بررسی وضع ورزشکاران ایرانی در دیدار خسروی‌وفا با توماس باخ
 

دیدار رئیس کمیته ملی المپیک ایران با رئیس کمیته بین‌المللی المپیک در سایت رسمی IOC بازتاب پیدا کرد.

به گزارش تسنیم، سفر محمود خسروی‌وفا رئیس کمیته بین‌المللی المپیک به سوئیس برای دیدار با توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) در سایت رسمی این نهاد بازتاب پیدا کرد. در گزارش سایت IOC آمده است: «به درخواست کمیته بین‌المللی المپیک، کمیته ملی المپیک ایران از خانه المپیک در لوزان بازدید کرد. در این دیدار در مورد وضع ورزشکاران ایرانی و به طور کلی ورزش در ایران و نقش کمیته ملی المپیک ایران در حفاظت از ورزشکاران و اعضای جامعه المپیک در شرایط فعلی ایران، گفتگوهای فشرده‌ای با بخش روابط کمیته بین‌المللی المپیک انجام شد. موضوع حضور ورزشکاران ایرانی در مسابقات ورزشی بین‌المللی بدون هیچ گونه تبعیض نسبت به سایر ورزشکاران نیز مطرح شد.

رئیس کمیته ملی المپیک ایران (محمود خسروی‌وفا) با رئیس کمیته بین‌المللی المپیک دیدار و گفتگو کرد. رئیس کمیته بین‌المللی المپیک (توماس باخ) نگرانی شدید IOC را با توجه به وضع تعدادی از ورزشکاران و ضمانت‌های مالی که ورزشکاران و تیم‌ها باید قبل از سفر به خارج از کشور برای شرکت در مسابقات بین‌المللی ورزشی به فدراسیون‌های ملی خود ارائه دهند، بیان کرد. توماس باخ بر اهمیت عدم تبعیض از هر نظر و رعایت کامل منشور المپیک توسط کمیته ملی المپیک تأکید کرد. کمیته ملی المپیک ایران متعهد شد که تلاش‌های خود را برای حفظ حقوق ورزشکاران، هم از منظر انسانی و هم از منظر ورزشی، پیگیری و گسترش داده و به عمل خود مطابق با منشور المپیک و رعایت کامل اصل عدم تبعیض ادامه دهد.

رئیس کمیته بین‌المللی المپیک درخواست گزارش کتبی از کمیته ملی المپیک ایران در مورد تمامی این مسائل و همچنین ارائه گزارش بیشتر در مورد وضع بانوان در ورزش ایران را کرده است.

نسخه مناسب چاپ