علی ربیعی : ورزشکاران معلول الگوی جامعه هستند
 

علی ربیعی در دیدار از اردوی تیم های ملی جانبازان و معلولان، تاکید کرد که این ورزشکاران باید به عنوان الگو و نماد دیگر افراد جامعه، مطرح شوند.

وزیر رفاه، کار و امور اجتماعی، دیروز با حضور در فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان از اردوی تیم های ملی اعزامی به بازی های پاراآسیایی – ۲۰۱۴ اینچئون، دیدن کرد.او، نخست با شناگران اعزامی به این رقابت ها گفتگو کردو با حضور در اردوی تیم های گلبال و والیبال نشسته بانوان، تمرین ملی پوشان این دو رشته را تماشا کرد. ربیعی با حضور در اردوی تیم ملی بوچیا با چهار نفر از ورزشکاران اعزامی به بازی های پاراآسیایی صحبت کرد.

او در گفتگو با نمایندگان رسانه های گروهی، تاکید کرد: باید شرایطی ایجاد کنیم که افراد دارای معلولیت، بیش از پیش در ورزش حضور یابند. ورزشکاران معلول می توانند به جامعه کمک کنند و نماد و الگو باشند.

وی با بیان اینکه به عنوان بخشی از وظایف وزارتی خود در این اردوها حضور یافته است،افزود: امیدوارم که ورزشکاران کشورمان با دست پر، از بازی های پاراآسیایی باز گردند.

وزیر رفاه، کار و امور اجتماعی، گفت: حضور در ورزش، باعث جلوگیری از آسیب های جسمانی می شود. من در اینجا حضور یافتم تا از نزدیک با کار ورزشکاران معلول آشنا شوم. همچنین دوست داشتم که تمرینات ورزشکاران معلول را از نزدیک ببینم. ورزشکاران معلول، علاوه بر اینکه برای سلامتی جسمانی خود ورزش می کنند، باعث می‌شوند تا روی دیگران نیز تاثیر مثبت بگذارند.

وی، تصریح کرد: حضور معلولان در میادین ورزشی، برای آنان خیلی خوب است. جمع ورزشکاران معلول، سرمایه اجتماعی را بالا می برد و تاثیرات مثبت اجتماعی را در پی خواهد داشت.

نسخه مناسب چاپ