افزود: ما به مرور زمان در متن حوادث و ماجراهای ۴دهه اخیر در جریان رشد و تکامل تفکر دفاعی، اندیشه های نظامی و همچنین توسعه ابزارهای جنگ در سطح جهان بوده ایم.

فرمانده کل سپاه افزود: یکی از امتیازات سپاه این است که در هر مقطع از زمان با پیشرفته ترین ، مدرن ترین ، قدرتمندترین و پیچیده ترین دشمنان و با پیشرفته ترین تجهیزات و ابزار آلات جنگ مواجه بوده است.

سردار سلامی ادامه داد: در نظام اسلامی فرمانده یک رهبر است چون خاصیت نفوذ به دل ها را دارد و فقط دستور صادر نمی کند بلکه الگوهای رفتار و اخلاق و اعتقادات او در زیرمجموعه جریان پیدا می‌کند.

وی افزود: برای قدرتمند شدن کشور علاوه بر رهبر بزرگ به یک مکتب بزرگ نیاز است. ما امروز با الهام از ارزش های این مکتب که در مسیر جهاد و شهادت است ایستاده ایم چون با مکتب عاشورا پیوند خورده ایم. مکتبی که به فکر کرامت و آزادگی و حریت انسان است .

فرمانده کل سپاه ادامه‌داد: ما فرماندهانی می‌خواهیم که بیش از آن که علم بیاموزد، علم را تولید کند و قدرت ساده سازی پیچیدگی های دشمن را تولید کند. انتظار صداقت از دشمن سادگی است نباید به دشمن ساده نگاه کرد.

سردار سلامی به عنصر دیگری از مولفه های کشور قدرتمند اشاره کرد و گفت: ملت بزرگ هم از دیگر عنصرهای لازم برای داشتن کشور قدرتمند است. وقتی یک ملت با عظمت است می‌تواند از صحنه های سخت و بزرگ عبور کند.

وی دشمن بزرگ را از دیگر عنصرهای کشور قدرتمند دانست و افزود: دشمن بزرگ هم در داشتن کشور قدرتمند لازم است که ما بیشتر با آن سر و کار داریم؛ تجربیات ما در همه صحنه ها مواجهه با قدرت های بزرگ است و شما دیگر از جنگ با آمریکا نمی ترسید.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر این که جنگ هایی که به ما تحمیل می‌شود برای ما سازنده هستند و مارا آماده می‌کند افزود: ماجنگ‌های نیابتی و جنگ اطلاعاتی و نبرد سایبری داشتیم و گاهی هم نبرد نظامی داریم و در واقع ما انواع جنگ‌ها را تجربه کرده‌ایم و باعث شد تا ما قوی شویم.

سردار سلامی با اشاره به حوادث و اغتشاشات اخیر و بهره گیری از تجارب گذشته برای رویارویی با آن و تاکید بر این که دشمن همه گسل ها را فعال کرد و با همه ظرفیت ها و تجربیات خود به میدان آمد، تصریح کرد: تهدیدات انقلاب اسلامی هویتی و حق و باطلی است و تا زمان غلبه حل شدنی نیست. ما دائماً با دشمنی و فتنه روبرو هستیم و امکان دارد پس از ماجراهای اخیر موضوع دیگری ایجاد شود.

وی تاکید کرد: دشمن در حوادث اخیر هرچه لشکر و یگان تربیت کرده بود با همه توان به میدان آورد، اما قاطعانه شکست خورد و امروز آتش تفرقه به جان دشمنان افتاده است و به همدیگر بی اخلاقی می‌کنند و شکست خوردند و عصبی هستند .

فرمانده کل سپاه در پایان بیان داشت: امیدواریم دافوس یک فضای علمی و نوآورانه و مولد کننده علم باشد.

در پایان این مراسم از «سامانه بازی جنگ»دستیار فرمانده مبتنی بر هوش مصنوعی رونمایی شد.

نسخه مناسب چاپ