عذرخواهی شهرداری برای عدم ارائه خدمات مناسب روزهای برفی اخیرپایتخت
مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران با پرداختن به مشکلات ایجاد شده برای شهروندان در پی بارش برف روز های آخرهفته گذشته در پایتخت،گفت: از مردم به دلیل مشکلات پیش آمده عذرخواهی می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، علیرضا جعفری در این باره اظهار داشت: حجم بالای برف و میزان بالای تردد خودروها در معابر منجر به بروز مشکلاتی برای مردم شد که متاسفانه به رغم فعالیت ده ها هزار نیروی خدماتی و ماشین‌آلات و تجهیزات برف روبی نشد تا تسهیل صددرصدی تردد را فراهم آوریم.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران با اعلام اینکه در معابر منطقه ۲ و ۵ مشکل تردد وجود داشت، تصریح کرد: همین روند موجب شد که مشکلاتی برای شهروندان ایجاد شود که از مردم عذرخواهی می‌کنیم.

وی ادامه داد: برف روبی و برف تکانی از صبح پنجشنبه تا پاسی از شب ادامه داشت و سپس یخ‌زدایی آغاز شد و تا صبح روزجمعه ادامه پیدا کرد. نیروهای ما ۲۴ ساعت گذشته را در سطح معابر مشغول خدمات‌رسانی بوده‌اند تا برای صبح جمعه مشکلی برای شهروندان ایجاد نشود.

جعفری تاکید کرد: دنبال بهانه‌جویی نیستیم اما حجم برف سنگین و تردد در معابر زیاد بود؛ با توجه به اینکه بارش برف روز پنجشنبه اتفاق افتاد و سه روز تعطیلی داشتیم برخی شهروندان برای استفاده از نشاط ایجاد شده از بارش برف در معابر تردد یا قصد خروج از شهر را داشتند و همین ترافیک سنگینی را ایجاد کرد که با وجود هماهنگی با پلیس راهور، باز هم متأسفانه مشکلاتی ایجاد شد.

وی با بیان اینکه هیچ یک از معابر اصلی تهران یخ زدگی ندارند، درباره دسترسی مردم به کیسه‌های شن در سطح شهر، یادآور شد: در مواردی با بارش برف برخی شهروندان با مراجعه به مخازن، از کیسه‌ها برای محوطه های حیاط ساختمانشان یا حتی بازگشایی معابر جنبی استفاده می‌کنند که منجر به خالی‌شدن برخی مخازن می‌شود که البته معتقدیم باید برای استفاده سایر شهروندان، شارژ مخازن سریعتر صورت بگیرد.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه در ۳ هزار نقطه در شهر، مخزن دپوی شن مخصوص به کار گرفته شد، گفت: هنوز هم مخازن در معابر وجود دارد که البته تعدادی از آنها به دلیل استفاده خالی می‌شود اما ظرفیت تعداد زیادی نیز تکمیل است؛ ما مجدداً مخازن خالی را شارژ خواهیم کرد که مشکلی برای شهروندان در بارش‌های احتمالی پیش نیاید.

نسخه مناسب چاپ