خط ارتباطی مردم با اطلاعات
خودروسازان دفترچه‌های راهنمای فنی خودروهایشان را ارائه دهند

از سال‌ها پیش که صنعت خودرو در کشورمان فعال شد، به خاطر دارم که هنگام تحویل خودروی پیکان دفترچه راهنمای فنی و میزان عملکرد و زمان تعویض قطعات آن به خریداران ارائه می‌شد تا برای افزایش عمر خودرو خود اقدام کنند. اما با پیشرفت این صنعت و افزایش حضور دلالان در دفاتر تعمیرگاه‌ها که اغلب به فکر درآمدزایی خود و تحمیل هزینه‌های بیشتر به مشتریان هستند، دفترچه‌های یاد شده دیگر به خریداران خودروها تحویل داده نمی‌شود که ضرورت دارد وزارت صمت تمامی شرکت‌های خودروساز داخلی را به ارائه دفترچه‌های راهنمای فنی میزان مقاومت و بازدهی قطعات خودروها ملزم کند، زیرا در عین حال به ارتقای کیفیت محصولات داخلی هم کمک خواهد کرد.

شهروندی از همدان

ای‌کاش عنوان این یادداشت در صفحه اول اطلاعات هم چاپ می‌شد

یادداشت «به راستی تروریست‌ها چه کسانی هستند؟» آقای امیرمهدی نیک‌پور در صفحه گفته‌ها و نوشته‌های روزنامه اطلاعات ۴ بهمن که عملکرد موفق و کارساز نیروهای جان برکف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این سال‌ها را بیان کرده بود، بسیار خوب و خواندنی بود، مطمئناً تحمل عملکرد مقتدرانه سپاه برای دشمنان کشورمان و به‌خصوص آمریکا و اروپا بسیار سخت و سنگین بوده است. ای‌کاش عنوان این مطلب در صفحه اول روزنامه اطلاعات هم چاپ می‌شد و خود مطلب نیز در صفحات ابتدایی روزنامه به چاپ می‌رسید.

بانوی خواننده روزنامه اطلاعات

با فسادهای سیستماتیک اقتصادی قاطعانه برخورد شود

وجود فسادهای اقتصادی، رانت‌خواری و رشوه‌خواری در برخی از ارگان‌های دولتی و نیمه خصوصی در چند سال اخیر باعث پایمال شدن حق و حقوق بسیاری از شهروندان و نارضایتی مردم از بخش‌های اداری کشور شده است. از نهادهای نظارتی و دستگاه قضا انتظار می‌رود که با فسادهای سیستماتیک، درآمدهای نجومی و مقابله با رانت‌خواری در این سازمان‌ها برخوردی قاطع داشته باشند.

هموطن

نهادهای امدادرسان شماره حساب‌‌های کمک به زلزله‌زدگان را اعلام کنند

در سال‌های قبل به محض وقوع زلزله در یکی از مناطق کشورمان کمیته امداد، سازمان بهزیستی و جمعیت هلال‌احمر ضمن کمک‌رسانی مستقیم به زلزله‌زدگان شماره حساب‌هایی را برای جمع‌‌آوری کمک‌های مردمی اعلام و محل‌هایی را هم برای جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی هموطنان مشخص می‌کردند که متاسفانه درمورد زلزله اخیر شهرستان خوی از این نوع اقدام‌ها کمتر دیده می‌شود و در نتیجه کسانی که مایلند به عزیزان زلزله‌زده در حد توان و امکانات خود کمک کنند، راهکار آن را نمی‌دانند که ضرورت دارد نهادهای امدادرسان شماره‌حساب هایی را برای کمک به زلزله‌زدگان تعیین و از طریق رسانه‌های گروهی اعلام کنند.

هموطن

حداقل انتظار از طالبان تأمین حقابه ایران است

بر اساس آخرین آمار حدود یک میلیون دانش‌آموز افغانستانی در ایران تحصیل می‌کنند که برای ساخت ۲۵۰۰ مدرسه برای آنان به ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است، در چنین شرایطی حداقل انتظار از حکومت طالبان این است که حقابه ایران از رودخانه‌ هیرمند را تأمین کند تا هموطنان‌مان در محروم‌ترین استان کشور بتوانند از آن بهره‌مند شوند.

تلفن به خط ارتباطی

این طرح شهرداری به جمع‌آوری بهداشتی پسماند کمک خواهد کرد

جمع‌آوری پسماند کلانشهرهایی مانند تهران بخصوص توسط زباله‌گرد‌ها، بسیار غیربهداشتی و زیان‌آور است که در این میان اجرای طرح جدید شهرداری برای نصب اتاقک‌های پسماند در مجتمع‌های مسکونی بیش از ۵۰ واحدی می‌تواند کارساز باشد. با این طرح شهروندان زباله‌های خود را در اتاقک‌های تعیین شده در مجتمع‌های بزرگ مسکونی تخلیه می‌کنند که به جمع‌آوری، انتقال و دفن بهداشتی آن‌ها کمک بسزایی خواهد کرد.

شهروندی از تهران

کله پاچه هم غذای لاکچری شده است!‌

پدرم سال‌‌ها قبل به مأموریت‌های بلندمدت می‌رفت و وقتی از نظر مالی در تنگنا قرار می‌گرفتیم، ارزان‌ترین و بهترین خوراکی که ما را سیر می‌کرد، سیراب شیردان و کله‌پاچه بود، اما امروز که چشمم به نرخنامه سازمان میوه و تره بار شهرداری تهران افتاد، از دیدن این قیمت‌ها برق از سرم پرید، سیراب شیردان کیلویی ۵۹ هزار تومان، کله بدون مغز و زبان ۵۸ هزار تومان، پاچه ۲ عدد ۸۰ هزار تومان، کله پاچه کامل یکدست ۲۹۰ هزار تومان، که گمان می‌کنم این روزها غذاهای لاکچری سیراب شیردان و کله‌پاچه است که فقط پولدارها می‌توانند آن را بخرند و بخورند!

خواننده روزنامه اطلاعات

پلیس راهور از پارک خودروها در دوربرگردان‌ جلوگیری کند

پارک خودروها در دوربرگردان خیابان شهید وطنی به بزرگراه امام علی (ع) شمال سبب راهبندان سنگین در این محدوده می‌شود که ضرورت دارد پلیس راهور مانع از توقف این خودروها شود تا بار ترافیک کاهش یابد.

سید منصور خامسی

ضرورت راه‌‌اندازی پله برقی ایستگاه، محمدیه مترو

از آنجا که ایستگاه محمدیه خط متروی میدان تجریش ـ کهریزک محل تلاقی ۳ خط مترو است. ازدحام جمعیت در این محل جابه‌جایی مسافران را دشوار کرده است که برای حل این مشکل ضرورت دارد پله برقی ایستگاه یاد شده به سمت خط ۷ مترو در اسرع وقت راه‌اندازی شود.

مسافر مترو

از حفر چاه‌های عمیق جلوگیری کنند

نظر به این‌که حفظ سطح آب‌های زیرزمینی بخصوص با توجه به خشکسالی‌های مکرر ضرورت دارد، معلوم نیست که چرا اداره آب شهرستان دلیجان استان مرکزی مجوز حفر ۳ حلقه چاه عمیق در روستای «ریجان» مشهد اردهال را برای مصارف کشاورزی صادر کرده است که برای پیشگیری از خشکیدن قنات‌‌های منطقه و تامین آب مورد نیاز اهالی مناطق پایین دست، ضرورت دارد از حفر چاه‌‌های عمیق در این منطقه جلوگیری ‌شود.

محسنی ـ تلفن به خط ارتباطی

رئیس‌جمهوری بر اجرای مصوبه مولد‌سازی نظارت دقیق داشته باشد

از آنجا که بر اساس قانون اساسی همه آحاد ملت باید از این قانون و همچنین دیگر قوانین کشور پیروی کنند و رئیس محترم جمهوری هم مسئول حفظ اموال دولتی است، انتظار می‌رود که ایشان بر اجرای مصوبه مولد‌سازی اموال دولتی کاملاً‌ نظارت داشته باشد و حتی اگر اجرای آن را خلاف مصالح مردم و کشور می‌داند که خواستار بررسی دقیق موضوع در مجلس شورای اسلامی ‌شوند.

تلفن به خط ارتباطی

خودداری از اسراف در مصرف آب به شکرانه بارش‌ها

خدای مهربان را به دلیل بارش‌‌های فراوان برف و باران حتی در مناطق کویری کشور شکر کنیم و برای پاسداشت این نعمت ارزشمند و حیاتی از هم اکنون از اسراف در مصرف آب بپرهیزیم تا در تابستان آینده با کاهش ذخایر آب سدها و منابع زیرزمینی آب روبه‌رو نشویم.

شهروندی از تهران

در پله برقی سیدخندان را بر روی شهروندان بگشایند

ورودی پله‌برقی زیر پل سیدخندان از مدتی پیش مسدود شده است که در نتیجه شهروندان برای رفت و آمد به طرفین خیابان دکتر شریعتی باید از این خیابان شلوغ بگذرند که خطرناک است. از شهرداری منطقه ۷ تهران تقاضای مرمت پله برقی و بازگشایی در ورودی آن را داریم.

از ساکنان سیدخندان

نسخه مناسب چاپ