عملیات نیروهای امنیتی عربستان و اردن علیه حامیان داعش
سرویس خارجی:منابع امنیتی اردن از بازداشت شمار زیادی از حامیان داعش و جبهه النصره توسط نیروهای امنیتی این کشور خبر دادند. مقام های اردن اقدامات مهمی را علیه اعضای جریان‌های سلفی به ویژه حامیان گروه داعش و گروه جبهه النصره اتخاذ کرده اند. مقام های امنیتی افزودند: نیروهای پلیس از هفته گذشته شمار زیادی از این افراد را بازداشت کرده‌اند به طوری که ظرف دو روز گذشته دهها تن از سلفی‌ها بازداشت شدند.در همین حال، وزارت کشور عربستان اعلام کرد که پلیس این کشور در استان «تمیر»، هشت تن را که به عضویت گروه‌های تروریستی درآمده بودند، بازداشت کردند.
*یمن
« عبدالملک الحوثی»، رهبر حوثی‌های یمن از تمامی طرفداران خود خواست به تحصن ادامه بدهند و برای تاکید بر خواسته های خود همچنان تظاهرات کنند.وی ضمن هشدار به دولت یمن نسبت به مرحله آتی اعتراض ها گفت: مرحله سوم دردناک‌تر و مهمتر از قبل خواهد بود.در مقابل، رئیس جمهوری یمن از شیعیان حوثی که برای تحقق مطالبات سیاسی و مدنی خود مبارزه می کنند خواست با عقب نشینی از اطراف صنعا زمینه را برای از سرگیری مذاکرات فراهم کنند. «عبدربه منصور هادی» در نامه ای از عبدالملک الحوثی خواست نیروهایش را به طور کامل از استان «عمران» خارج کند.خبر دیگر اینکه،در حالی که اعتراضات ضد دولتی در یمن همچنان ادامه دارد، سازمان ملل با انتشار گزارشی از شرایط اسفناک انسانی و گسترش فقر در میان ساکنان یمن خبر داد.
*قطر
یک منبع عربی در منطقه خلیج فارس، با اشاره به تداوم اختلاف میان عربستان و قطر، پیش‌بینی کرد نشست شنبه آینده میان ریاض، دوحه، منامه و ابوظبی به افزایش تنش منجر شود زیرا هنوز کشورهای مذکور با قطر اختلاف دارند.

نسخه مناسب چاپ