نمایش عزت و اتحاد ملی در راهپیمایی سراسری یوم‌الله۲۲بهمن
 

راهپیمایی ۲۲ بهمن سال ۱۴۰۱، به عنوان «جشن ملی و خانوادگی ملت ایران» با حضور اقشار مختلف مردم ایران از ساعت ۹:۳۰ صبح به طور همزمان در تهران و سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگاران ایسنا مستقر در مسیرهای راهپیمایی منتهی به میدان آزادی تهران، حضور مردم به ویژه دهه هشتادی‌ها و دهه نودی‌ها، به شکل خانوادگی در صحنه مراسم بزرگداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بعد از دو سال شرایط کرونایی کشور – که مراسم ۲۲ بهمن به راهپیمایی خودرویی و موتوری و محدود بود – ساعتی پیش از آغاز رسمی مراسم در مسیرها مشهود بود.

راهپیمایان از مسیرهای ۱۲ گانه میدان امام حسین(ع)، میدان ابوذر، میدان معلم، میدان منیریه، میدان هفتم تیر، میدان انقلاب اسلامی، خیابان ستارخان، خیابان امام خمینی (ره)، خیابان آیت‌الله اشرفی اصفهانی، خیابان شهید بختیاری (سی متری جی)، تهرانسر و بلوار آیت‌الله کاشانی به سمت میدان آزادی در حال حرکت کردند.

راهپیمایان با در دست داشتن پرچم مقدس جمهوری اسلامی و پرچم های الوان مزین به شعارهای انقلابی، تصاویر امام و رهبری و تصویر شهید حاج قاسم سلیمانی در راهپیمایی حضور یافتندو جلوه ویژه‌ای خلق کردند.

خانواده‌های معظم شهدا، پدران، مادران، همسران و فرزندان هم همراه با تصاویر شهیدان، به ویژه شهدای امنیت در این راهپیمایی خانوادگی حضور دا شتند.

همچنین حضور نمایندگانی از اقوام ایرانی با لباس‌های محلی در مراسم ۲۲ بهمن در تهران مشهود بوده است.

خبرنگاران و تصویربرداران خارجی مقیم تهران و نیز خبرنگاران رسانه‌های داخلی در مسیر راهپیمایی در حال مستندسازی ازاین واقعه

بوده اند.در تمامی مسیرهای منتهی به میدان آزادی در تهران ، بیش از ۱۶۰۰ غرفه اطلاع رسانی ، فرهنگی، نمایشگاهی ، نظامی و غرفه‌هایی که جلوه هایی از دستاوردهای ۴۴ ساله انقلاب اسلامی را به نمایش گذاشته‌اند تعبیه شده بود. وجود ۱۵۰ غرفه با موضوع جهاد تبیین و ۳۱ غرفه معرفی اقوام ایرانی ، از غرفه های جدید و نوآوری های امسال بوده است.

اجرای سرود «رفیق شهیدم» توسط نوجوانان و جوانان

دانش آموز در مسیرهای راهپیمایی از دیگر برنامه‌های راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال به شمارمی رفت.

مراسم ۲۲ بهمن در میدان آزادی تهران، با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجیدتوسط یکی از قاریان ممتاز بین‌المللی و اجرای سرود رسمی جمهوری اسلامی ایران ، آغاز شد و با پرواز بادکنک‌ها و کاغذهای رنگی از برج آزادی و انجام جلوه های ویژه، سقوط چتربازان نیروهای مسلح و انجام عملیات نمایش هوایی ، اجرای سرود توسط رزم‌نوازان دژبان ارتش همراه بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در جریان راهپیمایی باشکوه مردم تهران در یوم‌الله ۲۲بهمن، ضمن حضور در صفوف و طی مسیر در کنار راهپیمایان و شهروندان تهرانی که از اقشار و طبقات مختلف هستند، با تعدادی از آنها بصورت مستقیم و بلاواسطه به گفتگو پرداخت و سخنان و مسائل آنان را استماع کرد.

رئیس دستگاه قضا با تاکید بر اینکه ۲۲بهمن یوم‌الله است و در زمره روزهای ماندگار محسوب می‌شود، اظهار داشت : مردم ایران اسلامی در طول این بیش از چهل سال ثابت کرده‌اند که نسبت به تعظیم و زنده نگه داشتن شعائر الهی اهتمام و حساسیت دارند، لذا هر ساله پرشکوه‌تر و منسجم‌تر از قبل، در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲بهمن شرکت می‌کنند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به “تلاش‌های دشمنان و معاندان برای ایجاد جدایی میان مردم و انقلاب اسلامی” گفت :دشمنان و معاندان امسال نهایت تلاش خود را مصروف کردند که بگویند مردم در صحنه حمایت و دفاع از انقلاب اسلامی حضور ندارند، اما ملاحظه می‌کنید که در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آحاد مردم از زن و مرد و کوچک و بزرگ با شور و ایمانی خاص به مسیرهای راهپیمایی آمده‌اند تا بار دیگر با انقلاب و امام و رهبر عزیزمان تجدید میثاق و اعلام کنند که نسبت به انقلاب اسلامی و ارزش‌های دینی خود حساس هستند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به “عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی به طیف وسیعی از محکومان و زندانیان واجد شرایط برای مورد عفو قرار گرفتن” گفت: امسال با عنایت مقام معظم رهبری و عفوهای صورت گرفته، علاوه بر اینکه موجبات مسرت و شادی خانواده زندانیان فراهم شد، وحدت و همبستگی مردم نیز مضاعف می‌شود.محسنی اژه‌ای افزود : افرادی که احیاناً القائات دشمن آنها را به اشتباه انداخته بود، متوجه شدند و می‌خواهند به دشمن بفهمانند که اگر هم معترض باشند به اسلام و انقلاب و ارزش‌های دینی و ملی پشت نخواهند کرد.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران شرکت کرد.

معاون اول رئیس جمهوری دراین مراسم ،‌ مردم را کانون قدرت جمهوری اسلامی دانست و گفت: با همه دشمنی‌هایی که با ملت ایران صورت گرفته، ریل پیشرفت انقلاب به جای خوبی رسیده است. رئیس‌جمهوری سابق کشورمان باشرکت در راهپیمایی ۲۲بهمن تاکید کرد: مردم خود صاحب و حافظ انقلابی هستند که استقلال و آزادی را در جمهوری اسلامی می‌بیند. بزرگترین سرمایه انقلاب اسلامی، پایگاه مردمی آن و بزرگترین ثمره جمهوری اسلامی، حضور و مشارکت آحاد ملت در صحنه تصمیم‌گیری و تعیین سرنوشت خود است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی، در حاشیه حضور در راهپیمایی باشکوه ۲۲بهمن در مسیر میدان آزادی، انقلاب اسلامی را خواست مردم ایران و متعلق به همه آن‌ها دانست و اظهار داشت: دشمنان مردم ایران روزی سودای این را داشتند که انقلاب چهل‌سالگی خود را نمی‌بیند، اما این توهم با مقاومت و ایستادگی، وحدت و انسجام ملت تبدیل به خیالی باطل شد.

رئیس‌جمهوری سابق کشورمان افزود: مردم خود صاحب و حافظ انقلابی هستند که استقلال و آزادی را در جمهوری اسلامی می‌بیند. بزرگترین سرمایه انقلاب اسلامی، پایگاه مردمی آن و بزرگترین ثمره جمهوری اسلامی، حضور و مشارکت آحاد ملت در صحنه تصمیم‌گیری و تعیین سرنوشت خود است.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی، انقلاب اسلامی را با انتخابات تکمیل کرد، افزود: استواری امروز نظام اسلامی نتیجه راهبری مقام معظم رهبری با تقویت جمهوریت و اسلامیت است که پشتیبان رای و نظر مردم است.

روحانی تاکید کرد: انقلاب به هیچ گروه و جناحی تعلق ندارد، متعلق به آحاد مردم است و با اتحاد و انسجام و احترام به افکار گوناگون و شنیدن صدای مردم بقای انقلاب تضمین می‌شود. نگذاریم اقلیتی قدرت‌طلب اکثریت را کنار بزنند که آن روز پایان انقلاب خواهد بود.

سخنان رئیس جمهوری

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در سخنرانی مراسم ۲۲ بهمنتهران با تاکید بر اینکه کسانی که در اغتشاشات اخیر فریب خوردند باید بدانند که آغوش ملت برای پذیرش آنان با عفو پدرانه رهبری باز است، یادآور شد: ما هم امتداد این نگاه را در دولت پی می‌گیریم. به گزارش ایسنا، سیدابراهیم رئیسی افزود: ۲۲بهمن روز تحقق معجزه قرن و تحقق خواست مجاهدان راه خدا و علما و صلحا و شهداست؛کسانی که در طول تاریخ به دنبال شکل‌گیری نظامی بر پایه دین بودند. این روز پایان استبداد و وابستگی و آغاز استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است.

وی افزود: این روز تحقق خواست و اراده ملت بزرگ ایران و روز تحقق روشنگری‌های امام راحل است. این روز پایان سلطه سلطه‌گران بر ایران عزیز است. امروز جلوه انسجام ملی، وحدت، یکپارچگی و حضور حماسی مردم است.

رئیسی با بیان اینکه امروز در صدها شهر و هزاران روستا مردم در میدان حاضر شدند، ادامه داد: در این روز مردم عهدی با امام و رهبری و شهدا و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی بستند و این میثاق بسیار بالاتر از رأی است. در دین ما کسانی که رأی می‌دهند فقط رأی نمی‌دهند، بلکه پای این رأی و نظر می‌مانند.

رئیس جمهوری تاکید کرد: امروز فقط برای گرامیداشت ۲۲ بهمن ۵۷ جمع نشدیم. آن حرکت عظیم همواره قابل تکریم است، اما امروز آمده‌ایم بگوییم ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ با حضور مردم و شکست دشمنان انقلاب یک بار دیگر رقم خورده است. این اعلام، اعلام یک ۲۲ بهمن دیگر در تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی است. وی یادآور شد: شاهدیم در این یک سال چه فتنه‌ها و توطئه‌هایی از سوی دشمن صورت گرفت، اما زنان و مردان تاریخ‌ساز ما دشمن را شناختند و دست پلید او را دیدند و در صحنه خوب ظاهر شدند و خوش درخشیدند، به نحوی که در تاریخ انقلاب اسلامی مردم سرافراز ما یک‌بار دیگر دشمن را ناکام گذاشتند.

برخی به دنبال تطهیر چهره رژیم پهلوی هستند

رئیسی افزود: حکومت ستمشاهی پهلوی فقط عقب‌ماندگی کشور و ذلت آن برابر قدرت‌های سلطه‌گر را داشت و فقط آنچه برای این کشور آوردند کودتایی برای تشکیل و کودتایی برای بقا بود که برخلاف مشروطه و خواست ملت بود. آنان جنایت و خیانت کردند و به کشور و داشته‌های آن بی‌توجه بودند و فقط می‌خواستند کاری کنند که آمریکا و نظام سلطه خوشنود شود.

رئیس‌جمهوری ادامه داد: برخی به دنبال آن هستند که چهره رژیم پهلوی را تطهیر کنند اما فرمان رهبری انقلاب در عرصه تبیین باید پلیدی و زشتی این رژیم برای ملت ایران را نشان دهد که انقلاب شکوهمند اسلامی پایان این ذلت و آغاز عزت مردم ما بود. وی با تاکید بر اینکه به فرهنگ “ما می‌توانیم” تکیه داریم، اظهار نظرکرد: آثار این اعتقاد، برکات زیادی به همراه داشته و دلیل عصبانیت دشمن هم همین است. کارهای بسیاری از سوی جوانان ما انجام شده و در حوزه‌های مختلف علم و فناوری و اقتصاد و سلامت و پزشکی ایران نام‌آور شده است.رئیسی ادامه داد: امروز در منطقه در حوزه‌های بسیار حرف اول را می‌زنیم و در جهان در بسیاری عرصه‌ها مقام اول تا ششم را داریم. امروز ملت عظیم ما قله‌های بسیاری را فتح کرده است و دشمن آن را برنمی‌تابد.

رئیس‌جمهوری با اشاره به جنایات منافقین در ایران، تصریح کرد: جای تعجب دارد که کنگره آمریکا این جریان را که همه دنیا پذیرفته تروریست است از لیست گروه‌های تروریستی خارج می‌کند. این ننگ آمریکاست. دشمنان به دنبال آن برآمدند که تهدید و فشارهای حداکثری را اعمال کنند، اما مقاومت ملت در این عرصه هم آنان را با شکست مواجه کرده است.

وی افزود: وقتی دیدند ملت بزرگ ایران پروژه تحریم‌های آنان را خنثی کرد و در علم و فناوری و تولید هم متوقف نشدیم و در تولید و صادرات نفت هم متوقف نشدیم و در کالاهای غیرنفتی هم به همین شکل پیش رفتیم و در تراز تجاری کشور موفق بودیم و برخلاف تحریم‌ها و تهدیدها از رشد اقتصادی بهره‌مندیم، و در همه عرصه‌ها مشارکت اجتماعی و کار دانش‌بنیان انجام می‌شود، دست به یک توطئه دیگر زدند، پروژه آشوب و اغتشاش را کلید زدند تا به تصور خود کشور را متوقف کنند و در این عرصه یک جنگ ترکیبی راه انداختند.رئیسی یادآور شد: غافل از اینکه مردم دشمن و دست پلید آنان را می‌شناسد. وقتی آنان سخن از زندگی می‌کنند مردم می‌بینند که آیا حضور آنان در فلسطین، افغانستان، لبنان، عراق، یمن زندگی‌بخش بود؟ شما کجا و به کدام مردم زندگی بخشیدید؟

به برکت انقلاب اسلامی زنان آزادند

وی خطاب به دشمنان انقلاب گفت: شما می‌خواهید انسجام ملی ما را هدف قرار دهید. من به دشمنان می‌گویم اگر دنبال حرف ملت ایران و شنیدن صدای آنان هستید، اینها ملت ایران هستند. رئیس‌جمهوری خطاب به دشمنان انقلاب ادامه داد: شما از حقوق زن سخن می‌گویید اما به برکت انقلاب اسلامی زنان آزادند و حضور آنان در دانشگاه‌ها و عرصه‌های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی و همه عرصه‌ها حضور پررنگی است. ما در عرصه حقوق زن مدعی هستیم و شما در جایگاه متهم هستید. شما از زن استفاده ابزاری می‌کنید. شما امروز می‌خواهید برای تمدن بشری معیار مشخص کنید اما ضدخانواده و نهاد آن عمل و هم‌جنس‌بازی را ترویج می‌کنید.

رئیسی یادآور شد: در عرصه انرژی هسته‌ای هم در جایگاه مدعی هستیم و شما در جایگاه متهم. ما در عرصه فعالیت انرژی اتمی ۱۵ مورد گزارش آژانس را داریم که می‌گوید ایران هیچ تخلفی ندارد، اما شما کلاهک هسته‌ای دارید. شما در عرصه تروریسم تشکیل داعش، مسلح کردن آنان و به جان مردم منطقه انداختن‌شان را دارید اما ما در جایگاه مبارزان با داعش هستیم و شهادت سردار قاسم سلیمانی را در این راه داشته‌ایم.

ایران در زمینه حقوق بشر در جایگاه مدعی است

رئیس‌جمهوری افزود: اگر بحث حقوق بشر باشد ما مدعی هستیم و شما متهم. چقدر حقوق انسان را در جای جای این منطقه ضایع کردید. چقدر به مردم فلسطین و افغانستان ظلم کردید و ویرانی‌های بسیار در آنجا به جای گذاشتید و امتداد آن را در یمن دنبال کردید. شما حتی نسبت به ملت خود هم در حقوق بشر ظلم‌های فراوانی کردید و ایران امروز در زمینه حقوق بشر در جایگاه مدعی است و شما در جایگاه متهمید و باید پاسخ دهید چرا در حق بشر چنین ظلم‌هایی کردید؟

وی ادامه داد: امروز جنگ اراده‌هاست، اراده ملت ایران و رهبر انقلاب ما و جهان اسلام، اراده نیروهای مسلح ما، زنان و مردان ماست که پرچم برافراشته جمهوری اسلامی را پاس می‌داریم و روزبه‌روز به عزت، پایداری و عظمت این انقلاب و نظام هم افزوده خواهد شد.

شعار «نه شرقی و نه غربی» از عناصر هویت ساز ماست

رئیسی با بیان این که عناصر هویت‌ساز انقلاب اسلامی همچنان مورد توجه و تاکید ملت ایران است، گفت: از جمله این عناصر هویت‌ساز «نه شرقی و نه غربی» است که این میدان و این فضا و این ملت را به همان فضا، میدان و ملتی پیوند می‌دهد که در سال ۵۷ شعار «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» به سر می‌داد و همان شعار «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» همچنان بر زبان این مردم جاری است.

رئیس‌جمهوری تصریح کرد: ملت ایران می‌داند که شما دنبال این هستید که یاس و ناامیدی را القا کنید، اما حضور امروز مردم ارسال پیام یاس و ناامیدی برای دشمنان ملت ایران است. وی همچنین با تاکید بر اینکه کسانی که در اغتشاشات اخیر فریب خوردند باید بدانند که آغوش ملت برای پذیرش آنان با عفو پدرانه رهبری باز است، یادآور شد: ما هم امتداد این نگاه را در دولت پی می‌گیریم. فریب‌خوردگان اغتشاشات متوجه شدند که دشمن دنبال فریب و شیطنت و فتنه است و نه مساله‌اش حقوق بشر است و نه «زن» و نه «زندگی» و نه «آزادی» بلکه به دنبال سلب زندگی مردم ایران است.

رئیسی تاکید کرد: عزیزان ما بدانند که باید با همان نگاهی که رهبری داشتند و فرمودند با همان نگاه عطوفت‌بار آغوش را برای فریب‌خوردگان باز کنند و راه برای بازگشت آنان باز است. ما هم در دولت همین مسیر را دنبال می‌کنیم.

وی تاکید کرد: هرکس در هر جایگاهی، از صاحبان فکر، قلم و اندیشه اگر در جهت ایجاد امید در مردم حرکت کند بداند در جهت راهبرد جمهوری اسلامی حرکت کرده و کسانی که با قلم و فعالیتشان در مردم یاس و ناامیدی ایجاد کنند هم بدانند یا ندانند در جهت راهبرد دشمن حرکت کرده‌اند.رئیس‌جمهوری در پایان خطاب به جوانان اظهار داشت: دهه‌ هشتادی‌ها و نودی‌ها به همه شما به عنوان یک خدمتگزار می‌گویم که ظرفیت‌های کشور را می‌شناسم پس بدانید که آینده برای ایران اسلامی بسیار بسیار درخشان است.

قطعنامه مراسم یوم‌الله ۲۲بهمن

درپایان مراسم قطعنامه سراسری راهپیمایی ۲۲بهمن امسال قرائت شد که دران آمده است:ما ملت ولایتمدار، ولایت فقیه که بزرگترین میراث گران‌بهای امام خمینی(ره) است را رکن رکین انقلاب اسلامی و ضامن ثبات و تعالی نظام جمهوری اسلامی دانسته و کوثر وجود حضرت آیت‌الله ‌العظمی امام خامنه‌ای را نعمتی بزرگ برای جهان اسلام می‌دانیم و امروز به همه کسانی که با تحلیل‌های غلط و بن بست‌های فکری ناشی از لجاجت بدنبال تضعیف نظام یا برهم زدن استحکام درونی و صفوف ملت ایران هستند؛ اعلام می‌کنیم یکپارچگی، اتحاد، انسجام، وحدت ملی و همدلی تمامی اقشار و گروه‌ها و همراهی همه اقوام و ادیان کشور، وظیفه شرعی و انقلابی و مهمترین راهبرد ما برای شکست دشمن است.

ملت حق‌شناس رویکرد رهبر حکیم انقلاب اسلامی که از ابتدای فتنه سیاه حساب افراد فریب‌خورده و هیجان‌زده را از سازمان‌دهندگان آشوب و اغتشاش جدا ‌دانستند و اکنون در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به تبعیت از سیره پیامبران و ائمه و از موضع قدرت نظام اسلامی با عفو و تخفیف مجازات جمع قابل توجهی از متهمان و محکومان حوادث اخیر موافقت و جلوه‌ی دیگری از رویکرد محبت‌آمیز و پدرانه خویش را به‌نمایش گذاشتند، با جان و دل ارج نهاده و از تمامی دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی می‌خواهیم بازسازی انقلابی و ترمیم اجتماعی و تقویت ذهنیت جامعه خصوصاً جوانان و نوجوانان را مهمترین راهبرد فرهنگی خود قرار داده و با تبیین درست و ارائه جذاب حقایق انقلاب، جوانان را از غلطیدن در دام‌های جریانات فکری معاند و طراحی‌های سرویس‌های جاسوسی بیگانه مصون کنند.

بازتاب راهپیمایی ۲۲بهمن

رسانه‌های منطقه ای و بین المللی به شکلی گسترده حضور میلیونی مردم کشورمان در مراسم ۲۲ بهمن را پوشش دادند.خبرنگار المیادین در مورد برگزاری راهپیمایی بزرگداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران نوشت: این راهپیمایی در بیش از هزار و ۴۰۰شهر ایران برگزار شد.الاتجاه عراق با پخش راهپیمایی ‎های مردم به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سراسر ایران، نوشت:شرکت کنندگان در راهپیمایی شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر منافق»، «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» و …سر دادند.

فلسطین الیوم نوشت: در چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران راهپیمایی‌هایی در تمامی شهرهای ایران برگزار شد.

پایگاه الراصد، نوشت: راهپیمایی‌های بزرگداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تهران پایتخت ایران و در هزار و ۴۰۰شهر برگزارشدوشرکت کنندگان در راهپیمایی شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر منافق»، «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» سر دادند.رسانه صدای افغان نوشت: مراسم پرشکوه راهپیمایی ۲۲بهمن، در ۳۸هزار روستا و هزار و ۴۰۰شهر ایران برگزار شدو ۶هزار نفر از عوامل رسانه‌های ایرانی و خارجی این مراسم را پوشش خبری دادند.

شبکه المنار با پخش تصاویری از مراسم ۲۲بهمن در ایران، نوشت: تصاویر هوایی، حضور میلیون‎ها جمعیت در راهپیمایی‎های پیروزی انقلاب اسلامی در تهران را نشان می ‎  دهد.

لوموند فرانسه با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن نوشت: حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در جمع راهپیمایان سخنرانی کرد وراهپیمایان با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، خواستار حمایت از «ایران متحد، قوی و با ثبات» شدند.این خبرگزاری نوشت: در اطراف میدان آزادی، موشک‌های سجیل و پهپاد شاهد ۱۳۶ساخت ایران مستقر شدند.همچنین خبرنگار خبرگزاری فرانسه گزارش داد: بسیاری از مردم ایران، با وجود سردی هوا، با پای پیاده در مراسم حاضر شدند.رسانه صهیونیستی آی ۲۴نیوز نوشت که پس از ماه‌ها ناآرامی در ایران، ده‌ها هزار ایرانی در جشن ۴۴سالگی انقلاب اسلامی خیابان‌های ایران را اشغال کردند.

خبرگزاری یمنی سبا ،خبرگزاری رسمی سوریه، سانا، پایگاه لبنانی النهار کوران جاکارتا، آی ۲۴، مالای میل، رسانه‎های فرانسوی زبان estrepublicainو lorientlejour ،گاردین، العربیه انگلیسی شبکه العهد، پایگاه خبری بارونز ،شبکه تی  آر تی، خبرگزاری اسپوتنیک روسیه این راهپیمایی پرشکوه را پوشش خبری دادند.

نسخه مناسب چاپ