سرمایه‌گذاری خارجی باید متناسب با تولیدات داخلی باشد
ارومیه ـ خبرنگار اطلاعات: استاندار آذربایجان غربی گفت: توجه به سرمایه‌گذاری خارجی و تولیدات داخلی باید توامان و متناسب باشد تا بتوانیم به یک استقلال اقتصادی در استان دست پیدا کنیم.

قربانعلی سعادت در جمع مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان، افزود: توجه و تأکید بر جذب سرمایه‌گذاری خارجی در استان به معنای غفلت و توجه نکردن به تولیدات داخلی نیست، بلکه سرمایه‌گذاری خارجی باید به رونق تولید داخلی نیز کمک کند.

وی اضافه کرد: حمایت و ایجاد شرایط مناسب برای سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی در استان از مهمترین اهداف و برنامه‌هایی است که باید در دستور کار مدیران و مسئولان قرار گیرد.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری افزود: ما باید با گسترش و پیشرفت تولیدات داخل و همچنین استفاده از سرمایه‌گذاری داخلی بتوانیم خود را در زمینه‌های مختلف بی نیاز کنیم و این افقی است که رهبر معظم انقلاب برای کشور ترسیم کرده‌اند.

وی همچنین خواستار تشکیل کارگروه ویژه‌ای متشکل از تمام دستگاه‌های مرتبط در امر جذب سرمایه‌گذاری در استان شد و افزود: این کارگروه با هدف شناسایی پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری و تحقیق و مطالعه در مورد نحوه و جذب سرمایه‌گذاری خارجی تشکیل و فعالیت می‌کند.

نسخه مناسب چاپ