مالک باشگاه تراکتور: هزینه بازیکن خارجی، از بازیکن داخلی کمتر است
 

به گزارش فارس، محمدرضا زنوزی درباره فعالیت بخش خصوص در فوتبال، اظهار داشت: نه تنها در فوتبال و در ورزش، در هیچ صنعتی و خدماتی در تمام دنیا، بخش خصوص نمی تواند با بخش دولتی رقابت کند. چون آن‌ها از نظر مسائل مالی و موارد دیگر می‌توانند شارژ شوند. از دولت و از جیب ملت هزینه می‌کنند. عین خیالشان هم نیست. آنجا مدیری نشسته و فقط امروزش را نگاه می‌کند. می‌گوید امروز هواداران به من چیزی نگویند بعد از من هر اتفاقی می‌افتد بیفتد. دو سه سال هستم و می‌حواهم حرف و حدیثی پشت سر من نباشد. اصلا به دنبال صرفه جویی نیستند. به راحتی هم بخش خصوصی را دور می‌زنند.

مالک باشگاه تراکتور در مورد ایجاد تعادل در قیمت بازیکنان، گفت: نامه‌ای با امضای مدیرعامل به فدراسیون نوشتیم. تمام و کمال یک قسمتی از مشکلات را به فدراسیون اعلام کردیم. در اقتصاد عرضه و تقاضا حرف اول را می‌زند. هرکجا عرضه زیاد باشد، قیمت پایین می آید و هرکجا تقاضا زیاد باشد قیمت بالا می‌رود. این باعث نگرانی ما است.

وی افزود: ۳۲۰ بازیکن برای لیگ برتر بزرگسالان نیاز است. یعنی مجازیم ۲۰ بازیکن بزرگسال در هر تیمی داشته باشیم. اگر بخواهیم بازار را متعادل کنیم باید تعداد این ۳۲۰ نفر را بالا ببریم. یعنی حداقل ۴-۳ بازیکن خارجی ورودی به تیم‌ها را افزایش بدهیم. وقتی اضافه شود خود به خود قیمت پایین می‌آید. در طرف مقابل کیفیت فوتبال ما بالا می‌رود. به شرط اینکه بازیکن با کیفیت بیاوریم.

زنوزی در مورد اینکه برخی واسطه‌ها گنجشک را جای قناری رنگ می‌کنند، گفت: این اتفاق در بخش خصوصی کمتر می افتد چون به دنبال منافع خودشان هستند. درست است در بخش خصوصی اشتباه کردیم. البته من بازیکن بی کیفیت نیاوردم. تمام بازیکنانی که جذب کردیم با کیفیت بودند. یکی دو مورد نتوانستند بمانند یا با ما به مشکل خورد ولی مشکل ما این است که بخواهیم قیمت را متعادل کنیم باید عرضه بازیکن را زیاد کنیم.

وی افزود: بهترین بازیکن لیگ در اختیار ما است. ۳ بازیکن خارجی داریم که کیفیتی خیلی بالایی دارند. یک بازیکن هم جدید گرفتیم که باید ببینیم چگونه خواهد بود. این سه بازیکن را با بازیکنان ایرانی که در لیگ دستمزد می‌گیرند مقایسه کنیم؛ از نظر کیفیت تفاوت خیلی زیاد است. حتی با این دلار گران هم پول‌شان را پرداخت می‌کنیم بازهم به قیمت بازیکنان ایرانی نمی‌رسد. باید تدبیری داشته باشیم. در لیگ که درآمد آنچنانی نداریم. ۵درصد هزینه‌های ما را کفاف نمی‌دهد. نه از تلویزیون و نه از تبلیغات محیطی درآمد داریم. وقتی این نیست حداقل قوانینی بگذارند که هزینه‌هایمان را پایین بیاوریم. نمی‌شود که هرسال هزینه‌ها ۳-۲ برابر شود و از طرفی درآمدی برای باشگاه نباشد.

نسخه مناسب چاپ