اخبارکوتاه
رونمایی از ۵ کتاب تالیف شده امام جمعه برازجان

در مراسمی با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر و جمعی از مسئولین شهرستان دشتستان، از ۵کتاب تألیفی حجت الاسلام حسن مصلح امام جمعه برازجان به نام‌های “گلچین خاطرات”، “صراط بندگی”، “صراط بهشت”، “کاسب حبیب خدا” و “زوج موفق” رونمایی شد.

کتاب گلچین خاطرات، در ۱۷۶ صفحه، با موضوع خاطرات حجت الاسلام مصلح در ۱۰۰۰ نسخه چاپ شده است.کتاب صراط بندگی، شامل دوره‌ای کوتاه درباره باورهای صحیح دینی، دلایل آنها، اصول اخلاقی و احکام به زبانی ساده و روان برای مخاطبان نوجوان و جوان به ویژه دانش آموزان است که در ۱۶۸ صفحه و۲ هزار نسخه چاپ شده است.کتاب کاسب حبیب خدا نیز با موضوع آداب و احکام کسب حلال در ۱۶۸ صفحه و ۱۰۰۰ نسخه به چاپ رسیده است.کتاب زوج موفق هم در ۹ فصل به نکاتی درباره اهمیت ازدواج، شرایط پیش از آن، پرسش‌هایی پیرامون خواستگاری، معیارهای ازدواج موفق، موانع ازدواج و ارائه راهکارها معیارهای گزینش همسر از دیدگاه اسلام، وظایف مشترک و متقابل همسران نسبت به یکدیگر، مدیریت خانه و خانواده، مهارت‌های ده گانه زندگی از دیدگاه قرآن و سخنانی گهربار از پیامبر اکرم(ص) درباره مدیریت خانواده، پرداخته است.

برگزاری مسابقات قرآن و عترت دانش آموزان جنوب اصفهان در باغ بهادران

زرین شهر ـ خبرنگار اطلاعات: چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزی قطب جنوب اصفهان با شرکت جمعی از دانش آموزان آموزش و پرورش ناحیه ۳ اصفهان، نجف آباد، شهرضا، دهاقان، سمیرم و باغ بهادران به میزبانی آموزش و پرورش منطقه باغ بهادران با سلامی به شهدای گمنام و سپس در دبیرستان نمونه دولتی زنده یاد فضیلی، با حضور مسئولین استانی و کارشناسان قرآن عترت و نماز اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان برگزار شد.

در این دوره از مسابقات، بیش از ۱۵۰ نفر از دانش آموزان منتخب دختر اعزامی از نواحی و مناطق جنوب استان اصفهان، در رشته‌های مفاهیم قرآن کریم، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، دعا خوانی، انشای نماز، احکام، صحت نماز، حفظ و تلاوت قرآن کریم و گفتمان مهدوی به رقابت پرداختند.

تجلیل از برگزیدگان جشنواره رسانه‌ای «ابوذر» در کرمانشاه

کرمانشاه ـ خبرنگار اطلاعات: در آیین اختتامیه ششمین جشنواره رسانه‌ای «ابوذر» استان کرمانشاه از برگزیدگان این جشنواره با اهدای تندیس جشنواره و لوح تقدیر تجلیل شد و سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه در این آیین گفت: رسانه به عنوان یکی از مولفه‌های قدرت در دنیای کنونی است.

علی شعبانی ادامه داد: امروز رسانه‌ها مرزهای قدرت را نشان می‌دهند و در دنیای کنونی به رسانه‌های قدرتمند نیاز داریم.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه هم در این مراسم با اشاره به ارسال ۷۳۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسانه‌ای ابوذر،گفت: از این تعداد ۷۰۰ اثر شرایط شرکت در جشنواره را داشتند که داوری شدند.

محمدهادی صحرایی ادامه داد: نسبت به پارسال رشد ۲۰ درصدی تعداد آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره را شاهد بودیم.وی از رسانه‌های استان کرمانشاه خواست با انتشار اخبار خوب و درست، در جامعه امیدآفرینی کنند و در عین حال برای بالا بردن روحیه مطالبه‌گری مردم بکوشند.

آغاز به کار بیمارستان تخصصی سیار نیروی زمینی سپاه در بشاگرد

بندرعباس ـ خبرنگار اطلاعات: بهداری نیروی زمینی سپاه بیمارستان سیار تخصصی و فوق تخصصی خود را بنا به تدبیر فرمانده نیروی زمینی سپاه به مدت یک هفته همزمان با اعیاد شعبانیه در منطقه عمومی سردشت بشاگرد بر پا کرد.

فرمانده بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه در این ارتباط گفت: بیمارستان سیار آیت الله شهید صدوقی نیروی زمینی سپاه دارای ۱۰۰ تخت و ۲۵ درمانگاه تخصصی است که به مدت یک هفته به مردم شهرستان بشاگرد به صورت رایگان خدمات درمانی ارائه می‌کند.

سردار احمد اخوان مهدوی افزود: این بیمارستان دارای بخش‌های کامل اتاق عمل، ریکاوری، بخش بستری، رادیولوژی، سونوگرافی، ام آر ای، سی تی اسکن، اورژانس، آزمایشگاه، دندانپزشکی، داروخانه، آی سی یو، سی اس ار و دیگر بخش‌های مورد نیاز است و همچنین دارای درمانگاه‌های تخصصی و فوق تخصصی داخلی، قلب و عروق، چشم، ارتوپدی، جراحی، بیهوشی، دندانپزشکی، زنان و زایمان، اطفال، سونوگرافی، رادیولوژی، ارولوژی، گوش وحلق و بینی، عفونی، غدد، ریه، داخلی، مغز واعصاب، گوارش، روانپزشکی، طب اورژانس و عمومی است.خبر دیگر این که، ۴ طرح خدماتی و ورزشی با اعتبار ۸ میلیارد تومان در محله سه راه برق بندرعباس به بهره برداری رسید.

نسخه مناسب چاپ