تسلط شبه نظامیان بر ساختمان وزارت کشور لیبی
سرویس خارجی: منابع لیبیایی از سیطره گروه مسلح موسوم به «فجر لیبی» بر ساختمان وزارت کشور در طرابلس خبر دادند. دفتر رسانه ای ریاست جمهوری لیبی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد، گروه مسلح موسوم به فجر لیبی از گروههای مخالف «خلیفه حفتر»، فرمانده گروه موسوم به «ارتش ملی لیبی» توانسته است بر ساختمان وزارت کشور لیبی در طرابلس، پایتخت این کشور سیطره پیدا کند.به موجب این بیانیه افراد مسلح فجر لیبی پس از درگیری های شدید با دیگر گروه های مسلح در لیبی کنترل محله «الاکواخ» را در جنوب طرابلس به دست گرفته اند.این در حالی است که سازمان عفو بین الملل ضمن محکوم کردن تشدید درگیری ها در لیبی اعلام کرد، این کشور در سراشیبی آشوب و ناامنی قرار گرفته است.از سوی دیگر، دولت موقت لیبی به مقامات مصر و تونس متعهد شد تا به منظور ازسرگیری پروازهای خط هوایی لیبی با این دو کشور تمام اقدامات لازم را انجام دهد، این تصمیم به دنبال تصمیم قاهره و تونس برای لغو پروازهای خود به سمت لیبی اتخاذ شد.

دولت موقت لیبی در بیانیه‌ای اعلام کرد،این دولت متعهد شد تا در خصوص از سرگیری پروازهای دو فرودگاه «معتیقه» و «مصراته» که از سوی دو کشور مصر و تونس آن هم به دلیل عدم امنیت این دو فرودگاه متوقف شده بود، تمام اقدامات لازم را انجام دهد.

* مصر

« هانی عبداللطیف»، سخنگوی وزارت کشور مصر ادعاهای مطرح شده در خصوص نفوذ گروه تروریستی داعش تحت عنوان «داعشم» به مصر را بی‌پایه و اساس خواند و افزود، هدف از این شایعات ایجاد جنگ روانی و رعب و وحشت میان شهروندان مصری است. عبداللطیف گفت: هدف از این شایعات این است که مصر را محل ظهور تروریسم و آشفتگی‌ها نشان دهند.وی اعلام کرد، دستگاه‌های امنیتی کشور گروه اخوان را تحت کنترل دارد و این گروه با وجود دریافت حمایت از سوی دستگاه‌های اطلاعاتی خارج در برگزاری تظاهرات خود در مصر ناکام ماند.

* مغرب

وزارت کشور مغرب اعلام کرد، دو تن از شبه‌نظامیان گروهک تروریستی داعش را که قصد داشتند به کمپ آموزشی این گروه در عراق و سوریه بپیوندند، بازداشت کرده است.این دو بازداشت شده با گروه‌های افراطی خارجی ارتباط و قصد داشتند پیش از اجرای حمله در مغرب ، برای آموزش نظامی به کمپ داعش بروند.

نسخه مناسب چاپ