ساخت ۱۵ خوابگاه دانشجویی دخترانه در مناطق محروم
سرویس شهرستان ها: بنیاد ۱۵خرداد ستاد اجرایی فرمان امام ۱۵خوابگاه دانشجویی دخترانه را به بهره‌برداری رسانده است یا در دست ساخت دارد.

مدیرعامل بنیاد ۱۵خرداد با اعلام این خبر گفت: این خوابگاه‌ها با ۳۳۷۶تخت در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور و در قالب طرح ملی خورشید به بهره‌برداری رسیده یا در دست ساخت است.

حمیدرضا علیان‌زادگان اظهار داشت: تاکنون ۱۰خوابگاه در شهرهای بجنورد، دامغان، ارومیه، شهرکرد، سنندج، نیشابور، اراک، بوشهر و بیرجند به بهره‌برداری رسیده و ۵خوابگاه دیگر در تربت حیدریه، قائن، بندرعباس، مراغه و همدان در حال ساخت است.

به گفته مدیرعامل بنیاد ۱۵خرداد، خوابگاه‌های این بنیاد در زیربنایی به مساحت ۷۷هزار مترمربع با اعتباری بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال ساخته شده و یا در دست ساخت است.

علیان‌زادگان تاکید کرد: خوابگاه‌های بنیاد ۱۵خرداد پس از ساخته شدن، برای استفاده دانشجویان دختر در اختیار وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: بنیاد ۱۵خرداد از سال ۱۳۹۵با هدف توسعه و تعمیق عدالت آموزشی در نظام آموزش عالی کشور و فراهم کردن فرصت‌ تحصیل در مناطق کم‌برخوردار کشور، اقدام به ساخت خوابگاه برای دختران در سراسر کشور کرده است.این خوابگاه‌ها با بهره‌مندی از مدرن‌ترین‌ استانداردهای روز در طراحی و معماری ساخته شده اند و امکاناتی مانند نمازخانه، اتاق مطالعه، اتاق تلویزیون، سالن ورزشی، بهداری، آشپزخانه، اتاق میهمان و سالن رایانه و ملاقات دارند.

مدیرعامل بنیاد ۱۵خرداد افزود: اسکان دانشجویان در دانشگاه‌ها مطابق استانداردها همواره یکی از مشکلات پیش روی سیستم آموزشی کشور بوده، که با همکاری بنیاد ۱۵خرداد گامی مهم برای بهبود وضعیت اسکان دانشجویان دختر برداشته شده است.

نسخه مناسب چاپ