افزایش ارزش معاملات بورس تهران
شاخص کل بورس در پایان معاملات باز هم در کانال ۷۳ هزار واحد درجا زد، اما ارزش معاملات با روندی رو به رشد به مرز ۲۶۷ میلیارد تومان رسید.

به گزارش فارس، در سومین روز از معاملات این هفته از بورس تهران، شاخص بدون نوسان خاصی در کانال ۷۳ هزار واحد ماندنی شد، شاخص کل بازار ۷۳۴۹۹ واحد ثبت شد، اما بیش از ۸۸۳ میلیون برگه سهم به ارزش ۲۶۷ میلیارد تومان داد و ستد شد که نشان از روند رو به رشد آن دارد.

براساس این گزارش، تمام شاخص‌های منتخب بازار روند منفی در پیش گرفته‌اند که در میان آن فقط شاخص صنعت و بازار دوم روند افزایشی داشت.

در مجموع معاملات ، شرکت‌های سپنتا، فیبر ایران، کارخانجات تولیدی شیشه رازی و قند نیشابور پس از بازگشایی بیشترین افزایش قیمت را داشتند، اما در مقابل سیمان دورود، صنعتی آما، سرمایه‌گذاری ملی، سالمین، خوراک دام پارس، نورد آلومینیوم و گلپاش بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

در بازار نمادهای لامپ پارس شهاب، سرمایه‌گذاری صنعت نفت، پلی‌اکریل، ایران ترانسفو، داده‌پردازی ایران، پارس مینو، صنایع شیمیایی فارس، سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی و کنتورسازی ایران، مورد اقبال سهامداران قرار گرفتند

در فرابورس هم شاخص با افزایش ۲ واحدی به ۸۰۷ واحد رسید که پتروشیمی مارون، پتروشیمی جم و فولاد ارفع بیشترین میزان افزایشی را داشتند.

از سوی دیگر مدیرعامل تامین سرمایه نوین تاکید کرد: بازار سرمایه در میان مدت و بلند مدت بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری است و می‌تواند حلقه ی مفقوده تامین مالی باشد.

ولی نادی قمی در گفتگو با ایسنا، به وضع فعلی بورس اشاره کرد و با بیان اینکه فرهنگ سرمایه گذاری در کشور رشد نکرده است،گفت:در شرایط فعلی بازار سرمایه باید ابزارهای سرمایه‌گذاری مدیریت ریسک و تامین مالی متنوع شود.

وی به لزوم حرکت بخش واقعی اقتصاد تاکید کرد و افزود:در حال حاضر بانکها با تنگنای مالی مواجه هستند و شرکتهای تولیدی و صنعتی یا تعطیلند و یا با ظرفیت پایین فعالیت می کنند و شرکتها غیر بهره ور هستند، بنابراین تا زمانیکه بخش واقعی اقتصاد رشد نکند، بازار سرمایه به همین منوال حرکت می کند.

مدیر عامل تامین سرمایه نوین با تاکید بر اینکه باید اعتمادسازی در بازار سرمایه صورت گیرد، تصریح کرد:بازار سرمایه به صحبت‌های وزیران نفت و صنایع اهمیت می‌دهد، لذا باید مسئولان از صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی حمایت کنند.

نسخه مناسب چاپ