خط ارتباطی مردم با اطلاعات
مردم برای حفظ استقلال کشورشان هم‌پیمان می‌شوند

ملت‌ها برای حفظ استقلال و مقابله با دشمنان کشورشان در تمامی کشورها با یکدیگر متحد و هم‌پیمان می‌شوند، که ملت ایران هم با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه، آمادگی دوباره خود را برای حفظ استقلال کشورمان به اثبات رساندند. با این حال اگر آحاد مردم به این باور برسند که مشکلات اقتصادی، بیکاری جوانان، و تعطیلی برخی از کارخانه‌ها ناشی از بی‌تدبیری و تداخل مسئولیت بعضی از مدیران است، از صبر و تحمل آنان کاسته می‌شود که امیدوارم ارتقای آسایش، رفاه و امنیت ملت از اولویت‌ها و دغدغه‌های مسئولان باشد.

هموطن

تمامی شهیدان برای ملت ایران، عزیز و محترم هستند

در یکی از شبکه‌های صداوسیما که راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ را پوشش خبری می‌داد، گزارشگر از یکی از شرکت‌کنندگان در راهپیمایی پرسید که شما برای کدام شهید در این راهپیمایی شرکت کرده‌اید، که از این سؤال بسیار تعجب کردم، زیرا مردانگی، همت والا، جان‌فشانی و مجاهدت تک‌تک شهیدان کشورمان برای حفظ استقلال کشور، با ارزش و قابل قدردانی است و نباید با این‌گونه سؤالات به اعتقادات مردم خدشه‌ای وارد شود.

بیننده تلویزیون

می‌خواهم یک سال زودتر بازنشسته شوم

بعد از گذشت ۲۹ سال خدمت و پرداخت حق بیمه به سازمان تأمین اجتماعی تصمیم دارم با پرداخت حق‌ بیمه یک سال باقی مانده از سابقه کاری‌ام را به دلیل برخی از مشکلات، زودتر از موعد مقرر به پایان ببرم و بازنشسته شوم، اما سازمان تأمین اجتماعی برخلاف دیگر نظام‌های بازنشستگی با این تقاضا موافق نیست و در نتیجه مجبورم تا آخرین روزهای ۳۰ سال خدمت، بر سر کار حضور یابم. ای کاش این سازمان نیز برای افرادی مثل من که دیگر توان کار ندارند، تسهیلاتی را در نظر بگیرد و برای تغییر برخی از قوانین قدیمی در این سازمان اقدام شود.

بیمه‌شده تأمین اجتماعی

مرمت جاده‌های مناطق گردشگری رامسر ضروری است

منطقه «دالی‌ خانی» در شهرستان رامسر از دیدنی‌ترین مناطق جنگلی استان مازندران و به قولی مناطق گردشگری در ایران است. این منطقه به دلیل ۶۰ منطقه ییلاقی با فرهنگ‌های متفاوت، از ظرفیت جذب گردشگران بالایی برخوردار است، ولی جاده اصلی منتهی به این منطقه و روستاهای اطراف این جاده نیازمند بازسازی و تعمیرات اساسی است تا گردشگران بتوانند به آسانی به این منطقه سفر کنند. از استانداری و راه‌ و شهرسازی استان مازندران و شهرستان رامسر درخواست بررسی این تقاضا را داریم.

راوندی ـ شهروندی از رامسر

رسیدگی سریع به پرونده‌های مفاسد اقتصادی فراموش نشود

وزیر امور اقتصادی و دارایی در سخنرانی اخیر خود اعلام کرده‌اند که «کنترل اجاره مسکن در گروی تصویب قانون مالیات بر عایدی است»، حال آنکه عایدی همان درآمد است و این قانون قبلاً تصویب شده است و به تکرار دوباره آن نیازی نیست. به نظر من تأمین نیازهای مردم و کاهش نرخ تورم به مقابله با رانتخواری و برگشت اموال به غارت رفته ملت توسط مفسدان اقتصادی نیاز دارد که گویا برای رسیدگی به پرونده‌های این افراد فراری اقدامات قاطعانه‌ای نمی‌شود و ناآرامی‌های چند ماه گذشته باعث شده است تا پرونده‌ فرارهای کلان مالیاتی و دانه درشت‌های فسادهای ارزی هم به فراموشی سپرده شود.

تلفن به خط ارتباطی

بانک صنعت و معدن برای جبران ضرر سهامداران اقدام کند

قیمت سهام شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران وابسته به بانک دولتی صنعت و معدن در ۲ سال اخیر در بورس بیش از ۵۰ درصد سقوط داشته است، حال آن‌که این شرکت مطالبات بسیار زیادی از بدهکاران خود دارد که متأسفانه برای وصول آن‌ها اقدامی صورت نگرفته است و همچنین میزان سود تقسیمی میان سهامداران متضرر بسیار اندک است. چرا بانک دولتی صنعت و معدن سهام مدیریتی این شرکت را به بخش خصوصی واگذار نمی‌کند و برای جبران زیان‌دهی سهامداران جزء این شرکت، اقدامی به‌عمل نمی‌آید؟

احمدی ـ سهامداران جزء شرکت سرمایه‌گذاری

یک پیام به کادر مربیگری تیم فوتبال پرسپولیس!

با دیدن نتایج مسابقات تیم فوتبال پرسپولیس در روزهای اخیر به یاد جمله زیبای امیر قلعه‌نوعی افتادم که زمانی در یک بازی گفته بود «جام را به قهرمان نیم فصل نمی‌دهند»، بنابراین کادر مربیگری تیم پرسپولیس بداند که حضور در لیگ دسته یک فوتبال هم خالی از لطف نیست!

طرفدار تیم استقلال

سود مرحله اول کامل پرداخت نشده، سود مرحله دوم را می‌پردازند!

در شرایطی که هنوز برخی از سهامداران عدالت موفق به دریافت سود سهام مرحله اول سال ۱۴۰۰ خود نشده‌اند و مبلغ اعلام شده سود برای تمامی افراد هم به طور کامل واریز نشده است، چگونه شرکت خصوصی‌سازی تصمیم به پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت گرفته است؟ من و همسرم که سهام یک میلیون تومانی داشتیم، فقط ۴۶۰ هزار تومان سود دریافت کرده‌ایم، حال آنکه مبلغ اعلام شده برای سود مرحله اول ۶۰۰ هزار تومان بوده است.

از دارندگان سهام عدالت

تعدد پخش سخنرانی‌ها و تصاویر معاندین در صداوسیما غیرمنطقی است

مدتی است که در پی ناآرامی‌هایی در کشور، چهره و سخنرانی برخی از مخالفان جمهوری اسلامی مقیم خارج کشور که چهره‌های منفور ملت ایران هم محسوب می‌شوند، به دفعات از صداوسیما پخش می‌شود که در ایام پیروزی انقلاب اسلامی بیشتر دیده شد، حال آنکه به خاطر دارم سال‌ها پیش یکی از روزنامه‌های اقتصادی به دلیل چاپ عکس رهبر مجاهدین (منافقین) خلق برای مدتی توقیف شد! انتظار می‌رود مدیران صداوسیما در مورد این میزان از تغییر رویکرد در برخورد با عوامل فتنه در کشور پاسخگو باشند.

خواننده روزنامه اطلاعات

دولت الکترونیک از خودمحوری مدیران پیشگیری می‌کند

علیرغم اینکه دولت الکترونیک منافذ اعمال سلیقه‌ها را می‌بندد، احساس می‌شود که با وجود تلاش‌‌های فراوان برای اجرای کامل دولت الکترونیک، هنوز این طرح به صورت درست و کامل اجرا نشده است، زیرا بعضی از مدیران متاسفانه به مکانیزه‌شدن سیستم‌های اداری روی خوش نشان نمی‌دهند که موجب مواردی از اختلاس و خودمحوری در دستگاه‌های اداری می‌شود. برای مقابله با مدیریت‌های خودمحوری و برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی، الکترونیکی‌شدن فعالیت‌های تمامی دستگاه‌های اجرایی و اداری باید در دستور کار دولت و سازمان امور اداری و استخدامی کشور قرار گیرد.

تلفن به خط ارتباطی

توسعه صنعت پتروشیمی ضرورت دارد

در دهه ۷۰ تا ۸۰ خورشیدی و در زمان ریاست جمهوری آقای خاتمی صنعت پتروشیمی کشورمان به نحو چشمگیری توسعه یافت که جا دارد از زحمات دولت ایشان در آن زمان قدردانی کرد. در شرایط نابسامان اقتصادی به نظر می‌رسد که اگر توسعه فراگیر این صنعت صورت نمی‌گرفت و درآمدهای ارزی ناشی از صادرات پتروشیمی وجود نداشت، درآمد حاصل از سایر محصولات صادراتی نمی‌توانست به اقتصاد کشورمان کمک قابل توجهی داشته باشد و از اینرو توسعه صنعت پتروشیمی ضرورت دارد.

از کارکنان قدیمی شرکت پتروشیمی

توسعه کشور نیازمند تغییر فرهنگ مالیاتی است

برخی قوانین در فرهنگ کشور بسیار محکم سرجایش ایستاده و گذشت زمان تغییر چندانی در آن به وجود نیاورده است. اگر به قوانین گذشته و بخصوص سفرنامه‌‌های خارجیانی که در گذشته‌های دور از ایران دیدن و مشاهدات خود را مکتوب کرده‌‌اند بنگریم، می‌بینیم که طرز فکر و عملکرد نویسندگان برخی از قوانین ایران مانند قانون مالیات تغییر چندانی نکرده است، به عنوان مثال سال‌ها قبل هم بیشتر ثروتمندان از پرداخت مالیات خودداری می‌کردند و الان هم با فرارهای مالیاتی، این رویه متاسفانه ادامه دارد، زیرا فرهنگ مالیات عوض نشده است و فرارهای مالیاتی بر همان محور می‌چرخد، به نظر من تا فرهنگ مالیاتی در کشور تغییر نکند، به توسعه قابل قبولی نخواهیم رسید.

خواننده روزنامه اطلاعات

نسخه مناسب چاپ