دعوت نهادها و ارگانها ازمردم برای شرکت گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن
مجلس خبرگان رهبری در آستانه چهل و چهارمین سال پیروزی انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای با تبریک ایام‌الله دهه فجر از آحاد مردم عزیز کشورمان خواست تا با شرکت یکپارچه در راهپیمایی ۲۲بهمن، بار دیگر با آرمان‌های انقلاب اسلامی تجدید پیمان کنند.

در این بیانیه آمده است:دهه مبارک فجر و یوم‌الله ۲۲بهمن، یادآور مجاهدت و ایثار ملت رشید ایران و پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل عظیم الشأن حضرت امام خمینی(ره) و جانفشانی شهیدان سرافراز این سرزمین است؛ نهضت امام خمینی به عنوان یک تجربه نوین، سرآغاز بیداری در برابر ستمگران و موجب قطع ید استکبار جهانی به سردمداری آمریکای تجاوزکار از ایران اسلامی بوده است و انقلاب اسلامی ایران، فروغ امید و گرمی حیات را به کالبد سرد مسلمانان و مستضعفان جهان دمید و تجربه‌ای تازه از حکومت دینی توأم با ارزش‌هایی مانند عدالت، استقلال، آزادی و مردمسالاری دینی را به بشریت عرضه کرد.

مجلس خبرگان رهبری در این بیانیه نوشت: اطمینان داریم که آحاد مردم عزیز کشورمان با قدم‌های استوار و شرکت یکپارچه در راهپیمایی ۲۲بهمن، بار دیگر نشان خواهد داد فداکارانه بر عهد و پیمان خود با شهدای والامقام و امام بزرگوار وفادار بوده و در هیچ شرایطی در برابر زورگویان عالم به ویژه شیطان بزرگ؛ آمریکای جنایتکار از نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرمان‌های آن دست نخواهد کشید.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هم دربیانیه‌ای ا علام کرد : وحدت و یکپارچکی ملت ایران و باور عمیق آنان به نصرت و هدایت الهی در همه این سال‌های مبارزه با استکبار، نقشه‌های دشمنان را خنثی کرده است. اشتباهات محاسباتی نظام سلطه، ریشه در عدم شناخت مردم ایران دارد.ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان دولت مردمی و کارگزاران و متولیان خدمت رسانی به مردم که تمام تلاش خود را به کار بسته‌اند تا فشار حداکثری و ظالمانه دشمنان را از سر مردم رفع کنند، از آنان می‌خواهیم با توجه به اینکه فشار دشمن بر ملت بسیار شدید است و در نتیجه در جنبه‌های اقتصادی و معیشتی، مردم همچنان در معرض آسیب و فشار هستند، اقتصاد و معیشت مردم را در همه تصمیم‌گیری‌ها در اولویت قرار داده خدمت مضاعفی در گره‌گشایی و سامان بخشی به معیشت مردم انجام دهند و حق نعمت مسئولیت را به ولی نعمتان خود به احسن وجه ادا کنند .

راهپیمایی روز ۲۲بهمن، همیشه در دستگاه محاسباتی دشمن اخلال و تحیر ایجاد کرده است. امسال نیز حضور باشکوه در تجدید میثاق با انقلاب اسلامی، امام و رهبری و حمایت از آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی ضربه محکمی بر دهان یاوه گویان و بدخواهان نظام اسلامی خواهد زد. راهپیمایی ۲۲بهمن مصداق بارز جهاد کبیر و عمل صالح است و بی شک جدای از برکات عظیم دنیایی یک سعی مشکور و مأجور در درگاه الهی است.

جزئیات برگزاری مراسم درتهران

معاون خدمات شهری شهرداری تهران مجموعه اقدامات مدیریت شهری برای برگزاری باشکوه راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، حسین نظری افزود: به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، شهرداری تهران برای برگزاری باشکوه راهپیمایی یوم الله ۲۲بهمن از تمامی توان، نیروها و تجهیزات خود بهره خواهد گرفت.

وی گفت: فضاسازی سطح شهر و

آذین بندی ویژه مسیرهای راهپیمایی، اکران

طرح های فرهنگی با استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود، پشتیبانی از مناطق درگیر با مسیرهای راهپیمایی به منظور پاکسازی مسیرهای راهپیمایی در قبل، حین و پس از مراسم توسط سازمان مدیریت پسماند ، رسیدگی ویژه به فضای سبز و آماده سازی بوستان های واقع در مسیرهای راهپیمایی، تحویل شاخه گل برای مراسم گلباران و گل آرایی جایگاه توسط سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران، انجام بازدیدهای ایمنی و استقرار تیم های عملیاتی شامل نیروهای آتش نشان ، خودروهای سبک و سنگین و… در طول مسیرهای راهپیمایی توسط سازمان آتش نشانی، استقرار اکیپ های خودرویی به همراه نیروی اجرائی شرکت شهربان، استقرارعوامل کارگری برای حفظ پاکیزگی مسیرها در حین برگزاری مراسم، رسیدگی و بهبود نگهداشت شهر خصوصا در مسیرهای راهپیمایی، همچنین آمادگی در صورت بارش نزولات آسمانی در روزهای ۲۰ تا ۲۲ بهمن و… از جمله اقدامات شهرداری برای برگزاری این مراسم باشکوه است.

وی سپس مسیرهای دوازده گانه راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن رابه شرح زیر اعلام کرد:

مسیر شماره ۱: مسجد امام حسین(ع) ـ میدان امام حسین(ع) ـ خیابان انقلاب ـ خیابان آزادی ـ میدان آزادی

مسیر شماره ۲: مسجد جامع ابوذر ـ میدان ابوذر ـ خیابان ابوذر ـ بزرگراه آیت الله سعیدی ـ میدان آزادی

مسیر شماره ۳: مسجدامام

هادی(ع) ـ خیابان آقایی ـ میدان معلم ـ خیابان تختی ـ بزرگراه آیت الله سعیدی ـ میدان آزادی

مسیر شماره ۴: مسجد دارالسلام ـ میدان منیریه ـ خیابان معیری ـ خیابان کارگر ـ میدان انقلاب ـ خیابان آزادی ـ میدان آزادی

مسیر شماره ۵: مسجد الجواد(ع) ـ میدان هفتم تیر ـ خیابان مفتح ـ خیابان انقلاب ـ خیابان آزادی ـ میدان آزادی

مسیر شماره ۶: مسجد حضرت

امیر(ع) ـ خیابان کارگرشمالی ـ میدان انقلاب ـ خیابان آزادی ـ میدان آزادی

مسیر شماره ۷: مسجد حضرت

مهدی(عج) ـ خیابان ستارخان ـ خیابان شادمهر ـ خیابان آزادی ـ میدان آزادی

مسیر شماره ۸: مسجد ابوالصدق ـ خیابان امام خمینی(ره) ـ خیابان کارون ـ خیابان آذربایجان ـ خیابان آزادی ـ میدان آزادی

مسیر شماره ۹: مسجد امام

سجاد(ع) ـ بزرگراه آیت الله اشرفی اصفهانی ـ فلکه دوم صادقیه ـ بزرگراه محمد علی جناح ـ میدان آزادی

مسیر شماره ۱۰: مسجد قمر بنی هاشم (ع) ـ خیابان شهید بختیاری(سی متری جی) ـ بزرگراه آیت الله سعیدی ـ میدان آزادی مسیر شماره ۱۱: مسجد جامع رسول اکرم(ص)، تهرانسر، بلوار شاهد، بلوار تهرانسر، میدان

کمال الملک، بزرگراه لشکری، میدان آزادی

مسیر شماره ۱۲: مسجد نظام مافی، بلوار

ایت الله کاشانی، فلکه دوم صادقیه ، بزرگراه محمدعلی جناح ، میدان آزادی

گفتنی است: راهپیمایی ۲۲ بهمن ساعت ۹ و نیم صبح همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

جشن ملی با شکوه در تهران

رئیس ستاد دهه فجر استان تهران هم گفت: دستگاه های عضو ستاد دهه فجر نگاه کلیشه ای و سطحی به دهه فجر ۱۴۰۱نداشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین والمسلمین سید محسن محمودی در جلسه ستاد ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی استان تهران که با حضور استاندار و اعضا ی ستاد برگزار شد، گفت: در شهرستان‌های استان تهران ۴۰راهپیمایی در یوم الله ۲۲بهمن برگزار خواهد شد؛ جلسات ایام‌الله دهه فجر نباید تشریفاتی باشد، بلکه با حضور مردم و بدون تشریفات اداری برگزار شوند.

رئیس ستاد دهه فجر استان تهران با اشاره به اینکه دهه فجر، متعلق به طیف و نهاد خاصی نیست، گفت: جلسات دهه فجر به منظور هماهنگی و هم افزایی برای بسترسازی حضور و مشارکت مردم در مراسم دهه فجر به ویژه ۲۲بهمن که نقطه اوج و قله مراسم ایام دهه فجر است، برگزار شده و کمیته‌های ۳۲گانه و همه نهادها و مراکز در این زمینه تلاش می‌کنند.

پویش بزرگ مردمی

همزمان با فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر و چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، پویش بزرگ مردمی «جشن ۴۴» از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود.

این پویش در ۱۰ رشته برگزار و در هر رشته ۴۴ اثر مردمی انتخاب و در مجموع به ۴۴۰ اثر برگزیده جوائز نفیسی اهداء می‌شود.

هموطنان می‌توانند از ۲۲ لغایت ۲۷ بهمن۱۴۰۱ با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به آدرس https:ررpayam.ccoip.irرwebرfarakhanرfajr1401 پویش بزرگ مردمی جشن ۴۴، آثار خود را ارسال کنند و از جزئیات این پویش اطلاع یابند.

تجدید میثاق با امام راحل

علی سلاجقه، رئیس سازمان محیط زیست کشور در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، به همراهی معاونان این سازمان و دیگر مدیران و نهادهای فعال در زمینه حفاظت از محیط زیست با آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

حاضران در این مراسم با اهدای شاخه گل و قرائت فاتحه با آرمانهای امام راحل و شهدا تجدید میثاق کرده و با مقام معظم رهبری عهدی دوباره بستند.

همچنین کارکنان مناطق آزاد تجاری، مدیران بانک کشاورزی و مجمع جهانی

اهل بیت در کنار دیگر سازمانها، نهادها و

دستگاه ها با آرمانهای امام و رهبر معظم انقلاب تجدید میثاق کردند.

نسخه مناسب چاپ