اخبارکوتاه
 

‎دانشجوی ۹۱ ساله ارومیه‌ای با نمره ۲۰ فارغ التحصیل شد

سرویس خبر: غلامرضا کریم الهی، دانشجوی ۹۱ ساله دانشگاه ارومیه پس از دفاع از رساله دکترای خود با نمره ۲۰، فارغ التحصیل شد‎.

‎به گزارش ایرنا، این دانشجوی ۹۱ ساله رشته زبان و ادبیات فارسی توانست با کسب نمره ۲۰ از دانشگاه ارومیه در مقطع دکتری فارغ التحصیل شود‎.

‎رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه ارومیه در این رابطه گفت: این دانشجو توانست موضوع تاثیر پذیری حافظ از قرآن کریم را با یک پشتوانه قوی علمی به پایان برساند‏‎. ‎بهمن نزهت ادامه داد: رساله این دانش‌پژوه بسیار روان و به صورت علمی و با شیوه‌های نوین، چه به صورت ظاهری و چه بررسی معنایی و محتوایی ارائه شده است.‏

غلامرضا کریم الهی، دانشجوی یاد شده نیز در گفت وگو با خبرنگاران با توصیه بر اینکه امید نقطه عطف موفقیت است، اظهار کرد: معتقدم نباید در هیچ مقطع از زندگی از تلاش دست برداشت. ‏ موضوع رساله کریم الهی نقد و بررسی میزان و نحوه تاثیرپذیری حافظ از منابع دینی و شعرای متقدم و معاصر ایشان بود‎.

‎دکتر نظریانی و دکتر نزهت از اعضای هیات علمی دانشگاه ارومیه استاد راهنمای غلامرضا کریم الهی بودند و ‏همچنین دکتر مظفری، دکتر طلوعی آذر و دکتر فائزی داوران جلسه دفاع از رساله مقطع دکتری این دانشجوی ۹۱ ساله بودند که همگی آنها نمره ۲۰ برای او در نظر گرفتند‏‎.

دیدار وزیر آموزش و پرورش از دانش آموزان بستری

در بیمارستان قم

سرویس خبر: وزیر آموزش و پرورش در سفر به قم از دانش آموزان بستری در بیمارستان شهید بهشتی این شهر عیادت کرد.

به گزارش خبرنگار اطلاعات از قم، در پی تکرار حوادث مسمومیت دانش آموزان قمی در مدارس و بستری شدن شماری از آنها در مراکز درمانی، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در سفر به قم در بیمارستان شهید بهشتی این شهر حضور یافت و با دانش آموزان بستری در این مرکز درمانی عیادت کرد. وزیر آموزش و پرورش در این دیدار با دانش آموزان و خانواده‌های آنان درباره چگونگی وقوع حادثه گفتگو کرد.

والدین دانش آموزان هم با ابراز نگرانی از تکرار حوادث مسمومیت در مدارس استان قم، از وزیر آموزش و پرورش خواستند پیش بینی‌های لازم برای جلوگیری از تکرار حوادث مشابه انجام شود و برای شناسایی علل این حادثه پیگیری‌های لازم به عمل آید.

محکومیت فرمانده انتظامی سابق چابهار به حبس و انفصال از خدمت‏

‎سرویس حوادث:‏‎ ‎دادگاه نظامی استان سیستان و بلوچستان، «ابراهیم کوچک‌زایی» فرمانده انتظامی سابق چابهار را به ۱۵ ماه حبس تعزیری و انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم کرد‏‎.

‎به گزارش خبرنگار ما در زاهدان، در پی شکایت از فرمانده انتظامی سابق چابهار توسط یکی از شهروندان و پس از ارائه گزارش از سوی بخش‌های نظارتی مسئول در فراجا مبنی بر روی دادن برخی تخلفات از سوی نامبرده در شهریور امسال، دادگاه نظامی استان سیستان و بلوچستان بلافاصله و با قید فوریت موضوع را در دستور کار ویژه قرار داد و تحقیقات در این زمینه را آغاز کرد که بر این اساس پس از تحقیقات دقیق صورت گرفته، شنیدن اظهارات شاکی پرونده و خانواده وی و همچنین دفاعیات متهم، بررسی گزارش نهادهای نظارتی فراجا، گزارش پزشکی قانونی و سایر مستندات و ادله موجود و تکمیل تحقیقات در دادسرا و صدور کیفرخواست، دادگاه نظامی یک استان سیستان و بلوچستان در تاریخ ۱۲ آذر ۱۴۰۱، ابراهیم کوچک زایی را به استناد مواد ۵۵، ۷۸ و ۳۸ قانون مجازات جرائم نیروهای مسلح و بند پ از ماده ۱۳۴ و ماده ۲۷ قانون مجازات اسلامی به جرم ایجاد جو بدبینی نسبت به نیروی انتظامی به ۱۵ ماه حبس و از باب تهیه صورتجلسه خلاف واقع به ۱۵ ماه حبس تعزیری و از نظر لغو دستور و تهدید نیز هرکدام به ۱۵ ماه حبس تعزیری محکوم کرد‏‎. ‎دادگاه علاوه بر حبس، نامبرده را به انفصال از خدمات دولتی و عمومی نیز محکوم کرد. حکم صادره قطعی و لازم الاجرا است‏‎. ‎پرونده ابراهیم کوچک زایی در زمینه برخی اتهامات مطروحه دیگر، در دیوان عالی کشور در حال بررسی و رسیدگی است‏‎.

نسخه مناسب چاپ