آموزش و پرورش: مدارس خیرساز در فهرست مولدسازی املاک قرار ندارند
دبیرخانه اجرایی مولد سازی املاک مازاد وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای، اخبار و گمانه‌زنی‌های منتشر شده در برخی سایت‌ها و فضای مجازی با موضوع قرار گرفتن مدارس خیرین در لیست مولدسازی املاک را تکذیب کرد.

به گزارش ایسنا، دبیرخانه اجرایی مولدسازی املاک مازاد وزارت آموزش و پرورش در این اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به اطلاع خیرین، مدیران، معلمان، دانش‌آموزان و والدین می‌رسانیم که برخی سایت‌ها و شبکه‌های مجازی موضوع قرار گرفتن مدارس خیرین در لیست مولدسازی املاک را مطرح می‌کنند که این موضوع را قویا رد می‌کنیم.

از آنجایی که سازمان نوسازی مدارس کشور در دوره مدیریت جدید همواره احترام به اصول اخلاقی و شفافیت در اخبار و اطلاعات را در دستور کار خود قرار داده است، همچنین در این مسیر برای خیرین به عنوان بازوان مستحکم و قابل اعتماد در جهاد مدرسه‌سازی احترام ویژه‌ای قائل است؛ به اطلاع می‌رساند که هیچ ملک خیرسازی در طرح مولدسازی قرار نگرفته است. املاکی که مالکیت آن به نام دولت و دولتی‌‌ساز نباشد اساساً نمی‌تواند در مسیر مولدسازی قرار بگیرد.

لازم به ذکر است وزارت آموزش و پرورش تعداد ۵۲۰ملک مازاد خود را برای مولدسازی و تعداد ۱۴۴۶پروژه که غالبا نیمه‌تمام خیری هستند را برای تکمیل در ازای مولدسازی املاک ارائه شده معرفی کرده است و دبیرخانه سازمان خصوصی‌سازی وزارت اقتصاد نیز در راستای شفافیت، املاک مازاد و املاک نیاز به تکمیل را در اتاق شیشه‌ای مولدسازی املاک مازاد قرار داده است. شاید کنار هم قرار گرفتن دو لیست باعث این ابهام شده است که با پیگیری‌های انجام شده و همراهی دبیرخانه مستقر در وزارت اقتصاد، دو فایل از هم مجزا شده‌اند. اولویت این وزارتخانه تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، به‌ویژه خیرین است .

ضمن قدردانی از اهتمام و دغدغه خیرین، مراتب برای رفع ابهام احتمالی در بارگذاری سایت وزارت اقتصاد که باعث تشویش اذهان برخی مخاطبان به‌ویژه خیرین گرانقدر شده است، اعلام می‌شود با مراجعه به ادارات کل نوسازی مدارس در سطح کشور آمادگی پاسخگویی به هرگونه سؤال و ابهام جامعه بزرگ نظام تعلیم و تربیت و نیز خیرین عزیز را دارد.

نسخه مناسب چاپ