۲۷۶ هزار روستائی قزوین زیر پوشش بیمه سلامت هستند
قزوین – خبرنگار اطلاعات: مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین گفت: ۲۷۶ هزار و ۴۸۱ نفر از روستاییان استان به‌صورت رایگان زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند.

پیمان قجربیگی با بیان این که بیمه سلامت برای تمامی روستاییان استان قزوین با رعایت شرط تعدد اعضای خانوار امکان پذیرش دارد، افزود: کسانی که زیرپوشش بیمه سلامت هستند؛ می‌توانند به‌صورت رایگان از خدمات درمانی و بیمارستانی آن بهره‌مند می‌شوند.

وی اظهار داشت: بیمه سلامت، دارای ۵ صندوق شامل صندوق سلامت همگانی، صندوق کارمندی، صندوق ایرانیان، صندوق روستائیان و صندوق سایر اقشار فعال است و میزان فرانشیز در نظر گرفته‌شده برای بیمه‌شدگان روستایی نیز ۱۰ درصد است و همه خدمات درمانی به روستاییان از طریق نظام ارجاع، ارائه می‌شود.

قجربیگی تاکیدکرد: در یک سال اخیر ۳۰ هزار نفر از جمعیت استان قزوین که از هیچ بیمه خدمات درمانی بهره‌مند نبودند، در صندوق‌های مختلف بیمه سلامت زیر پوشش قرار گرفته اند و اکنون ۴۵ درصد جمعیت استان قزوین زیر پوشش بیمه سلامت هستند که ۸۰ درصد آن‌ها به‌صورت رایگان و بدون پرداخت حق سرانه تحت پوشش این بیمه قرار گرفته‌اند و از تمامی افرادی که تحت هیچ‌گونه پوشش بیمه‌ای نیستند، دعوت می‌شود خود و اعضای خانواده را زیر پوشش بیمه سلامت قرار دهند تا بتوانند از خدمات درمانی و بیمارستانی آن بهره مند شوند.

قجربیگی اعلام کرد: در استان قزوین ۹۱۷ بیمار خاص، زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند که از این تعداد ۴۶۵ بیمار ام‌اس، ۲۱۸ بیمار دیالیزی، ۱۲۴ بیمار پیوندی، ۵۸ بیمار هموفیلی و ۵۸ بیمار تالاسمی هستند که سالانه بالغ‌بر ۱۱ میلیارد تومان برای آن‌ها کمک‌هزینه درمانی پرداخت می‌شود.

نسخه مناسب چاپ