درباره فضیلت‌های فراموش شده!
*خدا حقیقت نور و روشنایی است و در مقابل، اهریمن عین ظلمت و گمراهی است، حقیقت‌جویان، از شیاطین واهمه دارند. چرا که آنها دنیا را تاریک و سیاه می‌خواهند، کما اینکه وقوع زمین لرزة ۹ر۷ ریشتری ترکیه و سوریه، صدق این گفته را به درستی ثابت کرد. اهریمنان در تاریکی و سیاهی تحریم به سر می‌برند و شرمندة انسان‌های بی‌گناه‌اند.

* جای تأسف بسیار و همچنین شگفت‌آور است که زمامداران جهان و به عبارت دیگر جهانخواران سیری ناپذیر دنیا، به فریب گناهان زیاد، دل سخت شده‌اند که مصداق گویای این گفته، تحریم نابخشودنی است که مانع کمک و امدادرسانی انسانی به زلزله‌زدگان سوریه است و از سوی آمریکا و ناتو بناحق اعمال شده است و می‌شود!

* با پیدایی و شیوع ویروس کرونا، جنگ اوکراین و همچنین وقوع زلزله ۹ر۷ ریشتری ۱۷ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ ترکیه و سوریه، زنگ سقوط اخلاق و انسانیّت بیش از پیش به صدا درآمد و دریغا که طنین این زنگ به صدا درآمده، وجدان‌های به خواب رفتة شیاطین انسان نمای این کرة خاکی را هم، بیدار نکرد!

* چنانچه این گفتة «وینسنت ونگوگ» را بپذیریم که «وجدان قطب نمای انسانیّت است»، دریغا که این قطب‌نما از خیلی وقت پیش و به موازات پیشرفت تکنولوژی، شکسته شده است و تکنولوژی فضاپیما و منظومه گشای شیاطین، توان ترمیم آن را ندارد!

* با ظاهر شدن بناحق دجّاله‌ها ـ‌ آمریکا، ناتو و پیروان آن‌ها! ـ در تمامی شئون زندگی انسان‌ها، چنانچه هیچ دروغی از راستی نباشد، مسلماً این روزها، آخر زمانی است، چرا که دجّاله‌ها با غرق شدن در غرور، شهوت و هوای نفس و همچنین با ظاهر شدن در کلیّت شئون زندگی جهانیان، بر شرّ راه یافته‌اند، حال آن‌که شهوت جسم و خواهش دل، آئین زندگی پاکان نیست!

باقر رشادتی ـ فردیس کرج

نسخه مناسب چاپ