مرز رازی خوی به مرکز تجاری بدل خواهد شد
خوی ـ خبرنگار اطلاعات: استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به شرایط جغرافیایی خاص خوی در حوزه تجارت بین الملل و لزوم استفاده از آن گفت: به دنبال اخذ مجوزهای لازم جهت تبدیل مرز رازی خوی به یک مرکز تجاری هستیم.

محمدصادق معتمدیان در هفتاد و هشتمین جلسه کارگروه رفع موانع تولید آذربایجان‌غربی که در شهرستان خوی برگزار شد، اظهارداشت: مرز رازی خوی می‌تواند نقش دروازه تجاری آسیا به اروپا را ایفا کند و از این رو به این مرز نباید فقط نگاه صرف

مسافری داشت.

وی با بیان این که ایجاد زیرساخت‌های لازم برای تجارت بین الملل در پایانه‌های مرزی در دستور کار قرار دارد، تاکیدکرد: یکی‌ از سیاست‌های دولت، توسعه بزرگراه‌های منتهی به پایانه‌های مرزی است و پروژه آزاد راه قطور – خوی نیز در همین زمینه با مصوبات سفر رییس جمهوری، جانی دوباره گرفته است.

معتمدیان به ظرفیت‌های معدنی شهرستان خوی اشاره کرد و گفت: این منطقه دارای معادن کم نظیری همچون سیلیس با درصد خلوص ۹۹ درصد است که بهره وری از آن می‌تواند در توسعه منطقه نقش آفرینی کند.

وی با بیان این که دولت معتقد به جلوگیری از خام فروشی و ارتقای بهره وری معادن است، اظهارداشت: ۱۸ هزار کیلومتر مربع از آذربایجان‌غربی از سوی شرکت ایمیدرو در حال بررسی برای شناسایی معادن است که امیدواریم در سال ۱۴۰۲ اسکن کاملی از ظرفیت‌های معدنی آذربایجان‌غربی را داشته باشیم.

معتمدیان بر ضرورت توسعه شهرک صنعتی خوی تاکید کرد و افزود: نباید سرمایه گذارن در بلاتکلیفی اختصاص زمین درگیر کاغذبازی‌های اداری شوند وعلاوه بر آن لکه‌هایی نیز برای احداث واحدهای صنعتی در شهرستان خوی باید اختصاص یابد.

وی با بیان این که برای جذب سرمایه گذاران، رفع مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی ضروری است، گفت: باید به گونه‌ای عمل کنیم که مشخص شود دولت برای توسعه کشور همواره در کنار بخش خصوصی و سرمایه گذاران است.

نسخه مناسب چاپ