شبکه ملی اطلاعات آماده بهره برداری است
سرویس اقتصادی : و زمانی که اعتبار آن تخصیص داده شود، اجرایی خواهد شد .البته طراحی این شبکه قرار بود در فروردین و اردیبهشت به پایان برسد که در این ماه انجام خواهد شد.همچنین در ماه های آینده هم پروژه‌های خوبی به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار اطلاعات، محمود واعظی وزیر ارتباطات دیروز در آیین گشایش ۵۱۳ پروژه شرکت ارتباطات زیرساخت و پروژه مرکز عملیات امنیتی شبکه دیتا، با اشاره به اینکه آی سی تی به عنوان زیرساخت و پیشران توسعه و توانمندسازی سایر بخش ها نقش بسزایی دارد ،گفت: در یک سال گذشته با اجرای پروژه های کوچک و بدون اینکه سرمایه‌گذاری عظیمی صورت گیرد، طرح‌های قابل توجهی به بهره‌برداری رسید. وزیر ارتباطات با ابراز تاسف از اینکه بخشی از خدماتی که به مردم ارائه داده می شود، مناسب نیست، گفت: مردم از خدماتی که دریافت می کنند، راضی نیستند و این خدمات یا از نظر سرعت یا کیفیت، کم فروشی می شود، بنابراین اپراتورها باید برای برند خود نزد افکار عمومی زمینه سازی کنند.وی تصریح کرد: بنا داریم با ارائه پروانه به نسل های سوم و چهارم محدودیت ها را برداریم و تکنولوژی را آزاد کنیم تا اپراتورها بتوانند نسل های بالاتر را به مردم ارائه کنند.

نامبرده ادامه داد: در سال آینده پروانه‌های مختلفی را صادر خواهیم کرد تا شرکت‌هایی که سرمایه‌گذاری کرده‌اند بدون محدودیت سرویس ارائه کنند. در ادامه این مراسم ،مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت:‌روزانه ۵ تا ۸ حمله اینترنتی به ایران می‌شود که تمامی آنها موفق نیستند و برخی در حد حرکت مشکوک هستند. محمود خسروی اظهار داشت:‌ براساس اعلام اتحادیه جهانی مخابرات، ایران با جمعیتی بیش از ۷۸ میلیون نفر و ۴۲ میلیون کاربر اینترنت دارای تولید ناخالص ۴۷۷۷ دلاری در حوزه آی سی تی است. این در حالی است که در کشورهای پیشرفته این عدد تا ۱۰ برابر و در کشورهای منطقه بین ۴ تا ۱۰ برابر محاسبه شده است.

نسخه مناسب چاپ