کشف ۶ هزار میلیارد تومان کالاهای قاچاق در مرزهای کشور
سرویس حوادث: فرمانده مرزبانی فراجا گفت: مرزبانی جمهوری اسلامی از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۶ هزار میلیارد تومان کالاهای قاچاق کشف و ضبط کرده است که در محاکم قضایی جرایم سنگینی به عوامل آن‌ها تعلق می‌گیرد‏‎.

‎سردار احمدعلی گودرزی در جمع خبرنگاران بوشهر اظهار داشت: ورود کالاهای قاچاق باعث تضعیف بنیاد اقتصادی تمامی کشورهاست که سوداگران به صورت ناپسند با ورود کالاهای ممنوع به کشور این عمل را انجام می‌دهند‎.

‎وی افزود: برای دستیابی به امنیت بیشتر در مرزها از ۲۰ بهمن ماه ۱۴۰۱ طرح رعد به مرحله اجرا درآمده و این زمینه ۸۱ فروند شناور که مملو از کالاهای قاچاق است، برای شمارش در نوبت قرار می‌گیرند‏‎.

‎فرمانده مرزبانی انتظامی کشور گفت: شناورهای جدید الحاقی که توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خریداری شده است، باعث تشدید اقدامات و تسریع روند شمارش و رسیدگی به فعالیت‌های مربوطه شده است‏‎. ‎گودرزی افزود: هفته گذشته بیش از ۷ هزار میلیارد ریال کالاهای قاچاق در داخل کشور کشف شد که طی این آمار طی ۲۴ ساعت در استان هرمزگان و بوشهر بیش از ۲ میلیون لیتر سوخت قاچاق به صورت عمده کشف شده است‎.

‎فرمانده مرزبانی فراجا تاکید کرد: از سیستم‌های الکترونیکی که از طریق وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ساخته شده است و از جمله رادارها و دوربین‌های پیشرفته برای پایش ساحل و اندازه گیری عمق آب‌های سرزمینی کشور استفاده می‌شود‏‎. ‎وی گفت: وضعیت امنیت بسیار خوبی در سراسر مرزهای ایران برقرار است که با رشادت‌های نیروهای جان برکف ما در ۸۷۵۵ کیلومتر مرزهای ایران، امنیت پایدار است، البته تهدیدهایی در مرزها هم مشاهده می‌شود که اشراف اطلاعاتی برعوامل تهدیدزا برقرار است‏‎.

‎گودرزی افزود: ضبط یک شناور در استان بوشهر با بیش از ۵ هزار قمه و شمشیر که ساخت کشور آمریکا است و همچنین قریب به ۳ هزار قبضه سلاح جنگی که با هدف رسیدن به دست اغتشاشگران تولید شده بود، با درایت نیروهای ما در چند ماه اخیر کشف و ضبط شده است‎. ‎وی تاکید کرد: قریب به ۶۰ تن مواد مخدر تا کنون در مرزهای ایران در سال ۱۴۰۱ کشف و ضبط شده است‎.

‎گودرزی درباره درگیری‌ها در مرزهای سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: دوشنبه شب گذشته در استان سیستان و بلوچستان، ارتفاعات سیاهانی از حوزه سراوان و حوزه میرجاوه در درگیری‌های مسلحانه و کشف مواد مخدر و سلاح چندتن از اشرار مسلح دستگیر شدند و ۴ دستگاه تویوتالندکروزر که با بار مواد مخدر قصد ورود به کشور را داشتند، ضبط شد‏‎.

نسخه مناسب چاپ