استقبال گرم سلطان عمان از بشار اسد در مسقط
 

سرویس خارجی:خبرگزاری رسمی سوریه با انتشار تصاویری از ورود بشار اسد به عمان، گزارش داد که رئیس جمهوری سوریه مورد استقبال گرم «هیثم بن طارق» سلطان عمان قرار گرفت.

سلطان عمان در جریان این دیدار، جان باختن شمار زیادی از شهروندان سوری در جریان زلزله اخیر را تسلیت گفت و تأکید کرد که این کشور همچنان از دمشق حمایت می‌کند.بشار اسد هم از سلطان هیثم بن طارق و دولت و مردم برادر عمان بابت همبستگی و ایستادگی در کنار سوریه و ارسال کمک‌های امدادی تشکر کرد. رئیس‌جمهوری سوریه همچنین از کشور عمان به خاطر ایستادگی در کنار سوریه در برابر جنگ تروریستی تقدیر کرد.این در حالی است که،روزنامه «الشرق الاوسط» گزارش داد بشار اسد قرار است پس از عمان به امارات سفر کند.

الشرق الاوسط در گزارشی اعلام کرد که زلزله رخ‌داده در سوریه باعث شد که رکود در روابط از بین برود و کشورهای عربی که خواهان عادی‌سازی روابط با سوریه بودند، دریافتند که این زلزله راهی برای تسریع در گام‌هایشان از طریق برقراری تماس‌های تلفنی و انجام سفرهاست.از طرفی،مشاور اقتصادی رئیس جمهوری سوریه ضمن ابراز دست‌بوسی ریاست جمهوری سوریه به محضر آیت‌الله العظمی سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان ، تأکید کرد که سوریه قدردان حمایت های ایشان است.رئیس هیات اعزامی از عتبه مقدس حسینی عراق برای امدادرسانی به آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه سوریه، با نماینده رئیس جمهوری سوریه که مشاور اقتصادی بشار اسد نیز است، دیدار کرد.

خبر دیگر اینکه حمله هوایی اخیر رژیم صهیونیستی به دمشق، همچنان با واکنش های مختلف روبروست. مجلس نمایندگان یمن تجاوزات مکرر رژیم صهیونیستی به سوریه و تازه‌ترین آنها هدف قرار دادن شماری از محلات مسکونی در شهر دمشق را که به شهادت و زخمی شدن ده‌ها نفر منجر شد، محکوم کرد. مجلس نمایندگان یمن با صدور بیانیه‌ای سکوت کشورهای عربی و جامعه بین الملل در قبال اقدامات دشمن صهیونیستی و تجاوزات مکرر آن به دمشق پایتخت سوریه را محکوم کرد و این تجاوزات را نقض آشکار حاکمیت یک کشور عربی مستقل برشمرد. مجلس نمایندگان یمن تجاوزات رژیم صهیونیستی همزمان با وقوع زلزله در بسیاری از مناطق شمال سوریه را جریحه دار کردن احساسات اعراب و مسلمانان و دلیلی بر وحشیگری دشمن صهیونیستی دانست که طی سال‌های گذشته برخی رژیم‌های مرتجع نسبت به سازش با آن اقدام

کرده اند. در این بیانیه همچنین مسئولیت قانونی، انسانی و اخلاقی در قبال این اقدامات تجاوزکارانه که با منشور سازمان ملل متحد و تمامی قوانین بین المللی در تضاد است برعهده شورای امنیت، سازمان ملل و جامعه بین المللی نهاده شده است. معاون دبیر کل حزب الله لبنان نیز حمله رژیم صهیونیستی به سوریه را جنایت ضدبشری دانست.

شیخ نعیم قاسم افزود: حمله اسرائیل به سوریه و غیرنظامیان، جنایت ضدبشری است. وی به جانبداری آشکار آمریکا و اروپا از رژیم صهیونیستی و سرپوش گذاشتن بر تجاوزات این رژیم هم اشاره کرد و با اشاره به اقدام ضد صهیونیستی در آفریقا اعلام کرد: درود بر الجزایر و مردم آن و همه کسانی که در نشست اتحادیه آفریقا اقدام به اخراج نماینده رژیم اسرائیل از سالن نشست کردند. وی افزود: هنگامی که موضعگیری های عملی و واقعی علیه صهیونیستها زیاد شود و مضاف بر آن عملیات و مقاومت علیه آنها در داخل اراضی اشغالی تشدید شود، سقوط این رژیم موقت نزدیک می شود.

جبهه عمل اسلامی لبنان هم به حمله رژیم صهیونیستی به سوریه واکنش نشان داد و آنرا محکوم کرد.وزیرخارجه کوبا نیز تجاوز اخیر هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه را به شدت محکوم کرد و تل آویو را عامل بر هم زننده امنیت منطقه توصیف کرد.

نسخه مناسب چاپ