اخبار کوتاه
معرفی نفرات برگزیده جشنواره شعر صحیفه سجادیه در بندرعباس

بندرعباس ـ خبرنگار اطلاعات:دومین جشنواره شعر صحیفه سجادیه با معرفی نفرات برگزیده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس به کار خود پایان داد.

در بخش اساتید و فرهنگیان قاسم بای از استان گلستان مقام نخست را کسب کرد و مهدی زارعی از کرج دوم، علی ناصری از زنجان سوم و اصغر ملایی از هرمزگان و احمد حیدری رتبه چهارم را به خود اختصاص دادند.در بخش دانشجویی هم احمد رفیعی از چهارمحال و بختیاری، فاطمه حلیمیان از مشهد، مجتبی کرمی از کرمانشاه و مرضیه احمدیان از نیشابور نفرات برگزیده شدند و در بخش دانش آموزی امیرحسین باقرزاده از سرریگ بوشهر و مغیثا اکبری از تهران به صورت مشترک رتبه سوم را بدست آوردند.در بخش عمومی این جشنواره نیز فائزه زرافشان از میبد یزد نفر اول، الهه بیات مختاری از مشهد و فاطمه بیرانوند از تهران نفرات دوم، محمد زارعی از دلیجان و ناصر دوستی از زنجان سوم و نجمه سادات‌هاشمی از قم، اسماعیل سکاک و حسن پاکزاد از زنجان نفرات چهارم این جشنواره شدند.دبیر این جشنواره گفت: ۲ هزار اثر با موضوع دعا‌های صحیفه سجادیه به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

محمد حیدری افزود: دومین جشنواره شعر صحیفه سجادیه در بخش‌های کارکنان، اساتید، دانشجویان، دانش آموزان و عمومی برگزار شد و در هر بخش ۴ نفر انتخاب شدند.

جشنواره سرود شهروندی «نوا شهر» در قزوین برگزار می‌شود

قزوین ـ خبرنگار اطلاعات: معاون شهردار و سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: نخستین جشنواره سرود شهروندی با عنوان «نوا شهر» با هدف احیای هنر ارزنده موسیقی و سرود در شهر عارف قزوینی برگزار می‌شود‎.

‎حسین برجی افزود: کهن شهر قزوین از دیرباز در حوزه سرود فعال و سرآمد بوده است و هنرمندان بسیاری در این خطه پرورش یافته‌اند‎.

‎وی با بیان این که سازمان فرهنگی شهرداری قزوین قصد دارد با استفاده از هنر موسیقی، در راه ارتقای فرهنگ شهروندی گام بردارد، افزود: این هدف را تا رسیدن به آنچه مطلوب است، ادامه می‌دهیم و رنگ نویی را به قزوین تقدیم خواهیم کرد‎.‎برجی درمورد موضوعات ویژه این جشنواره، اظهارداشت: حفظ اموال عمومی، صدق در کلام و رفتار، فرهنگ استفاده از دوچرخه، حفظ و گسترش فضای سبز، رعایت حق همسایه و تفکیک پسماند از مبداء، موضوعات مهم «نوا شهر» است‏‎.‎فراخوان جشنواره «نوا شهر» از اسفندماه سال جاری منتشر شده است و علاقه‌مندان می‌توانند تا ۲۰ اسفندماه در این جشنواره ثبت نام کنند؛ اختتامیه این مسابقات نیز اردیبهشت ماه سال آتی برگزار خواهد شد‏‎.

تدوین نقشه راه تولیدات کشاورزی در همدان

همدان ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس جهاد کشاورزی استان همدان گفت: ۲۲۰ هکتار کشت گلخانه‌ای جدید در استان همدان ایجاد شده که به اندازه تاسیس گلخانه در ۲۰ سال گذشته است‏‎.

‎رضا بهراملو در جمع خبرنگاران با اشاره به توسعه گلخانه‌ها اظهارداشت: در هر زمینی با احداث گلخانه موافقت می‌کنیم و هیچ پرونده‌ای درباره گلخانه‌ها معطل نمی‌ماند،زیرا گلخانه‌ها اشتغال پایدار دارد و به ازای هر هکتار گلخانه ۱۱ شغل ایجاد می‌شود‏‎.‎وی به رونمایی نقشه راه تولیدات کشاورزی استان همدان اشاره کرد و افزود: برای نخستین بار در کشور نقشه راه تولیدات کشاورزی در همدان تدوین شده است که تولیدات کشاورزی استان براساس آن انجام خواهد شد و سلیقه‌ای نخواهد بود‎.

توزیع ۶۴ پنل خورشیدی در میان عشایر دامغان

دامغان ـ خبرنگاراطلاعات: رئیس امور عشایری دامغان گفت: پارسال۱۴۴ پنل خورشیدی در میان عشایر این شهرستان توزیع شد و از ابتدای امسال تاکنون هم ۶۴ پنل خورشیدی برای تامین روشنایی سیاه چادرها و شارژ گوشی تلفن همراه میان عشایر شهرستان دامغان توزیع شده است.خسرو نبیلی افزود: ارزش هر پنل ۱۲ میلیون تومان است که عشایر فقطیک میلیون و ۷۰ هزار تومان آن را پرداخت می‌کنند.

شده توسط روزنامه اطلاعات

نسخه مناسب چاپ