چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز یکشنبه ۸ اسفندماه ۱۳۶۱ (برابر با ۱۳ جمادی‌الاول ۱۴۰۳، ۲۷ فوریه ۱۹۸۳) نقل شده است
فرم شرکت در قرعه‌کشی جدید پیکان، رنو و موتورسیکلت

از دیروز ثبت‌نام برای شرکت در قرعه‌کشی جدید پیکان، رنو و موتورسیکلت آغاز شد متقاضی ضمن چاپ فرم تقاضا که در روزنامه امروز چاپ شده است می‌تواند تا ۱۷ اسفند به شعب بانک ملی، صادرات، سپه، تجارت و ملت مراجعه و مبلغ سیصد هزار ریال برای انواع سواری و هشتاد هزار ریال برای انواع موتورسیکلت به عنوان پیش پرداخت، واریز و نسخه اول و دوم فیش‌های صادره را دریافت کند. متقاضی پیکان و رنو باید دارای شرایط زیر باشد: ۱ـ حداقل یکسال قبل از ارسال تقاضا، ساکن و مقیم شهرستان محل ارائه تقاضا باشد (به استثنای کارکنان دولت، نیروهای مسلح و نهادهای انقلابی) ۲ـ متقاضی بایستی حداقل دارای ۲۵ سال سن (متولدین ۱۳۳۶ و سال‌های قبل از آن) و یا متاهل باشد (بدون شرط سنی) ۳ـ متقاضی و همسر وی از اول سال جاری تاکنون از شرکت‌های تولید‌کننده داخلی هیچگونه سواری دریافت نکرده باشند.

اطلاعیه نخست‌وزیری در مورد مسافرت به خارج از کشور و ورود و خروج ارز

به گزارش واحد مرکزی خبر در زمینه مسافرت به خارج از کشور و مسائل مربوط به ورود و خروج ارز و همچنین اظهارات غیرمسئولانه افراد مختلف اطلاعیه‌ای از سوی روابط عمومی نخست‌وزیری انتشار یافت. متن اطلاعیه به این شرح است: بسمه‌تعالی ـ اخیرا اظهاراتی پیرامون خروج مسافرین از کشور و مقررات ارزی توسط مقامی غیر مسئول به صورت مصاحبه مطبوعاتی منتشر شده که توضیحات زیر جهت آگاهی عموم هم‌میهنان داده می‌شود: ۱ـ خروج از کشور همانگونه که در اطلاعیه‌های قبلی اعلام شده جز در مورد کسانیکه طبق قانون ممنوع‌الخروج هستند آزاد بوده و هیچگونه محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. ۲ـ در مورد مقررات جدید ارزی همانطوریکه بانک مرکزی اعلام کرده است ورود ارز به کشور به هر میزان آزاد بوده و با درج در فرم‌های مخصوص با افتتاح حساب ارزی خروج آن از کشور هم بلامانع است. این نوع ارز توسط شخص وارد‌کننده از طریق سیستم بانکی به فرد دیگری قابل انتقال است.

انجمن‌های اسلامی بازار و اصناف باید خائنین گرانفروش و محتکر را شناسایی و معرفی کنند

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی به دعوت جامعه انجمن‌های اسلامی بازار و اصناف تهران صبح دیروز (شنبه) برادر حبیب‌الله عسگر اولادی وزیر بازرگانی در جلسه عمومی هفتگی این جامعه که در مسجد امام خمینی برگزار شد سخنرانی کرد. برادر عسگر اولادی ابتدا در مورد کسانیکه با گفتار و نوشتار خود می‌خواهند اجر بازاریان متعهد را کم کنند گفت من بازار را یک سربازخانه برای روحانیت دیدم و بازاریان متعهد باید انتقادات سالم را بپذیرند و کسانی را که احتکار و گرانفروشی می‌کنند شناسائی و معرفی کنند. وزیر بازرگانی در پایان در رابطه با انجمن‌های اسلامی اصناف چهار موضوع را یاد‌آوری کرد و گفت انجمن‌های اسلامی خائنینی را که گران می‌فروشند و احتکار می‌کنند باید شناسائی و معرفی کنند.

شرایط و چگونگی ترخیص اتومبیل و وانت‌‌های وارداتی غیرمجاز اعلام شد

از سوی روابط عمومی گمرک ایران، متن قانون ترخیص اتومبیل‌های وارده به کشور، توسط ساکنین جزایر خلیج‌فارس، استان سیستان‌و‌بلوچستان و لرستان که در جلسه‌ی سوم بهمن‌ماه سال جاری به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و شورای نگهبان آنرا تائید کرده است به شرح زیر اعلام شد: به گمرک ایران اجازه داده می‌شود اتومبیل‌های سواری و وانت متعلق به ساکنین جزایر ایرانی خلیج‌فارس و استان سیستان‌و‌بلوچستان و لرستان را که از طریق غیرمجاز به کشور وارد شده‌اند با تائید مالکیت و احراز سکونت آنان در منطقه در صورت مراجعه تا تاریخ ۳۱ر۱ر۶۲ و اظهار به گمرک با دریافت حقوق گمرکی و سود بازرگانی عوارض بر مبنای ارزش سیف آخرین مدل باقید غیرقابل خروج از منطقه (جزیره، استان) تا پنج سال برای هر نفر یک دستگاه ترخیص نماید.

code

نسخه مناسب چاپ