تأکید وزیر کشور بر بهره‌گیری از ظرفیت حوزه علمیه در مبارزه با موادمخدر
سرویس شهرستانها ـ وزیر کشور بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت حوزه علمیه در مبارزه با موادمخدر تأکید کرد.

عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان قم با بیان اینکه شهر قم مرکز تلألو معنویت؛ اخلاق؛ دینمداری و عالم‌پروری است، گفت: قم باید الگوی کشور در سلامت اجتماعی و مبارزه با موادمخدر باشد.

وی با اشاره به آسیب‌هایی که موادمخدر وارد می‌کند بر ضرورت تلاش جهادی مسئولان در این زمینه تأکید کرد و افزود: در مبارزه با موادمخدر نباید به مأموریت اداری بسنده شود و باید به این موضوع از منظر انسانی و اجتماعی نگاه کنیم.

وی همچنین با تأکید بر ضرورت مبارزه جدی با دانه درشت‌های قاچاق موادمخدر گفت: در سیاست‌های کلی مبارزه با موادمخدر که در سال ۱۳۸۵ توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد؛ بر مبارزه با بنیان‌های اقتصادی قاچاقچیان موادمخدر تأکید شده است.

همراهی حوزه با دولت

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی دولت یازدهم را تأیید می‌کنند؛ حوزه هم با تبعیت از معظم له و نگاه خودش دولت را همراهی می‌کند.

آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری در دیدار با وزیر کشور گفت: امیدواریم این دولت که دولت تدبیر و امید است و مشغول فعالیت و تلاش می‌باشد بتواند بر مشکلات فایق آید تا مردم در رفاه، آرامش، آسایش و معنویت زندگی کنند.

وی خاطرنشان کرد: وظیفه می‌دانیم که نسبت به نظام همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند بی‌تفاوت نباشیم و ما حوزه‌ای را تعریف می‌کنیم که همراه و کمک حال نظام اسلامی است و اگر نقدی می‌باشد؛ نقد دلسوزانه دارند که جز خیرخواهی چیز دیگری نیست.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بخش دیگر سخنانش با بیان اینکه حجم کارهای نیمه تمام در استان قم زیاد است؛ افزود: نگاه جهان به قم است و دولت‌ها همه تلاش کرده‌اند تا مشکلات قم را رفع کنند.حسینی بوشهری از قم به عنوان حرم کریمه اهل بیت(س) نام برد و گفت: با توجه به حضور مراجع تقلید؛ هزاران فاضل و حوزه‌های علمیه در قم؛ این انتظار است که فضایی ایجاد شود تا قم را به عنوان شهر نمونه و الگو به جهان معرفی کنیم.

مسکن اجتماعی، الگویی جدیدتر از مسکن مهر

وزیر کشور گفت: سیاست دولت تدبیر و امید حمایت از مسکن اجتماعی با مدل و الگوی جدیدتر از مسکن مهر و سیاستگذاری درست در این حوزه است.

عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه افتتاح ۴۰۰۰ واحد مسکن مهر قم افزود: دولت در حوزه مسکن مهر نیز تمام تلاش خود را برای به سرانجام رساندن این پروژه و تأمین زیرساخت‌های مناسب به کار خواهد گرفت.

وی اظهار داشت: دولت برنامه مسکن اجتماعی را با برنامه‌ریزی درست دنبال می‌کند تا مشکلات مردم در این حوزه به حداقل برسد.

افتتاح بلوار شهید روحانی

بلوار شهید روحانی که خیابان شهید طالقانی و بلوار ۱۵ خرداد در شهر قم را به هم متصل می‌کند؛ در مراسمی با حضور وزیر کشور و جمعی از مسئولان استان به بهره‌برداری رسید.

در مراسم بهره‌برداری از این پروژه شهری حجت‌الاسلام و المسلمین محمدصادق صالحی‌منش استاندار قم؛ احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم در مجلس شورای اسلامی؛ محمد دلبری شهردار قم؛ معاونین استاندار و جمعی از مدیران و رؤسای دستگاه‌های اجرایی و مردم منطقه آذر قم نیز حضور داشتند.

وزیر کشور در سفر به استان قم پس از شرکت در صبحگاه مشترک فرماندهی انتظامی قم؛ در جلسه شورای تأمین و جلسه شورای اداری استان شرکت کرد و به بررسی مشکلات استان قم پرداخت.

وی با آیت‌الله العظمی حسین وحید خراسانی از مراجع تقلید بدون حضور خبرنگاران دیدار و گفتگو کرد.

وی همچنین با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) و آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه کشور دیدار و گفتگو کرد.افتتاح پروژه مسکن مهر و دیدار با جمعی از نخبگان استان از دیگر برنامه‌های وزیر کشور به استان قم بود.

نسخه مناسب چاپ