اخبار کوتاه شهرستان
همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری مازندران

ساری ـ خبرنگار اطلاعات: همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری مازندران به همت استانداری مازندران و با مشارکت دستگاه‌های اجرایی، مراکز علمی و دانشگاهی استان و شرکت‌های مشاور، شهریور امسال برگزار می‌شود. معاون برنامه‌ریزی استانداری مازندران با اعلام این خبر افزود: این همایش به منظور معرفی زیر ساخت‌های اقتصادی و اجتماعی ایجاد شده از سوی دستگاه‌‌های اجرایی استان و همچنین شناساندن فرصت ‌ها و اولویت های سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف کشاورزی، گردشگری، صنعت و معدن، انرژی، حمل و نقل، عمران شهری و دیگر بخش‌‌ها به سرمایه‌گذاران خصوصی برگزار می‌شود.

علی احسانی گفت: از دیگر اهداف‌ این همایش، شناساندن فضای تعاملی حاکم بر کشور و استان به سرمایه‌گذاران، تبادل اطلاعات و ارتقاء هماهنگی و همکاری برای دست‌اندرکاران و نهادهای مرتبط با حوزه سرمایه‌گذاری و فراهم کردن بستر و تشویق به مشارکت هرچه بیشتر بخش خصوصی و علاقمندان به سرمایه‌گذاری در مازندران است.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین بخش‌‌ها و محورهای همایش یاد شده انرژی، گردشگری، کشاورزی، صنایع تبدیلی، صنعت و معدن، حمل و نقل و امور زیربنایی، مناطق آزاد اقتصادی و بازرگانی، بهداشت و درمان و عمران شهری است.

برگزاری همایش ملی خاک و محیط زیست در ارومیه

ارومیه ـ‌ خبرنگار اطلاعات: همایش ملی خاک و محیط‌زیست با نگرش زیست محیطی به دریاچه ارومیه، روزهای شهریور با حضور مسئولان کشوری و استانی در تالار شهید دکتر چمران دانشگاه ارومیه برگزار می‌شود.

دکتر حبیب خداوردیلو، دبیر کنگره با اعلام این خبر افزود: این همایش که برای نخستین بار در دانشگاه ارومیه برگزار می‌شود، با شعار «خاک سالم، غذای سالم، انسان سالم» با حضور استادان و چهره‌های شاخص علمی با اقدام گروه علوم خاک دانشگاه ارومیه و همکاری اداره کل حفاظت از محیط زیست آذربایجان غربی، سازمان جهاد کشاورزی استان و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی در دانشگاه ارومیه برگزار خواهد شد.

وی افزود: از جمع ۶۱۵ مقاله دریافتی، ۴۱۰ مقاله مورد پذیرش واقع شده است که ۶۰ مقاله به صورت شفاهی و بقیه به صورت پوستر ارائه خواهد شد.

وی اضافه کرد: از سخنرانان این همایش دکتر عیسی کلانتری، دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه است که در مورد راهکارهای ۲۴ گانه احیاء دریاچه ارومیه مصوب هیات دولت ارائه طریق خواهد کرد.

صدور ۴۰ هزار کارت ملی هوشمند در اردبیل

اردبیل ـ خبرنگار اطلاعات: ۴۰ هزار و ۳۵۹ قطعه کارت ملی هوشمند از ابتدای امسال تاکنون صادر شده است.

خلوصی معاون انفورماتیک اداره کل ثبت احوال استان اردبیل با بیان مطلب بالا اظهار داشت: تعهد این اداره کل در صدور کارت هوشمند ملی در سال ۹۳ حدود ۵۰ هزار و ۸۲۰ کارت ملی بوده است.

وی اظهار امیدواری کرد استان اردبیل به عنوان پایلوت دولت الکترونیک انتخاب شود.

مهمترین ملاک خدمتگزاری مسئولان، رضایتمندی مردم است

شهرضا ـ خبرنگار اطلاعات: بردباری در برابر مشکلات و نارسایی‌ها و ترویج اخلاق‌مداری جزو اساسی‌ترین راهکارهای حل مشکلات جامعه است.

حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی، نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه شهرضا در جلسه شورای اداری شهرستان شهرضا با اعلام این مطلب و با اشاره به دیدارهای چهره به چهره مسئولان و مردم گفت: رضایتمندی مردم یکی از مهمترین ملاک‌های خدمتگزاری مسئولان است.

در این جلسه سیدرضا عقدایی فرماندار شهرضا با ارائه گزارشی در مورد مسائل جاری شهرستان اظهار داشت: اعتبارات عمرانی اختصاص داده به این شهرستان در سال جاری با کاهش ۲۹ درصدی نسبت به سال گذشته رقمی بالغ بر ۶۲ میلیارد ریال است.او از مسئولین ادارات خواستار پیگیری مسائل استانی شد و بیان داشت: مدیران ادارات با پیگیریهای لازم نگذارند توسط مسئولی در استان سلیقه‌ای عمل شود.فرماندار شهرضا با اشاره به رسیدگی به مشکلات صنعتگران شهرستان و راه حل آنها مطالبی را بیان داشت و افزود: طرح‌های صنعتی برای بحث اشتغال بسیار مهم است و براساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته با محوریت بسیج سپاه در قالب طرح‌های اقتصادی زودبازده امیدواریم اجرایی شود.

نسخه مناسب چاپ