تشدید کنترل ترافیک تهران همزمان با بازگشایی مدارس ‏
سرویس حوادث: رئیس پلیس راهور تهران ممنوعیت تردد خودروهای سنگین در طول روز همزمان با بازگشایی مدارس، تشدید کنترل محدوده طرح ترافیک زوج وفرد وفعالیت اکیپ‌های سد معبر پلیس را مهمترین برنامه‌های راهنمایی و رانندگی برای بازگشایی مدارس دانست.

سرهنگ تیمور حسینی اظهار داشت: در ایام بازگشایی مدارس به منظور تقویت نیروهای پلیس راهور از نیروی کلانتری‌ها به عنوان نیروی کمکی استفاده می‌کنیم. همچنین ماموران و گشت‌های ترافیکی ویژه در معابر به ویژه مکانهای پرتردد و نقاط بحرانی مستقر می‌شوند.

وی ادامه داد: در روزهای نخست بازگشایی مدارس طرح تشدید کنترل طرح‌های محدودیت ترافیک از جمله ورودی‌های زوج و فرد و طرح ترافیک اجرا می‌شود.

به گفته رئیس پلیس راهور تهران در دو هفته نخست بازگشایی مدارس ماموران پلیس با پارکهای حاشیه به ویژه در اطراف مدارسی که در تقاطع‌ها و خیابانهای اصلی هستند اعمال قانون می‌کنند. همچنین افسران راهنمایی و رانندگی برای آموزش دانش‌آموزان و تشکیل پلیس مدرسه در مدارس حاضر می‌شوند.

سرهنگ حسینی با اعلام این‌که اکیپ‌های ویژه پلیس برای رفع سدمعبرهای ناشی از تصادفات و پارک‌های دوبله افزایش می‌یابد تاکید کرد: با تخلفات ساکن در محدوده ورودی شهر، پایانه‌های حمل و نقل درون شهری و برون شهری برخورد می‌شود ضمن این‌که از اکیپهای ویژه برای رفع انسداد ترافیکی استفاده می‌کنیم.

وی افزود: در روزهای نخست مهر گشت هوایی به کمک پلیس برای کنترل و رصد ترافیک می‌آید.رئیس پلیس راهور تهران با اعلام این‌که تردد خودروهای سنگین غیرمجاز از جمله جرثقیل و میکسر در دو هفته اول شروع سال تحصیلی ممنوع است، تاکید کرد: با سواری‌ها و مینی‌‌بوس‌های غیرمجاز سرویس مدرسه به ویژه خودروهای بدون آرم برخورد می‌شود. ‏

نسخه مناسب چاپ