برنامه ارکستر چکاوک در تالار وحدت با حضور استاد میلاد کیایی
 

ارکستر چکاوک ۱۲ و۱۳ شهریور ماه در تالار وحدت به روی صحنه خواهند رفت.

به گزارش خبرنگار ما،خوانندگان این کنسرت مصطفی نیکو‌، محمود شیخ‌ و محمد رضاییان افروز با حضور هنرمند میهمان،استاد میلاد کیایی،آهنگساز و نوازنده چیره دست سنتور،هنرنمایی خواهند کرد. بنابر این گزارش،در نشست خبری که دیروز، در تالار وحدت برگزار شده بود‌، رضا شایسته،سرپرست ارکستر چکاوک در سخنانی گفت: گروه چکاوک سال ۷۷ تاسیس شد و در ابتدا گروهی ۱۰ نفره محسوب می‌شد ما اجراهای متعددی در شبکه‌های رادیویی به صورت زنده یا ضبط شده داشتیم. رضا شایسته همچنین گفت: ارکستر امروز ما ۳۵ نفره است که همه آنها برحسب عشق به موسیقی فعالیت‌ می‌کنند و به اضافه این نوازندگان تعدادی از هنرمندان ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر ملی ایران ما را همراهی خواهند کرد.

وی افزود: یکی از افتخارات ما در این کنسرت همکاری با استاد میلاد کیایی است و ایشان با تمام مشغله‌هایی که دارند همکاری با ما را پذیرفتند و با توجه به اینکه اجرای ما مربوط به قطعات قدیمی است تجربیات ایشان می‌تواند برای ما بسیار راهگشا باشد.این نوازنده ویولن در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: رسالت کاری گروه چکاوک اجرای آثار قدیمی است و همچنین اقبال عمومی به این آثار بی‌نظیر است. رضا شایسته درباره رپرتوآر اجرای پیش روی گروه چکاوک گفت: در این کنسرت آثاری از اسدالله توکل ‌، اسدالله ملک‌، علی تجویدی‌ و عماد رام اجرا خواهد شد و در یکی از بخش‌ها استاد میلاد کیایی به ارکستر می‌پیوندند و قطعات «بهار جاودان» و «رقص ژاله» را اجرا خواهند کرد.او همچنین گفت: استاد کیایی در این کنسرت ۱۰ دقیقه نیز تک نوازی خواهد کرد. او در پایان سخنانش از اجرای برنامه‌ای در اول مهرماه به مناسبت تولد هفتاد سالگی میلاد کیایی خبر داد. اما درباره جزئیات آن سخن نگفت.

استاد میلاد کیایی نیز با انتقاد از نوع پرسش مایوسانه یکی از خبرنگاران درباره وضعیت موسیقی ایران گفت:باید گفت موسیقی ایران مریض وبیمار است.نگوییم موسیقی مرده و ازبین رفته است.تقاضای من از شما این است که به عنوان فعالان عرصه رسانه امید را به جامعه منتقل کنید. مصطفی نیکو‌، محمود شیخ‌ و محمد رضاییان در این نشست خبری،حضور نداشتند.

نسخه مناسب چاپ