اخبارکوتاه
 

تصادف ۲ قطار در یونان با ۱۱۷ کشته و زخمی

سرویس حوادث: برخورد ۲ قطار در یونان دستکم ۳۶ کشته و ده‌ها زخمی به جا گذاشت.

در این حادثه یک قطار که گفته می‌شود حدود ۳۵۰ مسافر داشت، به یک قطار باری برخورد کرد. ویدئوهایی که سایت‌های خبری منطقه منتشر کرده‌اند شعله‌های سرکش آتش و دود غلیظی را که از محل تصادف بلند می‌شود، نشان می‌دهد.به گزارش بی بی سی سخنگوی سازمان آتش نشانی محلی نیز گفت که ۱۷ خودروی آتش‌نشانی برای اطفای حریق تلاش کردند. با این حال علت تصادف هنوز روشن نیست. یک مسافر به نام «آنجلوس تسیاموراس» به رسانه‌های محلی گفت: این حادثه مثل یک زلزله بود. فرماندار منطقه تسالی هم به تلویزیون دولتی گفت که تصادف خیلی شدیدی بود. شب وحشتناکی بود و توصیف صحنه آن آسان نیست. همچنین مقامات یونان در پی برخورد مرگبار ۲ قطار در این کشور، ۳ روز عزای عمومی اعلام کردند و علت وقوع حادثه تاکنون اعلام نشده است.

افزایش آمار قربانیان زلزله در «قهرمان‌ماراش»

بر اساس آخرین آمارهای رسمی منتشر شده، شمار قربانیان زلزله ۶ فوریه در ترکیه از مرز ۴۵ هزار تن عبور کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، براساس اعلام سازمان مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی ترکیه، تعداد تلفات زمین لرزه ۶ فوریه در این کشور به ۴۵ هزار و ۸۹ نفر افزایش یافته است.همچنین آمارهای رسمی حاکی از آن است که تاکنون در سوریه نیز بر اثر زمین لرزه، بیش از ۵۰۰۰ تن جان خود را از دست داده اند. زلزله‌های شدید ترکیه تاکنون هزاران پس لرزه هم داشته است.

دستان نوجوان روانسری براثر انفجار مواد محترقه قطع شد

سرویس حوادث: مدیر روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی کرمانشاه از قطع ۲ دست نوجوان ۱۵ ساله روانسری براثر انفجار مواد محترقه خبر داد.

اکبر آزادی در گفتگو با ایسنا، اظهار داشت: نهم اسفند ماه یک مورد انفجار مواد محترقه به اورژانس گزارش شد و نیروها بلافاصله به محل اعزام شدند، که در این حادثه متأسفانه یک نوجوان ۱۵ ساله روانسری حین ساخت اکلیل سرنج، براثر انفجار این مواد دچار آسیب شدید شده بود.آزادی افزود: در کنار سوختگی شدید سر و صورت، هر ۲دست این نوجوان از ناحیه مچ قطع شده بود که پس از پانسمان و اقدامات حیاتی، این نوجوان به مرکز درمانی شهرستان روانسر منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت.

قتل دردناک دختر ۷ ساله به دست پدر معتاد در لوشان

سرویس حوادث: فرمانده انتظامی رودبار از وقوع یک فقره قتل در شهر لوشان استان گیلان خبر داد و گفت: قاتل ۳۵ ساله بلافاصله پس از ارتکاب قتل توسط پلیس دستگیر شد.

سرهنگ عیسی روشن قلب در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های ۱۱۰ پلیس مبنی بر مجروحیت یک دختر بچه در شهر لوشان و انتقال وی به بیمارستان، ماموران انتظامی برای بررسی موضوع در محل حاضر شدند. وی با بیان اینکه ماموران انتظامی پس از حضور در محل و تحقیقات صورت گرفته پدر ۳۵ ساله متهم به قتل این دختر را دستگیر کردند، افزود: متاسفانه این دختر بچه ۷ساله پس از انتقال به بیمارستان براثر شدت جراحت درگذشت. بر اساس اعلام پایگاه خبری پلیس استان گیلان، فرمانده انتظامی رودبار افزود: متهم به قتل در تحقیقات اولیه انگیزه خود را توهم ناشی از مصرف مواد مخدر و عدم مراجعه به کمپ ترک اعتیاد اعلام کرده است.

نسخه مناسب چاپ