اخبار کوتاه
مرگ راننده براثر برخورد خودرو با تیر چراغ برق

کرمان ـ خبرنگار اطلاعات: راننده یک دستگاه خودرو سواری سمند در سیرجان حادثه آفرید.

فرمانده انتظامی سیرجان گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک حادثه دلخراش رانندگی، مأموران بلافاصله به محل اعزام شدند.

سرهنگ هادی ثمره افزود: در این حادثه خودروی سمند با یک سرنشین به تیر چراغ برق برخورد کرده و راننده آن به علت شدت جراحات، در دم جان باخته بود.وی علت این حادثه را سرعت زیاد و ناتوانی راننده در کنترل خودرو اعلام کرد.

افزایش کیف‌قاپی در کرمان

* کیف‌قاپی در کرمان امسال نسبت به پارسال ۱۴۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در راستای پیشگیری از وقوع کیف‌قاپی برای آگاهی آحاد جامعه و بویژه بانوان، کلیپ‌هایی تهیه شده است که در وب سایت این معاونت به?نشانی www.kermwnpishgir.ir قرار دارد.

حمید خالقی تاکید کرد: نوع حمل کیف دستی تاثیر بسزایی در وقوع این بزه دارد.

کشف ۳۴۰ کیلوگرم مواد مخدر در ماهان

* ۳۴۰ کیلوگرم مواد مخدر در ماهان کشف شد.

علی زهرودی، بخشدار ماهان گفت: ۲۹۰ کیلوگرم مواد مخدر شامل ۲۴۰ کیلوگرم تریاک و ۵۰ کیلوگرم هروئین به ارزش تقریبی ۵ر۱ میلیارد تومان که در یک تانکر جاسازی شده بود در روستای کریم‌آباد ماهان و همچنین ۵۰ کیلوگرم تریاک در محور ماهان کشف شد. به گفته وی در این رابطه ۴ نفر دستگیر شدند و ۲ دستگاه خودرو نیز توقیف و تحویل مقامات قضایی شد.

۸۴۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در سیرجان کشف شد

* ۱۴ واگن قطار حامل ۸۴۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در سیرجان متوقف شد.

دادستان عمومی و انقلاب سیرجان گفت: دو شرکت خصوصی حمل و نقل ریلی با بارنامه‌های جعلی قصد قاچاق سوخت از اصفهان به بندرعباس و سپس به خارج از کشور را داشتند که توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) شناسایی شدند و محموله قاچاق در ایستگاه راه‌آهن سیرجان توقیف شد.

به گفته مهدی بخشی، این محموله سوختی بزرگترین کشف قاچاق سوخت در منطقه و کشور است.

عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی کرمان

* عضویت در کتابخانه‌های عمومی استان کرمان در هفته دولت رایگان است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان گفت: در راستای ترغیب عموم مردم به کتاب و کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه، عضویت در کتابخانه‌های عمومی استان کرمان از دوم تا هشتم شهریور رایگان است.

محمدجواد حسین‌زاده افزود: حوزه کتاب و کتابخوانی به گروه ویژه‌ای تعلق ندارد و باید مطالعه و کتابخوانی به عنوان یک نیاز عمومی و روزانه مطرح باشد تا موجب ترویج فرهنگ کتابخوانی شود.

واکسیناسیون رایگان دام‌های عشایر نرماشیر

* دو اکیپ سیار دامپزشکی برای واکسیناسیون دام‌ها به مناطق عشایری نرماشیر اعزام شدند.

رئیس شبکه دامپزشکی نرماشیر گفت: واکسیناسیون دام‌ها، رایگان انجام می‌شود.

حجت‌الله جعفری خشکسالی‌های اخیر را از علل شیوع بیماری‌های دامی و تهدید سلامت دام‌های عشایری دانست و گفت: شبکه دامپزشکی نرماشیر برای معاینه رایگان دام‌ها اقدام به اعزام اکیپ سیار به مناطق عشایری و دو بخش مرکزی و «روداب» کرد.

وی سمپاشی بدن دام‌ها و اماکن نگهداری دام را در پیشگیری از بیماری‌های انگلی بسیار موثر دانست و گفت: این امر به همراه معاینه دام‌ها انجام می‌گیرد و علاوه بر این، کلاس‌های آموزشی با هدف ارتقای سطح آگاهی دامداران و دانش‌آموزان در روستاها و مدارس منطقه تشکیل می‌شود.

نسخه مناسب چاپ