اخبارکوتاه
جاده بندرعباس ـ سیرجان ۴ بانده می‌شود‏

بندرعباس ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل ساخت و توسعه راه‌های منطقه جنوب کشور گفت: نقطه حادثه خیز بزرگراه بندرعباس ـ سیرجان با ۳۲ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اصلاح است‏‎.

‎علی اکبر محمدی در بازدید از این پروژه، اظهار کرد: ساخت این جاده در بخش خاکی در حال اجراست و برای تکمیل به ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد‎.‎وی با بیان این که در صورت تخصیص بودجه در سفر رئیس‌جمهوری این طرح تا شهریور ۱۴۰۲ به بهره‌برداری می‌رسد، عنوان کرد: با تکمیل این طرح جاده بندرعباس ـ سیرجان به طور کامل ۴ بانده می‌شود‏‎.

توزیع وسایل گرمایشی در میان نیازمندان استان مرکزی

اراک ـ خبرنگار اطلاعات: مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی گفت: ۲۴۰۰ دستگاه وسایل گرمایشی با اعتباری بالغ بر ۷۲ میلیارد ریال در میان خانواده‌های تحت حمایت استان توزیع شد‏‎.

‎مجید مومنی اظهار داشت: کمیته امداد با شروع فصل سرما اقدام به توزیع وسایل گرمایشی شامل آبگرمکن و بخاری گازی در میان مددجویان تحت حمایت کرده و ‏پرداخت کمک معیشت، تأمین جهیزیه، هدیه ازدواج، وام کارگشایی، وام اشتغال، خدمات درمانی، اجاره و ودیعه مسکن، خدمات فرهنگی، مشاوره، کمک‌های مؤمنانه و توزیع سبد کالا ازدیگر خدمات ارائه شده به این خانواده‌ها بوده است‏‎.

‎مومنی همچنین گفت: همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه(س) و برگزاری همایش گفتمان خدمت ۵۶ فقره جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی اهدا شد. خبر دیگر این که همزمان با دهه مبارک فجر، پروژه ساخت راه روستایی جلایر ـ فریسمانه به طول ۵ کیلومتر با صرف ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار توسط استاندار استان مرکزی افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.پروژه آبرسانی به روستای فیض آباد شهرستان زرندیه استان مرکزی نیز با حضور مسولین شهرستان به بهره برداری رسید.

برگزاری شبانه ادبی فایز دشتی در روستای کردوان علیا بخش کاکی

کاکی ـ خبرنگار اطلاعات: مسئول واحد کتاب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در محفل ادبی فایز دشتی که به میزبانی مهدی زارعی در روستای کردوان علیا بخش کاکی برگزار شد، گفت: به گفته منوچهر آتشی، فایز شاعر روستاهای ایران، کشاورزان و دردمندان محروم ایران است و شعرش بازتاب محرومیت‌ها و دردمندی‌هاست و ازین روست که بیشتر مردم و به خصوص دردمندان و محرومان دوستش دارند و اشعارش را می‌خوانند‏‎.

‎حمید زارعی افزود: محفل ادبی فایز دشتی با سابقه‌ترین تشکل ادبی استان است، حدود نیم قرن است فعالیت می‌کند و یادگار بزرگانی شعر و ادب دشتی است‏‎.خبر دیگر این که، بهره برداری و کلنگ زنی پروژه‌های عمرانی شهرداری کاکی با اعتبار ۱۷ میلیارد و ۹۱۰ میلیون تومان، با حضور فرماندار دشتی، بخشدار، شهردار،اعضای شورای اسلامی شهر،فرمانده حوزه مقاومت بسیج ولیعصر (عج) کاکی کلنگ زنی شد.

افتتاح مدرسه ۱۸کلاسه ناحیه منفصل شهری حسن آباد سنندج

سنندج- خبرنگار اطلاعات:استاندار کردستان در آیین افتتاح مدرسه ۱۸کلاسه ناحیه منفصل شهری حسن آباد سنندج ودر جمع اهالی گفت رمز استواری انقلاب، پشتوانه مردمی آن است، به طوری که مردم، انقلاب اسلامی را با اراده خود به پیروزی رساندند. اسماعیل زارعی کوشا اضافه کرد: در رژیم گذشته، بهداشت و معیشت مردم نادیده گرفته و در عوض خط آهن احداث می شد که برای حفظ منافع کشورهای درگیر جنگ جهانی بود.خبر دیگر این که همزمان با دهه مبارک فجر، استاندار کردستان به همراه چند نفر از مسئولان استانی برای شرکت در جشن‌های انقلاب وافتتاح چندین پروژه عمرانی و زیربنایی به بیجار سفر کرد که طی آن طرح گازرسانی به ۱۴ روستای شهرستان بیجار با ۲۹۰ خانوار و نیز ۱۰ واحد صنعتی و گردشگری به بهره‌برداری رسید.

بهره برداری از مدرسه ۱۵ کلاسه روستای سیاهکلاهان کرج

کرج ـ خبرنگار اطلاعات:مدرسه ۱۵ کلاسه شهید کهن ترابی به مناسبت دهه فجر، در روستای سیاهکلاهان با اعتباری بالغ بر ۲۰میلیارد تومان با حضور استاندار البرز مورد بهره برداری قرار گرفت.مجتبی عبداللهی استاندار البرز در حاشیه افتتاح این مدرسه با اشاره به هدفگذاری در استان البرز برای ساخت ۲۰۰ مدرسه جدید گفت: خیرین مدرسه ساز بستر مناسب تربیت و رشد دانش آموزان را در کلاس‌های درس معلمان بوجود می‌آورند.

۳۴ پروژه در «فشافویه» ری بهره‌برداری شد

شهرری – خبرنگار اطلاعات: ۳۴ طرح عمرانی، صنعتی، کشاورزی، آموزشی، ورزشی و زیرساختی با اعتباری بالغ بر ۱۰۵۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۷۸۵ نفر در ایام الله دهه مبارک فجر در بخش فشافویه مورد بهره برداری قرار گرفت.

هادی حسین خانی بخشدار فشافویه با اعلام این خبر افزود: در حوزه شهری نیز ۹ طرح عمرانی، پایش تصویری، ورزشی و فرهنگی و در حوزه روستاهای فاقد دهیاری توسط شورای اسلامی بخش فشافویه ۱۲ طرح عمرانی و زیرساختی و در حوزه دهیاری‌ها و کشاورزی و صنعتی ۱۳ پروژه

افتتاح شد.

بهره‌برداری از مخزن ۲ هزار مترمکعبی آب در رامسر

ساری ـ خبرنگاراطلاعات: همزمان با ششمین روز از ایام دهه مبارک فجر مخزن ذخیره آب شرب ۲هزار متر مکعبی شهرستان رامسر با حضور عشوریان فرماندار این شهرستان، بابازاده مدیر طرح آبرسانی شرکت آب منطقه ای مازندران و جمعی ازمسئولان شهرستان‌ افتتاح شد و به

بهره‌برداری رسید.

رئیس گروه طرح‌های آبرسانی شرکت آب منطقه ای مازندران با اعلام این خبر افزود: این مخزن که عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۹۸ شروع شده بود، به بهره برداری رسید و جمعیتی بالغ بر ۷۵هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.محمدطاهر بابازاده با بیان این که برای این طرح لوله گذاری فولادی و کاروگیت به طول ۱۰۰۰متر انجام گرفته است، گفت: اعتبار هزینه شده برای این طرح ۲۰۰ میلیارد ریال است.بابازاده متعادل کردن توزیع آب شهرستان رامسر در منطقه رمک به میزان ۳۰۰ لیتر بر ثانیه را از اهداف اجرای

این طرح عنوان کرد.

نسخه مناسب چاپ