پایان نخستین جشنواره تولیدات چندرسانه‌ای میراث‌فرهنگی
نخستین جشنواره ملی تولیدات چندرسانه‌ای میراث‌فرهنگی در یزد با تجلیل از هنرمندان برجسته کشوری و برترین‌های این دوره رویداد به کار خود پایان داد.

به‌گزارش میراث‌آریا، آیین اختتامیه اولین جشنواره ملی تولیدات چندرسانه‌ای میراث‌فرهنگی با حضور مسئولان وزارت میراث‌فرهنگی و استاندار یزد در محل باغ جهانی دولت‌آباد یزد برگزار شد .

در این مراسم از هنرمندان برجسته کشور و برترین‌های این رویداد به شرح ذیل تجلیل شد: در بخش فضای مجازی نخستین جشنواره ملی تولیدات چندرسانه‌ای میراث‌فرهنگی از فرزین احمدی برای اثر قلعه رودخان، سید جمال میرجعفری برای اثر جلوه‌هایی از آیین‌های سنتی، سید عباس ضیایی برای اثر تخمکار استاد تار، علی نیکوکار برای اثر یزدگرد دو، حمید امان‌دادی و محمدرضا ترشیزی برای اثر میراث هرمزگان؛ در بخش گزارش کوتاه فضای‌مجازی از نسرین شهابی برای اثر سردار ملی و در بخش کلیپ از محمدحسین جوهری برای اثر کرمانشاه غیرت بیدار و مسعود مفیدی برای اثر ترکمن من، تجلیل شد.

سولماز ملکی برای اثر آخماز، میترا راستگو برای اثر غم خرم، تکتم اعتبار برای اثر شهر مهربان، فرشید سلامت برای اثر راه‌بندان و منصوره توحیدلو برای اثر رواق عرش به‌عنوان نفرات برتر بخش رادیویی معرفی و تجلیل شدند.

در بخش گزارش تلویزیونی نیز رتبه‌های برتر به اعظم فریدون‌مقدم برای اثر ابریشم در پیله مشکلات، سکینه میرطاهری برای اثر سفر به جهانی‌ترین شهر ایران، علیرضا کاویان‌راد برای اثر من ایرانی‌ام و سید مسعود صفوی برای اثر شکرستان اختصاص یافت.

جایزه برگزیدگان بخش مستند کوتاه، نیمه‌بلند و بلند نیز به پرویز رستمی برای اثر «هفت سنفونی زاگرس»، محمد بردبار برای اثر «چیزهایی که زمان با خود برد»، محمدرضا سنگوری برای اثر «تپه حصار»، هادی آفریده برای اثر «صف سلام» و ناصر منصور افشار برای اثر «شهر سوخته» اهدا شد.

در بخش فیلم کوتاه و نیمه‌بلند از محمد مقیم‌پور بیژنی و مهربان، مهدی ایمانی برای اثر پریزاد، محمد بایدار برای اثر نوشابه مشکی و محمدرضا مرادی و مجتبی رنجبر برای اثر آفتاب گرگ‌ومیش تجلیل شد و رتبه برتر بهترین بازیگر نقش اول مردمی به علیرضا دیلمی برای اثر نوشابه مشکی اختصاص یافت.

نسخه مناسب چاپ