آیت‌الله العظمی جوادی آملی:
اگربین مردم ونان مردم فاصله بیفتد خبری ازدین نخواهد بود
آیت‌الله العظمی جوادی آملی دردیدارامام جمعه شهر آمل بیان داشتند:مردم باید اداره کشوررا بر عهده خود بدانند و هرجا نیاز به راهنمایی مسئولین بود وارد شوند وهر جا خلاف و اختلاسی دیدند، با مدرک گزارش کنند تا مشکلات کشور حل شود.

به گزارش جماران این مرجع تقلید افزودند: با سرو صدا و اغتشاش نه فقط عقلاً کاری جلو نمی رود که تجربه نیز نشان داده است مشکلی حل نخواهد شد.

آیت الله العظمی جوادی آملی گفتند: اگر بین مردم و نان مردم فاصله بیفتد دیگر خبری از دین نخواهد بود. نان یعنی اقتصاد مملکت، اگر اقتصاد صحیح نباشد خبری از دین نخواهد بود.

ایشان سپس توصیه کردند: قرآن و نهج البلاغه را جدی بگیریدو حتما در حوزه ها قران تدریس و برای مردم نیز بیان شود، چرا که با آشنا شدن با معارف قرآن و نهج البلاغه است که می توانیم دریابیم وظیفه ما چیست.بین مردم و مسئولین نباید فاصله ای باشد و باید همگان مانند یک خانواده در کنار هم و برای اعتلای کشور همکاری نمایند.

ایشان با بیان این که مشکلات کشور در سایه مدیریت صحیح و با عقل و تدبیر حل می شود، اظهار داشتند: حکومت اسلامی در حقیقت مبین و مفسر قرآن کریم است و اگر قرآن فرموده که ما امنیت، آزادی، استقلال و اقتصاد می آوریم، باید این موارد توسط حکومت اسلامی در عمل برای مردم به صورت صحیح پیاده شود که در این صورت جلو توهین به قرآن و قرآن سوزی ها نیز گرفته خواهد شد.

آیت الله العظمی جوادی آملی ادامه دادند: مرحوم کلینی روایتی از پیامبر گرامی اسلام نقل کرده است که :«اَللَّهُمَّ بَارِکْ لَنَا فِی اَلْخُبْزِ وَ لاَ تُفَرِّقْ بَیْنَنَا وَ بَیْنَهُ فَلَوْ لاَ اَلْخُبْزُ مَا صُمْنَا وَ لاَ صَلَّیْنَا وَ لاَ أَدَّیْنَا فَرَائِضَ رَبِّنَا عَزَّ وَ جَلَّ» خدایا! بین مردم و نان آنها جدایی نینداز. اگر بین مردم و نان مردم فاصله بیفتد دیگر خبری از دین نخواهد بود. نان یعنی اقتصاد مملکت. اگر اقتصاد صحیح نباشد خبری از دین نخواهد بود.

رهبر اگر علی بن ابیطالب علیه السلام هم باشد، داشتن رهبر خوب یک طرف قضیه است. اگر مسئولین درست عمل نکنند و مدیریت نداشته باشند، مشکلات همچنان پابرجا خواهد بود. ما به این نظام امید داریم و خون های پاک شهداء پشتوانه انقلاب اسلامی است، لذا از خارج نشینان و بیگانگان که دندان طمع تیز کرده اند، هیچ کاری ساخته نیست؛ اما مسئولین هم باید همت کنند و با توجه به امکانات فراوان کشور، با برنامه ریزی صحیح وضع کشور را سامان دهند.

نسخه مناسب چاپ