اخبار داخلی
رسانه‌های عراقی: بازی دوستانه با ایران منتفی است

بر اساس ادعای رسانه‌های عراقی بازی دوستانه تیم ملی فوتبال این کشور با ایران برگزار نخواهد شد.

فدراسیون فوتبال ایران که دنبال نهایی کردن دو بازی‌ دوستانه در پنجره بازی‌های ملی ماه مارس (اوایل فروردین ماه) است، تیم‌های عراق و روسیه را به این منظور در نظر دارد، اما حالا اخباری به گوش می‌رسد که به‌نظر می‌رسد برگزاری بازی دوستانه با تیم ملی ایران منتفی است.

رسانه‌های عراقی خبر دادند که عراق در تاریخ ۲۷ مارس (۷ فروردین) در دیداری دوستانه در شهر سوچی به مصاف روسیه خواهد رفت. عدنان درجال رئیس فدراسیون فوتبال عراق هم این موضوع را تأیید کرد و گفت تمامی لژیونرها هم در این بازی عراق را همراهی خواهند کرد، اما اشاره‌ای به بازی دوستانه با ایران نکرد.

برخی رسانه‌های عراقی مدعی شده‌اند که برگزاری بازی دوستانه با ایران که قرار بود در صورت توافق دو فدراسیون در ماه مارس برگزار شود، منتفی است. فدراسیون فوتبال عراق هنوز بیانیه‌ای رسمی در مورد لغو یا احتمال برگزاری بازی دوستانه با ایران منتشر نکرده است.

مشکل اصلی که مانع توافق نهایی دو فدراسیون برای برگزاری این بازی دوستانه شده، محل برگزاری آن است، طرف ایرانی دنبال میزبانی از عراق در تهران است، اما طرف عراقی خواهان انجام این بازی دوستانه در بصره است.

وضع عجیب تیم ملی فوتسال

فدراسیون فوتبال نتوانست قول‌هایش را در مورد تیم ملی فوتسال عملی کند و این موضوع باعث شده تا شمسایی از آن‌ها نا امید شود.

تیم ملی فوتسال کشورمان با هدایت وحید شمسایی راهی تورنمنت دوستانه تایلند شده و احتمال یکبار دیگر باید مقابل ژاپنی قرار بگیرد که ایران را در فینال جام ملت‌های فوتسال شکست داده بود.

تیم ایران پیش از این تورنمنت، در تهران اردوی آماده‌سازی خود را برپا کرد اما نکته‌ای که وجود داشت، این بود که کادرفنیِ وحید شمسایی نه تنها کامل نشده بود بلکه حتی شهاب سفال‌منش نیز کنار آن‌ها دیده نمی‌شد. این مربی بدنساز که به عنوان دست راست شمسایی نیز شناخته می‌شود در حال حاضر در کانادا حضور دارد و از آن‌جا راهی تایلند می‌شود. البته دلیل اینکه او از کانادا به ایران نیامده نیز خود سوال مهمی است.

از این رو به نظر می‌رسد وحید شمسایی که یک زمانی می‌خواست به کادرش نفر خارجی اضافه شود، حالا از فدراسیون فوتبال نا امید شده و مطمئن است که این کار عملی نخواهد شد. فدراسیون فوتبال در این روزها همه اولویتش انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال است و حتی احسان اصولی رییس کمیته فوتسال نیز به حضور مربی خارجی در جمع سالنی‌بازها فکر نمی‌کند.

شمسایی در این روزها به این فکر می‌کند که آیا فدراسیون اصلا اهمیتی به تیم ملی فوتسال می‌دهد یا همه تیم‌های ملی دیگر باید قربانی تیم ملی فوتبال شوند؟ شاید اگر شمسایی این روزها را می‌دید، پس از استعفایش در روز انتخاب مهدی تاج به عنوان ریاست فدراسیون فوتبال، به تیم ملی برنمی‌گشت.

نسخه مناسب چاپ