پرونده کالاهای رسوبی در انبارهای اموال تملیکی بسته شد
سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرد: با اهتمام ویژه ریاست قوه قضائیه و همکاران موضوع نابسامانی‌های غیرقابل توجیه و پذیرش در انبارهای اموال تملیکی پس از چند سال کار اکنون به مرحله نهایی رسیده و ساماندهی شده است و حتی در برخی استان‌ها مانندبوشهر که در طول هفت ماهه گذشته از وضع نامطلوبی برخوردار بود اکنون همه کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی و گمرکات تعیین تکلیف قانونی شد ه ا ند.

به گزارش خبرنگار ما، مسعود ستایشی درنشست خبری همچنین گفت : در زمینه تعیین تکلیف کانتینرهای کالا در گمرکات، خودروهای سبک، سنگین و ماشین آلات اقدامات زیادی صورت گرفته است و تمامی موارد تعیین تکلیف شد ه اند.

وی خاطرنشان کرد: درآمد اموال تملیکی در استان بوشهر سه هزار میلیارد تومان بود و در گمرکات نیز حدود شش هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در آمد داشته است.

اسناد غیرقابل تردید در پرونده جمشید شارمهد

ستایشی درباره محاکمه سرکرده گروهک تروریستی تندر گفت: جمشید شارمهد که با اهتمام ویژه ضابطین خاص و اهتمام دستگاه قضا در دادگاه صالح بدوی با حکمی قاطع محکوم به اعدام شد، به اعتراف خود و با توجه به اسناد غیرقابل تردید با راه اندازی یک گروهک تروریستی وابسته به سرویس‌های امنیتی امریکایی، انگلیسی و آلمانی در ده‌ها پروژه ضدامنیتی به نحوه عاملیت، طراحی و هدایت دست داشته که برخی از آنها نظیر به خاک و خون کشیدن ده‌ها نفر در حسینیه رهروان وصال شیراز اجرایی ساخته است.

سخنگوی دستگاه قضا ادامه داد: اقدامات ضدامنیتی دیگر این فرد با اشراف امنیتی و اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان ناکام ماند. مستند به اعتراف و اقاریر صریح وی نه فقط زنان کودکان و مردان بی گناه را مورد اهداف تروریستی قرار داده بلکه برای وی مطلقاً مهم نبوده و عامدانه و آگاهانه در صدد افزایش قربانیان بوده است.

ترک فعل دروزارت نفت محرز شد

سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به ترک فعل دروزارت نفت گفت: عدم اقدام موثر و بموقع وزیر وقت نفت در جمع آوری گازمشعل ها از مصادیق تضییع اموال دولتی است ودر این رابطه گزارش برای مرجع قضائی ارسال شده و در مرحله بازپرسی است.

وی درباره وضع زندان‌ها گفت: اهتمام و برنامه ریزی قوه قضائیه برای زندانیان ایجاد شرایط مطلوب و مناسب است .اگر در حوزه زندان کسی ادعایی دارد، مطرح کند و مستند حرف بزند.ما نیز به صورت مستند در مقام پاسخگویی خواهیم بود.

سخنگوی قوه قضائیه درباره نرخ دیه در سال ۱۴۰۲ گفت:قوه قضائیه مکلف است در ابتدای سال نرخ دیه را مشخص کند؛لذا اقدامات لازم برای تعیین نرخ صورت گرفته است که پیش از سال جدید نرخ دیه را اعلام خواهیم کرد.

وی درباره آخرین جزئیات پرونده متروپل گفت: پرونده در حال اجرای حکم قطعی است.همچنین گزارش مجلس دراین باره به قوه قضائیه ارجاع شده است.

وی درباره پرونده وحید اشتری فعال رسانه ای گفت:درباره او پرونده هایی مطرح است که نسبت به یکا یک این پرونده‌ها مرجع مربوطه مطابق قانون رسیدگی و تصمیم قانونی اتخاذ کرده است و در این فرآیندها رافت و توجه ویژه مقام رسیدگی کننده تمسک به تاسیسات ارفاقی بوده است.

ستایشی درباره آخرین وضع رسیدگی به پرونده سما جهانباز دختر مفقوده شده درشیراز اظهار داشت : درباره این فرد پرونده‌ای در شعبه سیزدهم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شیراز که ویژه رسیدگی به امور جنایی است، مفتوح شده و در مرحله تحقیقات یک نفر در ۲۴بهمن به اتهام آدم‌ربایی در پرونده دستگیر شده و با صدور قرار تأمین صادره فعلاً در بازداشت است.

سخنگوی قوه قضائیه درباره اینکه آیا بازیگرانی از جمله هنگامه قاضیانی، کتایون ریاحی و ترانه علیدوستی مشمول عفو اخیر می‌شوند، گفت :عفو معیاری است و باید پرونده اشخاص با شرایط عفو تطبیق داده شود و در مورد افراد مورد سئوال تا نیمه شعبان مشخص خواهد شد که مشمول عفو هستند یا خیر.

وی درباره آخرین وضع پرونده «جاسوسان فرانسوی» گفت: تاکنون نتیجه ای اعلام نشده است و به محض اعلام، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

ستایشی درباره اینکه چه تعداد پرونده تعزیراتی درباره گوشت تشکیل شده است گفت:پرونده های وارده به تعزیرات در رابطه با گوشت قرمز ، امسال بالغ بر ۸هزار و ۱۱۲فقره بوده است که باپرونده قبلی مجموعا ۸هزار و ۲۱۰پرونده مختومه شده و متخلفان در رابطه با عرصه دام و امور بهداشتی دام و قاچاق و گرانفروشی دام به پرداخت ۶۴۶میلیارد و ۷۷۵میلیون و ۶۱۱هزار ریال جریمه محکوم شد ه اند.

ستایشی در باره اتهامهای عراقچی متهم ارزی بانک مرکزی اظهارداشت : اتهامهای این فرد در حوزه مداخله در بازار ارز نبوده بلکه اخلال در نظام اقتصادی از طریق اخلال در نظام ارزی بوده است وبه موجب قانون قابل مجازات است دستگاه قضایی رسیدگی می‌کند و تعارفی ندارد.

نسخه مناسب چاپ