آغاز نخستین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی در اصفهان
 

اصفهان – خبرنگار اطلاعات: نخستین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی در اصفهان طی مراسمی در کارگاه فنی سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان آغاز به کار کرد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان در این مراسم گفت: پس از برگزاری ۶دوره سمپوزیوم مجسمه‌سازی کشوری در سال‌های گذشته و استقبال بالایی که از آن به عمل آمد، امسال با وجود مشکلات و محدودیت‌هایی که درکشور وجود داشت همت شد تا هفتمین دوره سمپوزیوم مجسمه‌سازی را در ابعاد بین‌المللی برگزاری کنیم.

حمید قنادنیا افزود: مواد بکار رفته در ادوار گذشته شامل چوب، ضایعات آهن و ترکیبی از چوب و آهن بوده است و در این دوره از آهن استفاده خواهد شد . در این رویداد ۳۷نفر از مجسمه‌سازان برجسته داخل و خارج از کشور بیش از ۷۰طرح ارسال کردند که این آثار در کمیته تخصصی سازمان توسط محمد سالاریان، پیمان کریمی و مرتضی نعمت الهی که خود از هنرمندان سرشناس این حوزه هستند، داوری و ۱۴طرح انتخاب شد.

به گفته مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان ، طرح‌های برگزیده توسط ۱۱هنرمند برجسته کشوری و۳ هنرمند خارجی از کشورهای روسیه، ترکیه و ارمنستان و در بازه زمانی ۲۴بهمن تا ۷ اسفند ساخته خواهد شد.

قنادنیا با بیان این که موضوع این آثار حول محور «شهر زندگی» است، افزود: در انتخاب این هنرمندان مؤلفه‌هایی نظیر رزومه و سابقه حضور ایشان در سمپوزیوم‌های معتبر و همچنین توانایی ساخت اثر در مدت‌زمان تعیین شده در اولویت قرار داشت.بازه زمانی ساخت آثار هر روز از ۱۰صبح تا ۵بعدازظهر در محل کارگاه فنی سازمان زیباسازی است و در کنار هر یک از این هنرمندان یک استادکار ماهر جوشکاری حضور خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان همچنین از رونمایی آثار نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی بین‌المللی اصفهان در نوروز ۱۴۰۲خبر داد و گفت: آثار تولید شده نخست به مدت ۳ماه در یکی از محورهای پرتردد به طور نمایشگاهی قرار می‌گیرد و پس از آن در مناطق ۱۵گانه شهرداری به طور دائم جانمایی خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ