خط ارتباطی مردم با اطلاعات
زیاده روی در تبلیغات به ضد تبلیغ بدل می‌شود

در پیام‌های ستون خط ارتباطی، خواننده‌ای از عدم تلاش‌های کافی صداوسیما برای پوشش خبری راه‌پیمایی ۲۲ بهمن ماه گلایه کرده بود و انتظار پخش خبرها و گزارش های بیشتری از حضور مردم در سالروز حماسه پیروزی انقلاب را داشت، اما باتوجه به اینکه بیش از یک هفته است که اغلب شبکه‌های رسانه ملی در حال پخش صحنه‌هایی از این حماسه مردمی هستند، به نظر می‌رسد که ایشان یا اصلاً تلویزیون نگاه نمی‌کنند و یا شاید منظور خود را اشتباه بیان کرده‌اند و خواسته‌اند که در تبلیغات این مراسم از سوی صداوسیما تعادل برقرار شود، زیرا تبلیغات اضافی و زیاد در حول یک موضوع و یا برنامه‌ نوعی ضد تبلیغ محسوب می‌شود که زیانبار است.

خواننده روزنامه اطلاعات

بازنشستگان سازمان بازنشستگی کشوری هنوز مطالبات خود را دریافت نکرده‌اند

علیرغم وعده‌های دولت و سازمان بازنشستگی کشوری مبنی بر پرداخت عیدی بازنشستگان همراه با حقوق بهمن‌ماه، حتی عیدی بازنشستگان خود این سازمان هم تاکنون پرداخت نشده است، همچنین با توجه به اینکه مطالبات ناشی از افزایش حقوق بازنشستگان سازمان بعد از گذشت یک سال هنوز پرداخت نشده است، تقاضای بررسی و پرداخت آن را داریم.

بازنشسته سازمان بازنشستگی کشوری

ضرورت بررسی دوباره پرداخت یارانه‌های نقدی دولت

در ریشه‌یابی دلایل نارضایتی مردم می‌توانیم، به حذف یارانه برخی از افراد بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی خانواده‌هایشان و به قولی به دلیل اشتباهات یارانه‌ای اشاره‌ کنیم، آن‌ هم در شرایطی که برخی از دیگر خانواده‌ها به راحتی در سال لااقل یک سفر خارج از کشور دارند و همچنان یارانه‌های نقدی خود را دریافت می‌کنند! انتظار می‌رود در ابتدای هر سال سازمان خصوصی‌سازی و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی این موارد را بررسی و به‌گونه‌ای عمل کنند که حقی از کسی پایمال نشود.

متقاضی دریافت یارانه نقدی دولت

مدارک تشخیص بیماران در سایت وزارت بهداشت و درمان ثبت شود

برخی از بیمارستان‌ها برای ام‌آر‌آی و سونوگرافی بیماران، خواهان سابقه رادیولوژی‌های قبلی آنان می‌شوند تا در صورت تأیید پزشک بیمارستان و بررسی نتایج آن‌ها، برای رادیولوژی جدید اقدام کنند. با توجه به اینکه شاید بیماری مدارک تشخیصی گذشته خود را نداشته باشد، انتظار می‌رود که وزارت بهداشت و درمان سامانه‌ای را برای بایگانی و حفظ سابقه بیماران حداقل برای یک سال و امکان دسترسی مراکز درمانی و رادیولوژی به آن‌ها را راه‌اندازی کنند.

تلفن به خط ارتباطی

رانندگان برای اقامه نماز به‌موقع مسافران توقف کنند

برخی از رانندگان اتوبوس‌های بین‌شهری برای اقامه نماز مسافران در دقایق اولیه بعد اذان توقف نمی‌کنند و معمولاً ۲ تا ۳ ساعت بعد از آن و در مکان‌هایی که مورد نظر خودشان از نظر صرف غذا است، می‌ایستند، در شرایطی که بیشتر اتوبوس‌ها به دستگاه «جی‌پی‌اس» مجهزند، از سازمان حمل‌ونقل جاده‌ای و پلیس‌راه انتظار می‌رود ساعت و مکان توقف اتوبوس‌های برون‌شهری برای انجام فریضه نماز را قبل از حرکت اتوبوس‌ها مشخص و به رانندگان آن‌ها اعلام کنند.

مسافری از سمنان

پوشش خبری جشنواره فیلم فجر مناسب نبود

در سال‌های گذشته همزمان با برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم فجر اخبار، حواشی و نقد فیلم‌های اکران شده در ستونی در صفحه فرهنگی و اخبار داخلی روزنامه اطلاعات چاپ می‌شد که به نظرم بسیار عالی بود، اما امسال این روزنامه در زمینه جشنواره فیلم فجر و حتی جشنواره‌های تئاتر و موسیقی هم خبررسانی و نقد و بررسی مناسبی نداشت که موجب تأسف است.

خواننده روزنامه اطلاعات

مشکل صنعت خودرو، دولتی بودن آن است

بارها در نشست‌های گوناگون رئیس سازمان حفاظت محیط زیست آلودگی هوای کلانشهرها را ناشی از تولید ناقص و غیراستاندارد شرکت‌های خودروسازی کشور بیان و تأکید کرده است که تا این معضل حل نشود، امید چندانی به پاکیزگی هوای شهرها نمی‌توان داشت. به نظر من تا وقتی صنعت خودرو در ایران برخلاف سایر کشورها به‌طور کلی دولتی است و به محض این‌که ضرورت اصلاح روش‌ها و قطعات تولیدی آن‌ها پیش می‌آید، دولت‌ها را می‌ترسانند که این کار موجب بیکاری هزاران کارگر و مهندس می‌شود، اوضاع به همین منوال خواهد بود، حال آن‌که کسی خواهان بیکار شدن کارکنان شریف و زحمتکش خودروسازان نیست و فقط خط تولید آن‌ها باید اصلاح شود.

شهروندی از تهران

به ضرر و زیان سهامداران خرد پایان دهند

بهمن‌ماه سال جاری مدیرعامل جدید شرکت سرمایه‌گذاری بانک ملی ایران منصوب شده است که باید از ایشان پرسید آیا برنامه راهبردی و عملیاتی برای پایان دادن به ضرر و زیان هزاران سهامدار خرد این شرکت را دارند؟ شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری بانک ملی با توجه به مدیریت‌های اشتباه گذشته متأسفانه باعث متضرر شدن سهامداران خُرد و سود و منفعت سهامداران کلان و حقوقی خود شده است.

احمدی ـ سهامدار شرکت سرمایه‌گذاری

اصلاح نظام اداری و مدیریتی کشور ضروری است

به دلیل عدم نظارت کافی بر دستگاه‌های اجرایی و برقراری عدالت در رفتار با مراجعان به آن‌ها، افرادی بعد از رسیدن به پست و مقام به جای کمک به مردم و رونق کسب و کارها متأسفانه به اختلاس، کارشکنی و تعلل در انجام وظایف مدیریتی خود روی می‌آورند، تا آنجا که گویی کارهای مثبت مدیریتی برای آنان تعریف نشده است، که ضرورت دارد در نظام مدیریتی کشور یکسری محدودیت و ضریب اطمینان‌هایی برای تمامی پست‌های اداری و وزارتی ایجاد و به این ترتیب با سوء استفاده‌های برخی مدیران از موقعیت‌های خود مقابله شود. هدف مسئولان باید انجام به‌موقع کارهای مردم و برقراری نظم و عدالت در سازمان‌های دولتی باشد و برای پیشرفت کشور در تمامی جنبه‌های اقتصادی و سیاسی نیز باید سیستم‌های اداری و مدیریتی اصلاح شود، تا افراد به راستی لایق و دلسوز، برای ترقی کشور بکوشند.

شهروندی از آمل

دولت به فکر دارو و درمان پرهزینه بیماران خاص باشد

برای خرید یک پماد معمولی پوست نسبت به ۲ ماه گذشته حدود ۵۰ هزار تومان بیشتر پرداختم، با توجه به افزایش بیرویه قیمت دارو در کشور و عدم نظارت اصولی بر قیمت‌گذاری های واحد برای تمامی داروها و محصولات بهداشتی و آرایشی، بیماران خاص باید هزینه‌های گزافی را برای درمان و تهیه داروهای مورد نیاز خود بپردازند. ایکاش وزارت بهداشت و درمان به فکر ارائه خدمات ویژه به بیماران خاص و صعب‌العلاج باشد.

شهروند مبتلا به بیماری خاص

راه دسترسی از بلوار مینا به ضلع شمالی بلوار میرداماد

رانندگان برای ورود از بزرگراه مدرس شمالی به ضلع شمالی بلوار میرداماد ناچارند مسافت طولانی را بپیمایند و از میدان مادر دور بزنند و یا از زیر پل مدرس وارد خیابان البرز شوند که خیلی شلوغ است، حال آن که در حد فاصل بلوار میرداماد و خیابان دستگردی بلوار عریض مینا وجود دارد که با اصلاح دیوار آن، دسترسی به خیابان‌های فرعی ضلع شمالی بلوار میرداماد آسان می‌شود و ترافیک منطقه هم کاهش می‌یابد، از شهرداری منطقه و پلیس راهور تقاضا می‌شود که پیشنهاد یادشده را بررسی و اجرا کنند.

شهروندی از تهران

حقوق بازنشستگان عادلانه تعیین و پرداخت شود

به تازگی پس از ۳۰ سال کار بازنشسته شده‌ام و حقوقم حدود ۶ میلیون تومان تعیین شده است اما کسانی را می‌شناسم که با ۱۰ سال سابقه کار و پرداخت حق بیمه از من بیشتر حقوق می‌گیرند و از این رو عدالت در پرداخت مستمری بازنشستگان باید رعایت و از آن رفع تبعیض شود.

شهروند بازنشسته

نسخه مناسب چاپ