ضرورت نگاه ملی و فراملی به همایش نیمه شعبان در قم
قم ـ ‎خبرنگار اطلاعات:معاون خدمات زائران مسجد مقدس جمکران بر لزوم نگاه ملی و فراملی به همایش نیمه شعبان در جمکران تاکید کرد و در این زمینه از رسانه‌ها کمک خواست. ‎ابراهیم صدوقی در نشست خبری ایام نیمه شعبان اظهارداشت: مسجد مقدس جمکران به تعبیر رهبر معظم انقلاب پایگاه عظیم تشییع است و محوریت فعالیت‌ها در حوزه مهدوی در این مکان مقدس است که باید تلاش شود تا رویکرد مردم به این مسجد روز به روز افزایش یابد‎.

‎وی تاکیدکرد: هر ساله اقبال مردم برای حضور در مسجد مقدس جمکران افزوده می‌شود و در این سال‌ها افزایش این استقبال به وضوح دیده می‌شود‎.‎صدوقی با اشاره به در پیش بودن ایام نیمه شعبان گفت: در این ایام ۴ هزار نفر از خادمان در مسجد مقدس جمکران از عاشقان حضرت ولیعصر (عج) میزبانی می‌کنند‏‎.

‎وی با اشاره به برنامه‌های اسکان و پذیرایی از زائران افزود: امسال قرار شد در داخل مسجد جمکران و در پارکینگ ۲ این مسجد با توجه به سرمای هوا به منظور تسهیل در ارائه خدمات به زائران، ۶۰ موکب پذیرایی خدمت رسانی کنند‏‎.‎صدوقی ادامه داد: در رینگ اول اطراف مسجد مقدس جمکران نیز ۳۱۳ موکب برای خدمت رسانی به زائران استقرار می‌یابند، ‏‎ ‎همچنین شبستان کربلا ویژه مراسم آقایان و شبستان امام حسن عسکری (ع) محل برگزاری برنامه‌ها به صورت خانوادگی است‏‎.

‎صدوقی با بیان این که هم اکنون ۶۰۰ چشمه سرویس بهداشتی در مسجد جمکران وجود دارد، افزود: در ایام نیمه شعبان ۶۰ چشمه موقتی نیز در فضاهای مختلف مسجد تعبیه خواهد شد‎.‎وی گفت: اقدامات کشوری برای برپایی باشکوه مراسم نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران انجام گرفته است و شهرداری تهران ۲۵۰ پاکبان به این مسجد اعزام می‌کند و امیدواریم دستگاه‌های استانی با نگاه ملی برای خدمت رسانی در عرصه خدمات دهی به زائران مسجد جمکران حضور یابند، از نهادهایی مانند آموزش و پرورش، اوقاف نیز انتظار می‌رود مراکز اسکان برای زائران را در اختیار آنان قرار دهند و نظارت خوبی از سوی مسیولین بر قیمت‌های اسکان صورت گیرد‎.

‎وی با بیان این که ۱۶۰ هکتار پارکینگ در اطراف مسجد مقدس جمکران آماده سازی شده است اظهارداشت: ۱۴۶۸ سرویس بهداشتی در اطراف مسجد برای رفاه حال زائران تعبیه خواهد شد‏‎.‎تلاش می‌کنیم با حضور ۴ هزار نفر از خادمان افتخاری در بخش خانم‌ها و آقایان خدمات‌‌رسانی خوبی به زائران نیمه شعبان در سال جاری داشته باشیم‎.

‎وی تاکید کرد: با بستن مسیرهای منتهی به مسجد مقدس جمکران موافق نیستیم و باید طرحی مهندسی از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک استان برای دسترسی به مسجد جمکران پیش بینی شود‎.

‎صدوقی ادامه داد: شب نیمه شعبان با چهارشنبه مقارن شده که شب مخصوص تشرف به مسجد است و پیش بینی می‌شود عاشقان حضرت حجت حضور گسترده‌ای در مسجد مقدس جمکران داشته باشند که انتظار می‌رود ستاد تسهیل زائران پیش بینی‌های لازم را انجام دهند‏‎.‎صدوقی تاکیدکرد: باید نسبت به برنامه‌های مسجد مقدس جمکران در ایام نیمه شعبان نگاه ملی داشت، چرا که این مراسم یک کنگره ملی و فراملی است و امسال قدم‌هایی در این راه برداشته شده است و در این زمینه رسانه‌ها می‌توانند در عرصه مطالبه گری ورود کنند‏‎.

نسخه مناسب چاپ