ورود موتورسیکلت بنزینی به بازار تهران ممنوع می‌شود
سرویس سیاسی –اجتماعی: رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران از ممنوعیت تردد موتورسیکلت های بنزینی از ابتدای سال آینده در محدوده منطقه ۱۲ خبر داد.

رحمت الله حافظی با بیان این که آلودگی صوتی اثرات مخربی بر روح و روان انسان ها می گذارد، افزود: بر اساس مطالعات انجام گرفته این مساله بر حیوانات و گیاهان هم تاثیر منفی دارد. آلودگی صوتی اثرات مخربی در افراد و حتی خانواده ها دارد و به مرور موجب کاهش آستانه تحمل، پرخاشگر و تهاجمی شدن شهروندان می شود. حتی در روند آموزشی هم تاثیر منفی دارد به طوری که در سطح یادگیری اختلال ایجاد می کند.

وی تاکید کرد: برای حل این معضل باید منابع آلاینده را شناسایی و با آن برخورد جدی کنیم که یکی از این منابع آلاینده مهم موتورسیکلت ها و صدای بوق خودروها است. البته نباید در این میان از صدای ایجاد شده توسط پروژه های عمرانی، ساخت و ساز و عملیات گودبرداری در شهر تهران به راحتی عبور کرد.

رئیس کمیسیون سلامت،یادآور شد: شورا برای کاهش آلودگی صوتی در شهر در برنامه پنج ساله دوم شهر تهران برنامه هایی دارد و در همین زمینه تردد موتورسیکلت های بنزینی از ابتدای سال ۹۴ در محدوده منطقه ۱۲ (بازار) ممنوع است و این ممنوعیت در یک برش زمانی مشخص در تمامی شهر اجرایی می شود تا زمینه استقبال مردم برای خرید موتورسیکلت های برقی فراهم شود.

شهرداری تهران هم مکلف شده است شرایط استفاده مردم از این نوع موتورسیکلت ها رافراهم کند. البته دولت هم باید تعرفه واردات موتورسیکلت برقی را کاهش دهد تا واردکنندگان برای وارد کردن این مدل از موتورسیکلت‌ها ترغیب شوند.

نسخه مناسب چاپ