چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز دوشنبه ۹ اسفندماه ۱۳۶۱ (برابر با ۱۴ جمادی‌الاول ۱۴۰۳، ۲۸ فوریه ۱۹۸۳) نقل شده است
یک هواپیمای دیگر دشمن در منطقه عملیاتی والفجر سرنگون شد

اطلاعیه ۱۲۳۲ ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران که بعد‌ازظهر دیروز انتشار یافت اوضاع عمومی جبهه‌های جنگ تشریح شده است. متن اطلاعیه به شرح زیر است: بسمه‌تعالی ـ در ساعت ۱۲ و ۹ دقیقه دیروز یک فروند دیگر از هواپیماهای مهاجم ارتش متجاوز عراق در منطقه عملیاتی والفجر هدف آتش جنگنده‌های تیزپرواز نیروی هوائی ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و سرنگون شد. به این ترتیب شمار هواپیماهای سرنگون شده مزدوران بعثی عراق در عملیات والفجر به ۱۱ فروند رسید.

قیمت کالاهای ضروری مردم، بوسیله رسانه‌ها اعلام می‌شود

ستاد بسیج اقتصادی کشور عصر دیروز با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید، به ریاست غلامرضا آقازاده وزیر مشاور در امور اجرائی و سرپرست ستاد بسیج اقتصادی کشور و با حضور معاونین تام‌الاختیار وزارتخانه‌های ذیربط، مدیرعامل سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، نماینده جهاد سازندگی، مدیرعامل سازمان اتکا، نماینده بانک مرکزی، نماینده سازمان صنایع ملی و استاندار تهران تشکیل جلسه داد. در ادامه همین جلسه در مورد طرح تعیین فهرست اقلام کالاهای تحویلی به تعاونی‌های کارگری و کارمندی و سهمیه مربوطه جهت ارجاع به هیات دولت بحث و تبادل نظر شد. در همین جلسه مقرر شد جهت آگاهی عموم، قیمت تعدادی از اقلام ضروری مردم از طریق رسانه‌های همگانی که به وسیله سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان تعیین می‌شود اعلام گردد.

۹ میلیارد دلار طلب‌های ایران از آمریکا تاکنون وصول شده است

تهران ـ خبرگزاری جمهوری اسلامی ـ دکتر منوچهر محمدی معاون نخست‌وزیر و سرپرست دفتر خدمات حقوقی بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران دیروز در یک مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری جمهوری اسلامی دلائل تشکیل و رئوس فعالیت‌ها و عملکرد این دفتر را اعلام کرد. دکتر محمدی در بخش دیگری از این مصاحبه در پاسخ سوال خبرگزاری جمهوری اسلامی در مورد نتایج حاصل از اجرای بیانیه الجزایر از بدو صدور آن تاکنون گفت: پس از امضای بیانیه الجزایر کلیه اختلافات ایران و آمریکا به دیوان داوری لاهه، احاله شد. مذاکرات بانکی نیز در لندن به صورت رضایتبخشی ادامه دارد و تاکنون با ۲ بانک کمیکال و فرست ویسکانسین توافق و تسویه حساب شده است. وی یاد‌آور شد تاکنون معادل ۹ میلیارد دلار از طلب‌های ایران وصول شده ولی هنوز مسئله اموال نظامی و غیرنظامی ایران در آمریکا و همچنین بهای فروش نفت توسط رژیم سابق به این کشور و ضمانتنامه‌های بانکی حل نشده و به نتیجه نرسیده و این موارد از تخلفات مربوط به آمریکا است.

ایران، اسرای عراقی مشمول کمیسیون پزشکی را به‌طور یکجانبه آزاد می‌کند

دکتر کاظم‌پور اردبیلی معاون وزارت خارجه امور اقتصادی و بین‌المللی عصر دیروز در یک مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد، جمهوری اسلامی ایران حاضر است با تشکیل کمیسیون پزشکی بر اساس مقررات ژنو، آندسته از اسرای عراقی را که مشمول مقررات و موازین بین‌المللی باشند از طریق صلیب‌سرخ جهانی به‌طور یکجانبه آزاد کند. معاون وزارت خارجه در امور بین‌المللی در این گفتگو اضافه کرد: رژیم بعثی عراق همواره اعلام کرده است که می‌خواهد ۲۳ نوجوان اسیر ایرانی را که در اختیار دارد آزاد کند، ولی هیچگاه اینکار را نکرده است.

میزان پرداخت وام مسکن به شرکت‌های تعاونی کارگری اعلام شد

سرویس اقتصادی به کلیه شرکت‌های تعاونی مسکن کارگری وام مسکن بر مبنای هر مترمربع زیربنا ۲۰ هزار ریال و محوطه‌سازی ۴ هزار ریال پرداخت می‌شود. در این رابطه روابط عمومی وزارت مسکن و شهرسازی طی اطلاعیه‌یی یاد‌آور شد: به کلیه‌ شرکت‌های تعاونی مسکن کارگری تولیدی صنعتی که وامشان مورد تصویب قرار گرفته است و حداکثری تا میزان ۶۰ درصد وام تصویبی را دریافت کرده‌اند، وام بر مبنای هر مترمربع زیربنا ۲۰ هزار ریال و محوطه‌سازی ۴ هزار ریال پرداخت می‌شود. مبنای زمانی در این رابطه از اول مهرماه سال جاری در نظر گرفته شده است.

code

نسخه مناسب چاپ