شهرآوردهای تهران و اصفهان در هفته ششم لیگ برتر فوتبال
هفته ششم از فصل چهاردهم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور، فردا در حالی با برگزاری پنج دیدار آغاز می‌شود که شهرآورد اصفهان و نبرد دو تیم تهرانی نفت و پیکان، از حساسیت بالایی برخوردار است. همچنین سه تیم مدعی قهرمانی (استقلال، تراکتورسازی و فولاد) میزبان تیم‌های نیمه دوم جدول هستند.

نفت تهران – پیکان

دو تیم بازنده هفته قبل در شهرآورد کم تماشاگر تهران، مقابل هم قرار می گیرند. یکی برای نزدیک شدن به صدر جدول و دیگری برای جبران ناکامی‌ در لیگ چهاردهم به ۳ امتیاز این بازی نیاز دارد.

نفت تهران، میزبان شهرآورد کوچک پایتخت،‌‎ نمی‌خواهد که حتی یک امتیاز این مسابقه مهم را از دست بدهد. آنان که هفته پیش پیروزی را با باخت در زمین سایپا عوض کردند، شانس قرار گرفتن در جمع پنج تیم بالای جدول را از دست دادند و برای فاصله نگرفتن با سایر مدعیان به پیروزی در این بازی نیاز دارند.پیکان، ناکامترین تیم لیگ چهاردهم باید در این بازی پیروز شود. آنان – که در پنج بازی قبلی، نه بردی داشته اند و نه گلی زده اند – امیدوارند در رقابت با یکی از تیم‌های مطرح تهرانی، طلسم ناکامی‌های خود را بشکنند. همچنین منصور ابراهیم‌زاده مقابل تیم سابق خود قرار می‌گیرد و انگیزه‌ بسیاری برای موفقیت دارد.

سپاهان – ذوب آهن

بعد از شهرآورد اهواز، دومین رویارویی حساس تیم‌های استانی در لیگ چهاردهم، رقابت دو تیم اصفهانی است. البته این بازی از دو جهت اهمیت دارد. سپاهان که پس از تساوی مقابل فولاد، صدر جدول را از دست داد، برای بازگشت به رتبه نخست به فکر پیروزی در این بازی است. سپاهانی‌ها که در رقابت های اخیر خود با ذوب‌آهن در شهرآورد اصفهان، برتری محسوسی نسبت به این تیم داشته‌اند، امیدوارند که بار دیگر در این بازی مهم به برتری دست یابند تا در صورت ناکامی استقلال در تهران، شانس صدرنشینی داشته باشند.ذوب‌آهن که هنوز در لیگ چهاردهم پیروز نشده، در اندیشه پیروزی در این بازی بزرگ است. ذوب‌آهن با بردن سپاهان، علاوه بر اینکه از لحاظ امتیازی و جدولی به آرامش نسبی می‌رسد، روحیه بازیکنان خود را برای موفقیت در بازی‌های آینده، افزایش می‌دهد.

رویارویی دوباره «کرانچار» و گل‌محمدی نیز جالب توجه است. گل ‌محمدی، هنوز شکست در فینال جام حذفی را فراموش نکرده است، مسابقه‎ای که به حضوراو روی نیمکت پرسپولیس پایان داد. انگیزه این مربی جوان، برای غلبه بر کرانچار و تیمش بالاست.

تراکتورسازی – نفت مسجد سلیمان

تعویض شکست ۲ – صفر با پیروزی ۴ – ۲ اتفاقی شیرین برای تراکتورسازی بود که مقابل تیم صبا رقم خورد. تراکتوری ‎ها، میزبان یکی از تیم‌های قعرنشین لیگ برتر هستند. برتری در این مسابقه، شانس شاگردان خطیبی را برای قهرمانی در این فصل، افزایش می دهد.نفت مسجد سلیمان، یکی از تیم‌های بدون برد لیگ چهاردهم است. اگر نفتی‌ها به این روند ادامه دهند، شاهد تغییرات در کادر فنی خواهند بود. پیروزی در این بازی، یک اتفاق بزرگ برای آنان خواهد بود؛ بردی که مسجد سلیمانی‌ها را به مسابقات باز می‌گرداند.

فولاد خوزستان – سایپا

مجید جلالی، پس از اینکه باخت مقابل نفت را با نخستین پیروزی‌ در لیگ برتر عوض کرد، برای تداوم این روند به پیروزی در اهواز فکر می‌کند.

شاید تساوی برای سایپا، نتیجه خوبی باشد. اما این تیم با تکیه بر نفراتی چون کاوه رضایی که سابقه بازی در تیم فولاد را دارد و میلاد میداوودی که یک «استقلال اهوازی» است و دوست دارد به فولاد گل بزند، به فکر کسب نتیجه ای آبرومندانه در اهواز است.فولادی ها که هفته قبل در زمین سپاهان متوقف شدند و به رده چهارم سقوط کردند، فقط به فکر پیروزی هستند. مساوی یا شکست، تیم اهوازی را راهی رده‌های پایین‌ جدول می کند. پیروزی فولاد، اگر با ناکامی سه تیم بالای جدول همراه شود، شانس صدرنشینی فولاد افزایش می‌یابد.

استقلال – گسترش تبریز

صدرنشینی با پیروزی پرگل مقابل پیکان، اتفاقی شیرین برای استقلال و هوادارانش بود. آنان در ورزشگاه آزادی به مصاف دومین نماینده فوتبال تبریز می‌روند و فقط به کسب ۳ امتیاز مسابقه فکر می کنند.

پیروزی، صدرنشینی آنان را حفظ می‌کند. تساوی یا باخت استقلال، آرزوی مدعیان لیگ برتر است. چون باعث از دست رفتن صدرنشینی این تیم می شود. البته گسترش فولاد تبریز با داشتن سرمربی پرسپولیسی و دستیار استقلالی‌، خیلی دوست دارد که در ورزشگاه آزادی به دومین پیروزی خود دست یابد و با تکیه بر ۳ امتیاز این بازی، جایگاه بهتری را در جدول رده‌بندی بدست آورد.

نسخه مناسب چاپ