اخبار کوتاه
عیادت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از آیت الله مهدوی کنی

آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از آیت الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری عیادت کرد.

ابراهیم انصاریان رئیس دفتر آیت الله مهدوی کنی در این باره به ایرنا گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور در بیمارستان قلب شهید رجایی از آیت الله مهدوی کنی عیادت و برای شفای ایشان دعا کرد.

وی افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی همچنین درگفتگو با پزشکان ضمن تشکر از تیم معالج رئیس مجلس خبرگان در این مدت، در جریان مراحل درمان و مداوای آیت الله مهدوی کنی قرار گرفت.

توافق ایران و عراق درباره اجرای قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: در نخستین فرصت پس از تشکیل دولت جدید عراق توافقات مربوط به قرارداد ۱۹۷۵ را دنبال می‌کنیم.

محمدجواد ظریف در بازگشت از سفر سه روزه خود به عراق در گفتگو با ایسنا، درباره اجرای قرارداد ۱۹۷۵ با توجه به تشکیل دولت جدید در عراق گفت: این قرارداد یک توافق رسمی و معتبر بین‌المللی است. ما درباره روش‌های اجرای این قرارداد در اروندرود بحث‌هایی را با عراقی‌ها داشتیم و به توافق رسیدیم.

او افزود: در دور قبلی سفر هوشیار زیباری، وزیر خارجه عراق به تهران درباره راه‌اندازی دفتر مشترک هماهنگی سی. بی. سی توافق کردیم که متاسفانه به دلیل تشکیل دولت عراق اجرای این توافق که رسما در سفر وزیر خارجه عراق به تهران اعلام شده بود عملی نشد. قرار بود من و آقای زیباری به منطقه برویم و یک سفر به بصره و خرمشهر داشته باشیم و دفتر را باز کنیم .

ظریف ادامه داد: در مصاحبه مشترک که با آقای زیباری داشتیم هم این مساله مورد تاکید قرار گرفت. حال باید در نخستین فرصت پس از تشکیل دولت جدید عراق کار را دنبال کنیم.

جشـن پیروزی غزه فردا برگزار می شود

جشـن پیروزی غزه همراه با تظاهرات اعلام همبستگی با مردم مظلوم فلسطین فردا پس از اقامه نماز جمعه در۷ استان برگزار می‌شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با گرامیداشت دهه کرامت ، پیروزی بزرگ و شیرین مقاومت اسلامی فلسطین را به همه آزادیخواهان و وجدان های آگاه جهان به ویژه مردم مظلوم غزه و فلسطین و ملت بزرگ ایران اسلامی تبریک و تهنیت گفت و با صدور بیانیه ای از عموم مردم شریف ایران اسلامی دعوت کرد تا در تظاهرات ضد صهیونیستی پس از اقامه نماز جمعه فردا در ۷ استان حضور یابند و با برپایی جشن این پیروزی شیرین و دستاورد بزرگ ، فریاد مظلومیت غزه رابه گوش جهانیان برسانند.

این تظاهرات و جشن پیروزی بزرگ همزمان با دهه کرامت در استان‌ها ی قزوین، اردبیل، سمنان، کهکیلویه و بویر احمد، خراسان جنوبی، لرسـتان و هرمزگان با حضور گسترده و آگاهانه مردم شریف ایران اسلامی برگزار خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ