راه‌اندازی پلیس فتا در شهرستان آشتیان استان مرکزی‏
اراک ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی با اعلام راه‌اندازی پلیس فتا در فرماندهی انتظامی شهرستان آشتیان، از پوشش کامل شهرستان‌ها زیر چتر امنیت سایبری پلیس فتا خبر داد‎.

‎سرهنگ احسان آنقی گفت: با توجه به لزوم ارائه هرچه بهتر و سریع‌تر خدمات به مردم اختصاص نیروهای متخصص و فنی پلیس فتا به تمامی شهرستان‌ها، از مهمترین دغدغه‌های این پلیس بوده است و تا کنون در شهرستان‌های ساوه، شازند، خمین، دلیجان، محلات، خنداب، تفرش، زرندیه، کمیجان و فراهان کارشناسان این پلیس تخصصی آمادگی دریافت گزارش‌ها و ارائه مشاوره و خدمات را دارند‏‎.

‎وی با اشاره به افتتاح پلیس فتا در شهرستان آشتیان افزود: با هدف بهره‌مندی از پلیس هوشمند و متخصص در سریع‌ترین زمان ممکن و در دسترس، از بهمن ماه سال جاری با اختصاص کارشناسان خبره و متخصص در فرماندهی انتظامی شهرستان آشتیان، ارائه خدمات انتظامی در حوزه فضای سایبری در شهرستان آشتیان بیش از پیش شده است‎. ‎آنقی ضمن ارائه گزارشی از مجموعه پلیس فتا استان مرکزی و عودت حدود ۵۰ میلیارد ریال وجوه سرقت شده از شاکیان از ابتدای سال جاری تا کنون افزود: آمار وقوع جرائم سایبری استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته در حدود ۲۱ درصد و کشفیات جرائم سایبری ۱۵ درصد افزایش داشته است و در تحلیل‌های انجام شده مشاهده می‌شود که روند رشد جرائم سایبری به سمت کلاهبرداری‌های اینترنتی در حال افزایش است ‎.

خبر دیگر این که جمشید امیدی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: کوچکترین و جزیی‌ترین واحدهای فروشگاهی در هر منطقه این استان با دستگاه کارتخوان خود می‌توانند به شبکه ملی کالابرگ الکترونیکی وصل شوند.

نسخه مناسب چاپ