موافقت دولت یمن با استعفا به دنبال اوجگیری اعتراضات حوثی‌ها
سرویس خارجی: دولت یمن به حوثی‌ها پیشنهاد داد ظرف یک ماه آینده استعفا دهد و در تصمیم خود برای قطع یارانه‌ها تجدید نظر کند. به گزارش رویترز، دهها هزار تن از مردم یمن به فراخوان حوثی‌ها برای استعفای دولت و پرداخت مجدد یارانه‌ها پاسخ مثبت دادند و در «صنعا»، پایتخت یمن تجمع کردند که این تجمع در نهایت باعث ایجاد فشار بردولت شد.

یکی از اعضای کمیته ریاست جمهوری یمن در این رابطه گفت: مقام های این کشور یک پیش‌نویس به حوثی‌ها ارائه داده‌اند که شامل پیشنهادی برای ایجاد یک دولت جدید ظرف یک ماه آینده و تشکیل کمیته‌ای اقتصادی برای حل مسائل یارانه‌ها است.این منبع افزود، پیشنهاد مذکور در مقابل تخلیه تجمع و کمپ‌های حوثی‌ها درصنعا مطرح شده است. آنها می‌توانند در صورت شکست مذاکرات یا پاسخ پیشنهادی خود را ارائه دهند یا پایتخت را خالی کنند. تاکنون حوثی‌ها واکنشی به این پیشنهاد دولت نشان نداده‌اند.

خبر دیگر اینکه، نیروهای بین‌المللی به بهانه تظاهرات مسالمت‌آمیز یمن، تحرکات نظامی خود را در آب های منطقه‌ای این کشور آغاز کردند. یک منبع آگاه دیپلماتیک غربی گفت که تحرکات نظامی ۱۰ کشور ناظر بر طرح ابتکاری شورای همکاری خلیج فارس در یمن به بهانه تظاهرات مسالمت‌آمیز مردمی افزایش یافته است و نیروهای نظامی این کشورها خود را به آب ها‌ی منطقه‌ای یمن رسانده‌اند تا از نزدیک تحولات را دنبال و در صورت لزوم دخالت کنند.

*بحرین

سازمان«گزارشگران بدون مرز» خواستار آزادی فوری ۱۲ عکاس و وبلاگ نویس بحرینی از زندان‌های رژیم «آل خلیفه» شد.

* قطر

پس از اینکه یکی از وزرای آلمان، قطر را به تأمین مالی تروریست‌های افراطی عراق و سوریه مرتبط کرد، دولت آلمان از این اظهار نظر عذرخواهی کرد. یکی از سخنگوهای وزارت خارجه آلمان پس از اظهارات «گرد مولر»، وزیر توسعه آلمان گفت: ما از این که موجب سوء‌تفاهم شدیم، متأسفیم. زیرا در خصوص اتهام تأمین مالی باید بگوییم که اطلاع

موثقی در دست نداریم.

نسخه مناسب چاپ