اخبار داخلی
فرکی: دوست دارم حقم را بگیرم

گزینه هدایت تیم ملی فوتبال می‌گوید دوست دارد به تیم ملی فوتبال کمک کند و اگر کاری از دستش برآید برای تیم ملی انجام دهد. حسین فرکی درباره مطرح شدن نام او در بین گزینه‌های هدایت تیم ملی فوتبال اظهار کرد: به من پیشنهادی شد و تماسی از فدراسیون گرفته شد. برایم دعوتنامه فرستادند و برای حضور در تیم ملی و شرکت در جام ملت‌های آسیا از من برنامه خواستند. ما هم پیگیر این مساله شدیم. البته گزینه‌های دیگر هم هستند و زمانی هم برای پاسخگویی مشخص کردند.

او ادامه داد: به هر حال تیم ملی است و جایی است که سال‌ها بازی کردم و تجربه مربیگری را داشتم. در یکی دو سال اخیر در زمینه باشگاهی هم پیشنهاداتی داشتم که هنوز برای آن‌ تصمیمی نگرفته‌ام. دلیلش هم یکی بحث کرونا بود و بعد از آن هم تشخیص دادم جایی که می‌خواهم بروم شرایط کار کردن داشته باشد. شاید برخی از باشگاه‌ها مشکلات و امکانات داشته باشند و من هم دوست داشتم جایی باشم که شرایط فراهم باشد تا بتوانم تاثیرگذار باشم. مربی سابق تیم ملی اضافه کرد: جایی اگر احساس کنم کاری بشود انجام داد روی آن فکر می‌کنم. اکثر مردم به من محبت دارند و خیلی دوست داشتند که این اتفاق برای من رخ دهد و چیزی که حقم است را بگیرم.

استقلال و پرسپولیس خریدار نداشتند

رئیس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد که سرخابی‌ها در مهلت مقرر خریدار نداشتند.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در صفحه شخصی خود اعلام کرد: “سرخابی‌ها در مهلت مقرر خریدار نداشتند. عرضه مجدد با احتمال تغییر در شرایط و قیمت مجدد در هیات واگذاری مطرح خواهد شد. “

بر اساس این گزارش، یکی از مهم‌ترین مشکلات سرخ‌آبی‌ها که باعث شد مجوز حرفه‌ای این دو باشگاه صادر نشود و پرسپولیس و استقلال از لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۲ حذف شوند، مالکیت مشترک این دو باشگاه و البته دولتی بودن آنهاست. بر اساس قوانین هیچ شخص حقیقی و حقوقی نمی‌تواند در یک تورنمنت، مالکیت دو باشگاه را در اختیار داشته باشد تا شائبه هرگونه تبانی از بین برود. با این حال در سال‌های اخیر با وجود اینکه دولت مالکیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را در اختیار داشت اما مسئولان ورزش ایران با سندسازی طوری وانمود می‌کردند که مجمع دو باشگاه متفاوت است تا به این ترتیب مجوز حرفه‌ای آنها صادر شود اما در سال ۲۰۲۲، AFC دیگر زیر بار نرفت و مجوز حرفه‌ای این دو باشگاه را صادر نکرد تا به این ترتیب مسئولان ورزش ایران به سمت واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس قدم‌های موثری بردارند. بر این اساس، قرار بود مزایده بلوک‌های ۵۱ درصدی سهام دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به ترتیب در روزهای ۷ و ۱۰ اسفند امسال انجام شود.

شرایط واگذاری ۵۱ درصدی سهام دو باشگاه اینطور به تصویب رسیده بود که قیمت ۵۱ درصد از سهام استقلال ۲۳۸۶ میلیارد تومان و قیمت ۵۱ درصد از سهام پرسپولیس ۲۷۳۶ میلیارد تومان بود. طبق تصمیم قبلی، خریدار باید ۲۰ درصد قیمت را حدود ۲۰ روز کاری بعد از تاریخ معامله به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی پرداخت میکرد. مدت اقساط ۶ سال و فاصله اقساط نیز ۶ ماهه در نظر گرفته شده بود.

درگیری در مجمع انتخاباتی هیات بدنسازی آذربایجان شرقی

برگزاری مجمع انتخاباتی هیأت بدنسازی و پرورش اندام استان آذربایجان شرقی با حاشیه‌هایی همراه بود. مجمع انتخاباتی هیأت بدنسازی و پرورش اندام استان آذربایجان شرقی در اداره کل ورزش و جوانان استان و با حضور عبدالمهدی نصیرزاده رئیس فدراسیون برگزار شد که در پایان، مقصود نبیل‌پور با کسب حداکثر آراء در دور دوم، به عنوان رئیس جدید این هیأت انتخاب شد. این انتخابات با حاشیه‌هایی همراه بود. یکی از نامزدهای ریاست این هیأت که آرای لازم را نیز کسب نکرد، در پایان رأی‌گیری به سمت نصیرزاده رفت و او را متهم به مهندسی کردن این انتخابات کرد. وی در ادامه، پس از خطاب قرار دادن رئیس فدراسیون به اینکه «خودت رفتنی هستی»، با یکی از اطرافیان نصیرزاده درگیری لفظی شدیدی پیدا کرد.

نسخه مناسب چاپ