دستور رئیسی برای اجرای قانون مبارزه با قاچاق ارز
 

رئیس جمهوری دیروز درجلسه هیات وزیران به دریافت گزارش‌هایی درباره اقدام برخی دستگاه‌ها برای دریافت خارج از ضابطه خودرو اشاره و تصریح کرد: فروش خودرو در شرکت‌های خودروساز باید کاملا تابع دستورالعمل۸ بندی صادر شده از سوی دولت انجام شود و چنانچه دستگاهی چنین درخواستی مطرح کرده باشد هم آن دستگاه و هم شرکتی که چنین درخواستی را اجابت کند، هر دو تخلف کرده و باید به این تخلف رسیدگی شود .

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی با تبریک ایام پیروزی انقلاب همچنین پرتاب ۶ماهواره به فضا در سالجاری با وجود کمبود منابع را اقدامی ارزشمند و ستودنی توصیف کرد و آن را از مصادیق عینی حرکت کشور در مسیر پیشرفت علمی و فناورانه دانست.

وی همچنین با قدردانی از اقدام پدرانه و حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در صدور فرمان عفو تعداد قابل توجهی از متهمان ناآرامی‌های اخیر افزود: این اقدام علاوه بر ایجاد فرصت برای بازگشت فریب‌خوردگان به آغوش جامعه، موجب ناامیدی و خنثی شدن نقشه‌های دشمن شد.

رئیس جمهوری با ابراز همدردی مجدد ایران با مردم و دولت‌های سوریه و ترکیه در باره زلزله ویرانگر در این کشورها و آسیب‌دیدگی و داغدارشدن جمع زیادی از مردم، کمک‌رسانی کشورهای اسلامی و سازمان‌های امدادی بین‌المللی به مردم آسیب‌دیده را ضروری دانست.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات تردد کامیون‌ها از مرز جمهوری آذربایجان دستور داد ریشه این مشکل چه در داخل یا در طرف جمهوری آذربایجان، به سرعت شناسایی و رفع شود.

رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته برای اجرای طرح‌های عظیم و مهم که در این روزها افتتاح می‌شود، گفت: تبیین صحیح و هنرمندانه این اقدامات برای افکار عمومی، علاوه بر این که مایه افزایش امید و اعتماد جامعه می‌شود، قدرشناسی از کسانی هم هست که در شرایط سخت برای اجرای این طرح‌ها تلاش کرده‌اند.

پیگیری دستگاه‌های مسئول برای تامین حق‌آبه کشور از کشورهای همسایه، به ویژه در مورد تعلل طرف افغانستانی در تامین حق‌آبه هیرمند از دیگر تاکیدات رئیس جمهوری در جلسه دیروز هیات دولت بود.

رئیسی در بخش پایانی سخنان خود با بیان این که هر گونه خرید و فروش ارز از سوی هر شرکت و دستگاهی خارج از مسیر و قیمت تعیین شده از سوی بانک مرکزی تخلف محسوب می‌شود، از رئیس کل بانک مرکزی خواست اجرای قانون مبارزه با قاچاق ارز را با جدیت پیگیری کند و با متخلفان برخورد شود.

اختصاص ۶۹۵ میلیارد تومان برای بازسازی مناطق زلزله‌زده خوی

سخنگوی دولت هم از اختصاص ۶۹۵میلیارد تومان اعتبار به عنوان کمک هزینه های مختلف در حوزه های بازسازی و ساخت مسکن های تخریب شده در زلزله خوی خبر داد.

به گزارش ایرنا، علی بهادری جهرمی در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس گزارشی که با حضور استاندار آذربایجان غربی در جلسه هیات دولت در باره زلزله خوی ارائه شده بود، بحث و بررسی‌های کارشناسی در مجموعه وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه درباره جبران خسارات صورت گرفت و در نهایت اعتبار لازم به تصویب رسید.

وی افزود: هیات وزیران دیروز با اختصاص مبلغ ۶۹۵میلیارد تومان کمک هزینه‌های مختلف در حوزه بازسازی و ساخت و ساز مسکن های تخریب شده، در حوزه اماکن عمومی مانند مدارس یا درمانگاه ها و در حوزه کمک برای تامین برخی از تسهیلات بانکی برای مسائل ناشی از زلزله مانند تسهیلات ودیعه مسکن و امثال تصویب شد که با سرعت در اختیار استان قرار بگیرد.

بهادری جهرمی خاطر نشان کرد که پیش از این هم دولت تنخواهی را برای جبران خسارت زلزله‌های اخیر در این شهرستان اختصاص داده بود.

دبیر هیات دولت همچنین گفت: در این جلسه گزارش‌های متعددی از سوی بخش‌های مختلف اجرایی در باره افتتاح ها و اقداماتی که در حوزه‌های مختلف چون انرژی، بهداشت، ورزش، مسکن و سایر حوزه ها که در دهه فجر افتتاح شده یا در دست انجام است، ارائه شد که بخش زیادی از جلسه هیات دولت را به خوداختصاص داد.

همچنین در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به ریاست سید ابراهیم رئیسی، کلیات طرح دولت برای اصلاح ساختار بودجه کشور شامل رویکردها، شیوه برطرف کردن چالش‌های نظام بودجه‌ریزی و انجام نظارت دقیق مطرح و نظرات و پیشنهادها بررسی شد.

در این جلسه همچنین گزارشی از اقدامات صورت گرفته در زمینه توسعه تجارت خارجی ارائه شد.

نسخه مناسب چاپ