اکران فیلم‌های چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر در قم ‏
قم ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از برگزاری چهل‌ویکمین جشنواره فیلم فجر در استان قم خبر داد و گفت: فیلم‌های این جشنواره تا ۲۴ بهمن‌ماه در سینماهای ونوس، تربیت و بازار شهر قم اکران می‌شود‏‎.

‎امیرعلی عموزاده در نشست خبری اظهارداشت: جشنواره فیلم فجر مانند سال‌های گذشته در استان قم نیز برگزار می‌شود و قم نیز میزبان آثار این دوره از جشنواره خواهد بود‎.

‎وی افزود: سالن سینما تربیت با ۳۳۵ صندلی، سالن سینمایی بازار شهر با ۳۰۰ صندلی و سالن سینمای ونوس با ۲۲۰ صندلی میزبان جشنواره فیلم فجر امسال استان قم هستند. جشنواره فیلم فجر در استان قم از ۱۷ تا ۲۴ بهمن ماه برگزار می‌شود و قیمت هر بلیط آن ۳۵ هزار تومان است‏‎.

‎وی با بیان این که استان قم اکنون ۷ سالن و پردیس سینمایی، ۱۳ سالن نمایش با ۲ هزار و ۴۰۰ صندلی دارد، ادامه داد: سالن سینمایی باغ موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی استان قم نیز در حال تجهیز است که با تکمیل آن ۴۰۰ صندلی دیگر به مجموع صندلی‌های سینمایی استان قم افزوده خواهد شد‏‎.

‎عموزاده با اشاره به اجرای برنامه‌های مختلف هنری از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در حوزه سینما از ابتدای سال جاری گفت: برگزاری مراسم مهر سینمای ایران با هدف تکریم و تجلیل از هنرمندان این عرصه، افتتاح پردیس سینمایی بازار شهر، مشارکت و حمایت از برگزاری جشنواره فیلم ۱۷ در راستای برگزاری کنگره ملی شهدای استان قم، برپایی کارگاه‌های آموزشی ویژه فعالان حوزه سینما و مشارکت در برگزاری جشنواره فیلم فناوری از جمله برنامه‌ها در این حوزه بوده است‌‏‎.

‎وی افزود: فیلم سینمایی «نهر خین» با محوریت زندگی سردار شهید مهدی زین الدین و رزمندگان سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) استان قم به کارگردانی جواد افشار و از هنرمندان نامی استان قم ساخته خواهد شد‏‎.

‎وی گفت: حمایت از طرح‌های سینمایی در قالب جدول تبصره ماده ۱۷، اکران فیلم‌های جشنواره حقیقت و جشنواره فیلم عمار، برنامه‌ریزی و مشارکت در اکران فیلم‌های جشنواره مقاومت و همچنین برگزاری جشنواره فیلمنامه نویسی «هشت نوشت» از جمله فعالیت‌های سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم بوده است‎.

‎عموزاده با بیان این که هم اکنون ۱۵ مرکز آموزشی و ۳۱ موسسه سینمایی در استان قم مشغول فعالیت هستند، اظهارداشت: ۹۲ فیلم کوتاه، ۳۶ فیلم مستند و ۸ فیلم نیمه بلند از جمله آثار تولید شده توسط هنرمندان استان قم است‎.

‎وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون ۲۴ فیلم در سینماهای استان قم اکران شده است و در این مدت ۱۹۱ هزار و ۴۴۰ نفر از شهروندان قمی به تماشای فیلم‌های نمایش داده شده نشستند و فروش گیشه سینماهای استان در مجموع ۴ میلیارد و ۴۴۵ میلیون تومان بوده است‏‎.‎‏ از سوی دیگر نمایشگاه کتاب دین با حضور ناشران بین‌المللی، ملی و استان قم از ۲۶ بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های قم در خیابان خاکفرج برپا خواهد شد، در این نمایشگاه ناشران فعال در حوزه دین حضور خواهند داشت و کتاب‌ها در این نمایشگاه با ۴۰ درصد تخفیف به علاقمندان عرضه می‌شود‏‎.

نسخه مناسب چاپ