پلیس رژیم صهیونیستی بزرگترین تظاهرات علیه نتانیاهو را سرکوب کرد
 

سرویس خارجی: ساکنان سرزمین‌های اشغالی برای هشتمین هفته متوالی در اعتراض به اصلاحات سیستم قضایی مدنظر نتانیاهو به خیابان‌های چندین شهر از جمله تل‌آویو، حیفا و قدس اشغالی آمدند که با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد.

سازمان‌دهندگان تظاهرات اعلام کردند ۳۰۰هزار معترض در خیابان‌ها حضور داشتند و بزرگترین تجمع اعتراضی علیه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را رقم زدند. رسانه‌های صهیونیستی هم تصاویری را منتشر کردند که نشان می‌دهد پلیس این رژیم تظاهرات علیه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را سرکوب کرد. این تظاهرات که از هشت هفته قبل با تجمع ده‌ها هزار نفری در تل‌آویو، قدس اشغالی و حیفا آغاز شد، همچنان در اراضی اشغالی ادامه دارد. روزنامه صهیونیستی «یدیوت آهارونوت» گزارش داد که تظاهرات در خیابان «ایالون» تل‌آویو به درگیری میان نیروهای پلیس و تظاهرکنندگان انجامید. بر اساس این گزارش، پس از درگیری پلیس رژیم صهیونیستی و تظاهر‌کنندگان، ده‌ها نیرو به محل اعزام شدند. روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» نیز خبر داد که پلیس این رژیم ۲۱معترض را به‌دلیل آنچه برهم زدن نظم عمومی و بستن بزرگراه ایالون خوانده شد، بازداشت کرد. گفته می شود نتانیاهو که از سال‌ها پیش به اتهام فساد، رشوه و خیانت در امانت تحت محاکمه قضایی قرار دارد، بنا دارد با آنچه آن را «اصلاح نظامی قضایی» نامیده، از محاکمه فرار کند. در این راستا حزب کارگر رژیم صهیونیستی از نخست‌وزیر این رژیم به‌دلیل اظهاراتش مبنی بر لزوم عقب راندن اپوزیسیون با «مُشت» و تحریک به خشونت علیه معترضان، شکایت کرد. در ادامه جنگ قدرت و تنش سیاسی در رژیم صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این رژیم به تحریک خشونت علیه معترضان ضد کابینه خود متهم شد.حزب کارگر رژیم صهیونیستی از نتانیاهو به‌دلیل اظهاراتش مبنی بر لزوم کوبیدن مُشت به دهان اپوزیسیون و تحریک به خشونت علیه معترضان، شکایت کرد. «مِراف میکائیل» رهبر حزب کارگر در توئیتی با اشاره به ثبت شکایت در اداره پلیس علیه نتانیاهو، خواستار انجام تحقیقات درباره اظهارات تحریک‌آمیز او علیه معترضان و اپوزیسیون شد. میکائیل با حمله لفظی به نخست‌وزیر اسرائیل، گفت: نتانیاهو در حال تحریک کردن و دامن زدن به خشونت است؛ دفعه قبل که ما به فتنه‌انگیزی او بی‌توجهی کردیم، به یک قتل ختم شد اما این بار اجازه تکرار آن را نمی‌دهیم.خبر دیگر اینکه در پاسخ به جنایات صهیونیستها علیه ملت فلسطین، منابع رسانه‌ای از کشته شدن دوصهیونیست درپی عملیات شهادت طلبانه یک مبارز فلسطینی و تیراندازی به سمت آنها در جنوب شهر نابلس در کرانه باختری رود اردن خبر دادند.در رویدادی دیگر باوجود تظاهرات‌ها و اعتراض‌های مردم فلسطین، دیروز نشست «العقبه» برای سرکوب مقاومت فلسطین، در اردن برگزار ‌شد. در شهرالعقبه اردن، نشستی سیاسی میان تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی با مشارکت مصر و تحت نظارت ایالات متحده آمریکا در چارچوب تلاش‌ها برای دستیابی به «دوران آرامش و اعتماد سازی» برگزار شد. این در حالی است که برگزاری این نشست با مخالفت شدید مردم و گروه‌های فلسطینی همراه شد. گروههایمقاومت فلسطین حاضر در جنین ضمن محکومیت تصمیم تشکیلات خودگردان برای مشارکت در نشست العقبه، تأکید کردند که این نشست به سود ملت و مسأله فلسطین نیست.

خبرگزاری شهاب به نقل از این گروهها گزارش داد که نشست العقبه، یک نشست سیاسی و امنیتی شکست خورده است که با نظارت آمریکا در شهر العقبه برگزار شد و تشکیلات خودگردان باز هم فریب واشنگتن را خورد. این گروهها با بیان اینکه تشکیلات خودگردان بهتر بود در این مرحله به سمت اتحاد ملی و اتحاد مبارزاتی در میدان جنگ حرکت کند، ادامه دادند: نشست العقبه در سایه شهرک سازی و کشتارهای اسرائیل علیه ملت ما برگزار ‌شد.

نسخه مناسب چاپ