کرمانشاه از نظر تعداد زنان جانباز دفاع مقدس رتبه اول را در کشور دارد
کرمانشاه ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس با اشاره به اینکه باید جنگ نرم دشمنان را جدی بگیریم، گفت: مانور فرهنگی مقابله با جنگ نرم در کشور برگزار خواهد شد.

مریم مجتهدزاده در نشست هم‌اندیشی با فرهیختگان و نمایندگان دستگاه‌های استان کرمانشاه افزود: وظیفه اصلی این سازمان ثبت و ضبط خاطرات دفاع مقدس، ارتقاء جایگاه ایثارگران و نشر فرهنگ دفاع است و این سازمان از همه ظرفیت‌های بخش‌های مختلف استفاده می‌کند تا این سه ماموریت خود را به اجرا درآورد.

او اظهار داشت: تشکیل سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس یک نیاز بود که خوشبختانه به تازگی کار خود را آغاز کرده است.

مجتهدزاده ادامه داد: همه باید برای حفظ آثار دفاع مقدس تلاش کنیم، چرا که همه برکات امروز را مدیون دفاع مقدس هستیم.

وی افزود: دفاع مقدس و برکات آن فقط محدود به یک دوره نیست و باید ممتد باشد، تا جایی که تاریخ و هویت ما را بسازد.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع‌مقدس همچنین بر لزوم انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل‌های آینده و بخصوص جوانان تاکید کرد و گفت: باید وحدت و وفاقی که در زمان جنگ وجود داشت دوباره احیاء شود، در غیر این صورت با شرایط کنونی منطقه و دنیا با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی افزود: تشکیل شورای راهبردی براساس نیازهای هر استان و همچنین تشکیل شورای هم‌اندیشی برای برنامه‌ریزی‌های منسجم، گامی در راه تبیین دستاوردهای دفاع مقدس است و تشکیل بانک اطلاعاتی از نخبگان، نویسندگان و مبلغین ضرورت دارد.

مجتهدزاده ادامه داد: این اقدام‌ها باعث می‌شود بتوانیم با جنگ نرمی که در دنیای کنونی وجود دارد، مقابله کنیم.

وی گفت: مرزنشینان کرمانشاه افرادی موثر در دفاع مقدس بوده‌اند و این استان از نظر تعداد زنان جانباز دفاع مقدس رتبه اول و در بخش زنان شهید رتبه دوم کشور را دارد.

نسخه مناسب چاپ